3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lando Norris uzasadnił swoje stanowisko wobec Maxa Verstappena

Lando Norris uzasadnił swoje stanowisko wobec Maxa Verstappena

Lando Norrisa I Maxa Verstappena Mają dobrą przyjaźń poza stokami Formuła 1. Czasami jednak musieli stawić czoła sobie w samochodach, a łatwość, z jaką Brytyjczyk ustąpił pozycji Holenderowi, była kwestionowana.

Wywołało to krytykę pilota McLarenaktóry był znany z wykazywania większej gotowości z innymi pilotami, takimi jak Lewis hamiltonI nie z mistrzem świata ze względu na przyjaźń, jaką go łączy. „Myślę, że jednym z obszarów, w którym dobrze sobie poradziłem w tym roku, jest odczytywanie sytuacji, w których się znajduję, i wiedza, z kim konkurować, a z kim nie”.

„Wiem, że to wyścig na końcu, ale istnieje możliwość utraty pozycji z Maxem AustinaI jak pobiegłem z Lewisem w porównaniu z tym, co zrobiłem z Maxem, w końcu wiedziałem, że stracę pozycje z nimi obydwoma. „To nie jest złe zachowanie, to po prostu realistyczne i szczere podejście do sytuacji, w jakich się znajduję” – Norris powiedział Motorsport.

Dodał, że wtedy uznał, że jego szanse na zatrzymanie kierowcy Red Bulla są znikome, ponieważ jechał bardzo szybko, a opony uległy lekkiemu zużyciu. Podkreślił też, że obrona przed rywalem, który w końcu go wyprzedzi, jest bezużyteczna, a może być szkodliwa ze względu na zużycie opon.

„Nie ma sensu rujnować długowieczności swojej kariery, próbując konkurować z kimś, kto ma 99% szans na pokonanie cię, ponieważ jeździ szybszym samochodem. Kiedy Lewis mnie wyprzedził, było to jakieś sześć okrążeń temu. Był szybszy Samochód. Dużo nowsze opony. Może więc nie jest to najlepszy powód, aby z nim konkurować, ale istniała większa szansa na zatrzymanie go niż w przypadku Maxa.

Na koniec przyznał, że chciałby mieć więcej narzędzi do walki z Verstappenem i że łatwo jest oceniać, nie mając pełnego obrazu sytuacji. „Chciałbym być silniejszy i lepiej bronić? Absolutnie. Dlaczego miałbym tego nie zrobić? Kocham ścigać się i to jest to, co chcę robić. Nigdy nie chcę nikomu oddawać swojej pozycji. Zwłaszcza Maxowi. Ludzie z zewnątrz są bardzo szybko” – podsumował. W rządzie. „W każdym razie bardziej mam ochotę kogoś pobić, jeśli się z nim przyjaźnię, niż gdybym nie był”.

READ  Enrique Garay rzuca wyzwanie historykom TUDN za brak krytyki TriMediotiempo

Możesz być także zainteresowany: Helmut Marko Palczek grozi: „Lawson może mieć szansę w tym roku”