30 maja, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Maria Persoza w ćwierćfinale w Burgos w Polsce –

Przez cały tydzień dwóch wioślarzy z Burgos brało udział w mieście Władysławowo, rywalizując z drużyną hiszpańską w kolejnej próbie młodzieżowego światowego touru. Esther Hasek (12 l.) i María Berzosa (15 l.) walczyły u boku najlepszych zawodniczek z Europy i Azji, na czele z Chinami.

Esther, młodsza z tej dwójki, została wyeliminowana w fazie grupowej w kategoriach U13 i U15, chociaż dziewczyna z Burgos nie była w stanie pokonać tej pierwszej przeszkody, swojego najlepszego zwycięstwa 3/2 nad urodzoną w Chinach Lisą Zhang. Największe obietnice Francji.

Maria ze swojej strony startowała w eliminacjach do lat 17, gdzie odpadła w fazie grupowej i pierwszej rundzie losowania finałowego, w 1/16 finału. To właśnie w kategorii U15 Hiszpan rozegrał swój najlepszy turniej, zajmując pierwsze miejsce w fazie grupowej.

Tym samym został zwolniony z gry w pierwszej rundzie. W finale 1/16 zmierzyli się z trudnym crossoverem, pokonując drużynę z Azji (Singapur) 3/0, ale w bardzo trudnym meczu. W 1/8 finału czekała na nią mistrzyni Polski Veronika Marecka. Maria pokonała przeciwnika i wygrała 3/1. Czas na ćwierćfinały, które dają dostęp do tej rundy medalowej.

Chińska zawodniczka Ding Yiji, zajmująca drugie miejsce w swoim kraju, przyjechała z zespołem jako jedna z jej ulubionych. Azjatka pokazała się z jak najlepszej strony i dała kilka opcji dziewczynie z Burgos, która mimo, że przeszła do drugiej rundy, nie zdołała przełamać remisu (3/0).

Od piątku do przyszłej niedzieli Maria Persoza będzie rywalizować w Berlinie jako młodzieżowa zawodniczka niemiecka, a jej brat Daniel Persoza jako młodzieżowa zawodniczka polska.

Turnieje Tenisa Stołowego w Ligach Narodowych

Mecz pomiędzy UBU-TPF a Visit Pontevedra, 19. mecz superdywizji mężczyzn zaplanowany na tę sobotę, odbędzie się w najbliższą środę, 5 kwietnia, o godzinie 18:00 w Rio Vena Civic Center w związku z międzynarodowym zaangażowaniem Daniela. Persoza.

Ze swojej strony UBU RM Terán nie będzie gospodarzem meczu w tym dniu kobiecej dywizji honorowej.