3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przerwa od mediów społecznościowych poprawia zdrowie psychiczne, depresję i lęk

Obecnie, Duża część populacji korzysta z co najmniej jednej sieci społecznościowej. W rzeczywistości większość osób, które mają smartfony, uzyskuje dostęp do swoich profili na wielu z tych platform. Jednak zbyt częste ich stosowanie może mieć na nas wpływ, a według badań, tygodniowa przerwa może poprawić samopoczucie psychiczne.

Zostało to pokazane przez A nauka Na University of Bath w Anglii, o który pytali uczestnicy Przez tydzień przestaną korzystać ze swoich sieci społecznościowych. W tym czasie naukowcy zauważyli znaczną poprawę samopoczucia, depresji i lęku.

Dla niektórych z tych uczestników bycie częścią tego badania oznacza uwolnienie lubOsiem godzin twojego czasu przez cały tydzień. To okres, w którym zainwestowali w platformy takie jak Instagram, Facebook, Twitter i TikTok w ciągu tych siedmiu dni.

Badacze losowo przypisali je do badania 154 osoby w wieku od 18 do 72 lat którzy codziennie korzystali z mediów społecznościowych w grupie interwencyjnej, gdzie poproszono ich o zaprzestanie korzystania ze wszystkich mediów społecznościowych przez tydzień, lub w grupie kontrolnej, gdzie mogli kontynuować przewijanie jak zwykle. Na początku badania dziesiątki Wskazania na niepokój, depresję i dobre samopoczucie.

Różnice w zaledwie tydzień

Uczestnicy zgłaszali średnie wydatki Osiem godzin tygodniowo w mediach społecznościowych na początku badania. Po tygodniu uczestnicy, których poproszono o tygodniową przerwę w korzystaniu z tych platform, wykazali znaczną poprawę samopoczucia, depresji i lęku w porównaniu z tymi, którzy nadal korzystali z mediów społecznościowych, co wskazuje na krótkoterminowe korzyści.

Ponadto uczestnicy, których poproszono o opuszczenie mediów społecznościowych na tydzień, zgłosili, że korzystali z nich przez 21 minut później, w porównaniu z ośmioma godzinami w grupie kontrolnej. Aby zweryfikować swoje historie, badacze wykorzystali plik Statystyki użycia ekranu smartfonów na każdego uczestnika.

Wyniki zostały opublikowane w American Journal of Cyber ​​​​Psychology, Behavior and Social Networking, a główny badacz Jeff Lambert był z nich zadowolony. „Wiemy to Ogromne wykorzystanie mediów społecznościowych I że rosną obawy o jego wpływ na zdrowie psychiczne, więc w tym badaniu chcieliśmy sprawdzić, czy samo proszenie ludzi o tydzień wolnego może przynieść korzyści dla zdrowia psychicznego”. Szkoła Wyższa.

READ  Zespół wypadania płatka zastawki mitralnej może prowadzić do zawału serca, w zależności od sytuacji klinicznej

„Wielu naszych uczestników zgłosiło pozytywne skutki trzymania się z dala od mediów społecznościowych w całym Lepszy nastrój i ogólnie mniej niepokoju. Sugeruje to, że nawet krótka przerwa może mieć wpływ” – kontynuował Lambert.

Patrząc w przyszłość, zespół badawczy zamierza skorzystać z badania, aby sprawdzić, czy należy zrobić sobie przerwę od tych platform Pomaga w równym stopniu różnym grupom ludnościtakich jak młodzi dorośli lub osoby z problemami zdrowia fizycznego i psychicznego.

Podobnie grupa również chce wdrożyć rysunek kalkowy Kim są Ci ludzie od ponad tygodniaaby sprawdzić, czy korzyści krótkoterminowe rozciągają się w czasie.

Upewnij się, że jesteś zainteresowany:

Czym jest dysfonia i jaki związek ma to zaburzenie z sieciami społecznościowymi?