27 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kardynał Grech: Bez modlitwy nie ma Synodu

Kardynał Grech: Bez modlitwy nie ma Synodu

Sekretarz Generalny Synodu przesłał przesłanie do biskupów i diecezji na całym świecie, zapraszając ich do modlitewnego udziału w XVI Zwyczajnym Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów, które rozpocznie się w Watykanie 4 października.

Wiadomości Watykańskie

Sekretarz Generalny Synodu, kardynał Mario Grech, przypomniał: W liście wysłanym do biskupów i diecezji na całym świecieZgromadzenie Synodalne jest przede wszystkim wydarzeniem duchowym, służącym modlitwie i słuchaniu Ducha Świętego, prawdziwego bohatera wydarzenia.

Aby ułatwić uczestnictwo i zachęcić członków Rady Wspólnot Lokalnych do modlitwy, jak stwierdzono w oświadczeniu Sekretariatu Generalnego Zgromadzenia, przygotowano „uroczyste błogosławieństwo”, które będzie odmawiane prywatnie o godz. Zespół Społeczności Lokalnych. Niedzielne Msze Święte kończą się modlitwą wstawienniczą.

Szanując bogactwo tradycji liturgicznej wschodnich Kościołów katolickich Sui YurisTekst został także przesłany do odpowiedzialnych za ww. kościoły z prośbą o wprowadzenie podobnego błogosławieństwa i wstawiennictwa w Boskiej Liturgii.

Wezwanie kardynała Grecha wpisuje się w szereg inicjatyw mających na celu przypomnienie wybitnego duchowego charakteru Zgromadzenia Synodalnego i promowanie uczestnictwa całego Ludu Bożego poprzez modlitwę, wśród których znajdują się: Stworzenie, już w 2021 r., ze strony internetowej (www.prayforthesynod.va) we współpracy z Papieską Globalną Siecią Modlitwy i UISG (Międzynarodową Unią Przełożonych Generalnych), która proponuje specjalny czas modlitwy dla Synodu w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca; Modlitwa ekumeniczna Modlitwa (www.razem2023.net) 30 września przyszłego roku podczas Nieszporów Synodu, które będą transmitowane na żywo od godz. 16.30 w kanałach Watykanu News (vaticannews.va) oraz rekolekcje dla członków Synodu przed rozpoczęciem prac (1-3 października 2023 r.) .