5 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fernando Santos, nowy trener reprezentacji Polski: „Chcę zrobić w Polsce to, co zrobiłem w Grecji i Portugalii”

Fernando Santos, nowy trener reprezentacji Polski: „Chcę zrobić w Polsce to, co zrobiłem w Grecji i Portugalii”

IPortugalski Fernando SantosaTrener reprezentacji Portugalii, dopóki nie odpadli w ćwierćfinale Mistrzostwa Świata w Katarze 2022Pojawił się w ten wtorek jako nowy egzaminator PolskaJego wyzwalający stan Czesława MichniewiczaMając nadzieję znaleźć spójność.

68-letni trener z Lizbony podczas prezentacji mówił w swoim języku i opowiadał się za „ciężką pracą” i komunikacją z drużyną, wyjaśniając, że „nie ma trenera bez zawodników i vice versa”. Jego umiejętność wydobycia z najlepszych ludzi tego, co najlepsze, była właśnie jednym z czynników, które Polacy najbardziej cenili, kiedy mianowali go szefem drużyny narodowej, co sam Santos przyznał.

„Na szczęście trenowałem kilku z najlepszych graczy w historii”wyjaśnił Santos; „Każdy ma swój nastrój i osobowość, a rekruter musi wiedzieć, jak je połączyć”. Wyjaśnił jednak: „Podczas treningu ja rządzę i gracze muszą to szanować, zawsze muszą”. Nacisk na bezpieczeństwo, jedna z charakterystycznych cech Portugalii, będzie nadal ważna w jej polskim okresie. Wyjaśnił: „Jeśli nie zbudujesz mocnego domu z dobrym fundamentem, dom się zawali. A samoobrona jest fundamentem”.

Chociaż obiecał osiedlić się w Warszawie i być „bardziej Polakiem”, Santos wróci do Polski ze swoim zespołem technicznym dopiero w lutym następnego roku, a Oficjalnie zadebiutuje 24 marca przeciwko Czechom W pierwszych eliminacjach do Euro2024.

Od tego momentu wszystkie wysiłki skupią się na zakwalifikowaniu się do przyszłorocznych mistrzostw Europy. NiemcyJak powiedział Prezes Konfederacji Polskiej, Cezarego Kuleszy. „Umowa z Santosem ma dwa cykle: pierwszy do Euro 2024 i drugi do Mistrzostw Świata 2026. To jest dobre dla obu stron” – wyjaśnił prezes.

Pojawienie się Santosa, który w przeciwieństwie do urzędującego Cesy Mignivica ma dobre relacje z drużyną, prasą i kibicami i jest przyzwyczajony do krytyki na boisku. gry. Z wyraźną nutą niezadowolenia Robert Lewandowski Za rządów Michniewicza Santos nalegał, by postarać się, aby ten problem się nie powtórzył i obiecał „przywrócić zainteresowanie, radość” tworzonej przez piłkarzy „rodziny” oraz „bardziej aktywne fizycznie” piłkarzy w klubach. , ale „w kadrze narodowej jeszcze ważniejsze są kwestie mentalne” i emocjonalne. Santos odmówił oceny pracy D Paulo SousaPoprzedzony przez Migniewicza i tuż przed mundialem w Katarze, przestraszył Polskę. flamenco I jest obecnie bez klubu.

READ  Turcja zakwalifikowała się, Polska losowała i reszta wyników dnia

Santos prowadził drużynę Portugalii przez ostatnie osiem lat, a jego największymi zwycięstwami były tytuły Puchar Europy W 2016 roku i Liga narodów w 2019 roku, ale poniósł miażdżącą porażkę z Katarem Maroko I decyzja o siedzeniu Cristiano Ronaldo Na ławce zdecydowali o swoim nowym kursie zawodowym.

Ze swojej strony polska drużyna od lat odbywa swoistą podróż po pustyni i pomimo jakości Lewandowskiego i jego kolegów z drużyny, brak świetnego kierunku technicznego udaremnił ich aspiracje do zapisania się w historii na dużych turniejach. Spadli w 1/8 finału przeciwko Katarowi 2022 Francja (3-1) Po rozsądnym występie napastnik Barcelony nie zabłysnął, cierpiąc z powodu zbyt konserwatywnego nastawienia.

Chcę zrobić w Polsce to, co zrobiłem w Grecji i Portugalii. Chcę zostawić po sobie spuściznę, coś na przyszłość (…) Chcę położyć podwaliny pod nową drużynę, a także skupić się na drużynach młodzieżowych” – zadeklarował Portugalczyk.