28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Papież do muzyków: Dajcie głos swoim sercom poprzez sztukę

Papież do muzyków: Dajcie głos swoim sercom poprzez sztukę

Dziś rano Jego Świątobliwość Papież Franciszek przyjął uczestników „Konkursu Bożonarodzeniowego”, konkursu artystycznego dla młodych ludzi, którzy piszą niepublikowane utwory inspirowane wartościami bożonarodzeniowymi: „Muzyka – powiedział Papież – nie tylko do nas przemawia, ale także po to, by szukać Boga , a czasem dla samego Boga”

Amedeo Lomonaco – Watykan

Komponowanie muzyki to sztuka wymagająca harmonii i kreatywności. Papież Franciszek przypomniał młodym muzykom biorącym udział w koncercie Konkurs świąteczny Konkurs organizowany w przeddzień koncertu bożonarodzeniowego 2023 podkreśla, że ​​kompozycja muzyczna jest metaforą życia: należy dostroić „harmonię do innych, do społeczeństwa i jego praw” oraz dać przestrzeń „oryginalności każdego”. ” Sposób bycia i wyrażania siebie.

„Harmonia i kreatywność. Nie są ze sobą sprzeczne: w rzeczywistości poszukiwanie harmonii, które wymaga zaangażowania, poświęcenia i wytrwałości, zarówno w muzyce, jak i w życiu, nie poniża, ale raczej wyzwala wyjątkowość każdej osoby i daje artyście narzędzia niezbędne do komunikowania się w sposób zrozumiały dla innych, aby stać się konstruktywnym prezentem ku radości wszystkich.

Artysta oddaje cząstkę siebie innym

Ojciec Święty dodał, że artysta także w każdym ze swoich dzieł podziela „niepowtarzalne, osobiste i intymne uczucia” i daje trochę z siebie:

„I tak w kompozycjach, które prezentują w konkursie, za każdym z proponowanych przez siebie tytułów, dają nam możliwość odnalezienia w niepowtarzalnym momencie, chwili inspiracji, która jest ich wszystkim, ale którą chcieli się podzielić : błysk światła, drżenie miłości, przebłysk błękitu na niebie.” Życie, wstrząs zachwytu nad pięknem, a może ból lub krzyk protestu pojawiło się w jego sercu i u tych, którzy je „mają” otrzymuje głos poprzez sztukę.”


Moment spotkania Papieża z uczestnikami „Świątecznego Konkursu”

Muzyka mówi nam także o poszukiwaniu Boga

Franciszek również na to zwrócił uwagę Konkurs świątecznypromowany przez Papieską Fundację Niebezpieczna edukacja Jest to konkurs artystyczny organizowany przez Republikę San Marino z okazji przyjęcia bożonarodzeniowego.

„Teraz, w połowie września, wydaje się trochę za wcześnie, aby mówić o Bożym Narodzeniu. Jednak ważne święta zaczynają być przygotowywane z wyprzedzeniem, a narodziny Jezusa zasługują na to i wiele więcej!”

Co więcej, muzyka mówi nam nie tylko o nas samych, ale także o poszukiwaniu Boga, a czasem o samym Bogu! I dobrze, bo harmonia i twórczość, o których chciałam z Państwem porozmawiać, znajdują się przede wszystkim w Nim, a Boże Narodzenie objawia je w sposób szczególny i wzruszający, dając nam Pana, który stał się dla nas mały, który staje się człowiekiem, aby przekazać nam ciepło swojej nieskończonej Bożej miłości.

„W Boże Narodzenie Bóg, Słowo odwieczne, przychodzi nas wysłuchać i pracować nad stworzeniem harmonii z ludzkością, a w swojej niezwykłej twórczości patrzy na nas oczami dziecka i zaskakuje swoją niewinną czułością”.

Każdy dzień jest Bożym Narodzeniem

Dzieje się to nie tylko 25 grudnia, ale każdego dnia” – zakończył Papież. Papież mówił spontanicznie, a jego myśli powróciły do ​​wspomnień związanych z jego krajem, Argentyną:

„W mojej ziemi jest piękna piosenka, która zaczyna się w ten sposób: «Każdy dzień jest Bożym Narodzeniem». Dla każdego z nas każdego dnia jest szansa, aby narodził się Pan, aby dać życie innym. Każdy dzień jest Bożym Narodzeniem”.

Konkurs świątecznyProjekty muzyczne i charytatywne

Konkurs Konkurs świąteczny Zawiera trzy kategorie: teksty, muzykę i interpretację. Najlepsze utwory zostaną wykonane podczas koncertu bożonarodzeniowego, w którym wezmą udział międzynarodowi artyści. Celem tej inicjatywy jest inwestowanie w edukację, aby dać głos młodym ludziom i ich kreatywność. Co więcej, w Konkurs świąteczny Jest to również powiązane z projektem charytatywnym „Il bene fa notizia” („Dobra Nowina”), który latem zapewnił ważną możliwość szkolenia młodym ludziom z odległych krajów w Wydziale Komunikacji.

READ  Układanka logiczna | Znajdź zwierzę, które nie należy do grupy: 99% nie radzi sobie z tą wizualną zagadką | Wirusowe wyzwanie | Obraz wyzwania wizualnego | Wizualne wyzwanie wirusowe | sieci społecznościowe | Facebook | Kolumbia | Stany Zjednoczone | Meksyk | nda nnrt dd | Meksyk