19 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska proponuje utworzenie „koalicji” do bojkotu igrzysk w Paryżu, jeśli wezmą w nich udział Rosjanie i Białorusini

Polska proponuje utworzenie „koalicji” do bojkotu igrzysk w Paryżu, jeśli wezmą w nich udział Rosjanie i Białorusini


Plik – Flaga Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. – MKOl – Archiwum

Śledź na żywo najświeższe informacje o wojnie na Ukrainie

Madryt, 29 marca (Europe Press) –

Po decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) o dopuszczeniu do udziału rosyjskich i białoruskich sportowców polskie władze ponownie ostrzegają przed możliwością bojkotu igrzysk olimpijskich Paryż 2024 i nie wykluczają powstania szerokiej „koalicji” Państwa. Presja w tym sensie.

„Kwestia obecności rosyjskich czy białoruskich przedstawicieli sportu pod banderą tych krajów lub pod flagą neutralną może i będzie wykorzystywana politycznie przez Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenkę” – powiedział wiceminister spraw zagranicznych RP. sprawy. , Marcin Przydacz.

W tym sensie zdecydował się utworzyć koalicję kilku krajów, aby wywrzeć presję na urzędników MKOl, aby ponownie rozważyli swoje stanowisko. „Tylko wtedy, szerokim frontem, możemy mówić o podejmowaniu najtrudniejszych decyzji i rekomendacjach” – wyjaśnił w rozmowie z TVP Info.

Oczywiste jest, że Polska musi poszerzyć swoją pozycję polityczną, jednocześnie starając się za pomocą środków dyplomatycznych odwrócić te decyzje, których rezultat, jak ubolewał, „jest dla wielu z nas bardzo rozczarowujący”.

W tym tygodniu prezydent MKOl Thomas Bach poparł powrót rosyjskich i białoruskich sportowców do zawodów pod neutralną flagą, formuła, jak wyjaśnił, „zadziałała” w różnych dyscyplinach sportowych bez narażania „bezpieczeństwa”. Argumenty używane przez przeciwników tego środka.

Kolejną kwestią w wojnie stało się to, czy rosyjscy i białoruscy sportowcy wezmą udział w następnych igrzyskach w Paryżu w 2024 roku, a Ukraina grozi MKOlowi bojkotem igrzysk olimpijskich, jeśli pozwoli na obecność tych sportowców. Kijów oskarżył ich o bycie częścią machiny wojskowej.

READ  Prezydent RP zawetował kontrowersyjną ustawę medialną krytykowaną przez Stany Zjednoczone i inne kraje UE