19 maja, 2024

Lewandowski znajduje się na szczycie listy polskich poszukiwaczy cudów podczas Euro 2024

Napastnik nie jest na poprzedniej przerwie

W najbliższy poniedziałek będzie trzecia przerwa w sezonie dla reprezentacji narodowej i ostatnia w całym 2023 roku. Sprawa polska Roberta Lewandowskiego, Został wpisany na listę swojej drużyny na ostatnią próbę mistrzostw Europy w Niemczech w 2024 roku.

Napastnik FC Barcelony jest jednym z wielu zawodników, którzy otrzymali powołanie od swojej drużyny narodowej na te międzynarodowe turnieje. Hiszpania zdecydowała się powołać czterech piłkarzy Gulé, choć wybór ten przyniósł pewne niespodzianki. Jednak skupiając się na walce o Polskę w tej przerwie, sytuacja wygląda na bardziej skomplikowaną.

Polska będzie miała problemy po bardzo słabej rundzie kwalifikacyjnej

Lewandowski zmierzy się ze swoją drużyną z Czechami w piątek 17 listopada o godzinie 20:45 w meczu podobnym do ostatniej kolejki w swojej grupie, ale będzie to już ich ostatni mecz, więc muszą dopełnić swoich obowiązków. W jednym spotkaniu. Polacy mają 10 punktów po siedmiu meczach, Czesi nadal prowadzą z jednym punktem i jednym meczem do rozegrania, a Albania prowadzi z 13 punktami i sześcioma rozegranymi meczami jako Czechy.

Lewandowski jest zmuszony grać zdecydowanie w drużynie

Jeśli więc Albania nie zrobi nic w swojej partii, Polska będzie zmuszona wygrać, aby zostać tymczasowym liderem. Zmierzą się z Mołdawią, która ma 9 punktów i ma szansę na awans. Już drugiego dnia, we wtorek 21, o tej samej porze Lewandowski zmierzy się z Łotwą w towarzyskim meczu, w którym już czekają na to, czy uda im się wyeliminować lub zakwalifikować, jeśli nie zawsze,. Przegrana przed Czechami.