23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak zrobić twarożek w domu z trzech składników, idealny na śniadanie

Jak zrobić twarożek w domu z trzech składników, idealny na śniadanie

Nicole Galvan

redaktor

Niezależny dziennikarz. Nieoficjalny koneser kawy mielonej w słoikach i ziemniaków we wszystkich ofertach. Fanka wyrażania swojego języka miłości poprzez jedzenie i książki, prawdziwa czytelniczka kryminałów, matka chrzestna 6 kotów i miłośniczka śpiewania podczas gotowania. Piszę dla Directo al Paladar México.

Twarożek to jeden z najczęściej stosowanych dodatków do śniadań, przekąsek, przystawek, słodkich i półsłonych przekąsek, a ponieważ w Directo al Paladar México lubimy przygotowywać własne składniki, postanowiliśmy podzielić się nim z Wami. Jak zrobić twarożek w domu z trzech składników, idealny na śniadanie.


Kiedy mamy ochotę na coś, co może nas uratować od kłopotów, to dobra kromka chleba z serem, czy to na słodko, czy na słono, zawsze jest to dobry sposób na zabicie czasu.

Co to jest ser?

Twarożek to produkt mleczny powstający w wyniku zsiadania i koagulacji mleka, w którym dzięki zastosowaniu serwatki powstają stałe skrzepy o elastycznej, sprężystej i półkremowej konsystencji.

Twarożek pojawił się w niektórych europejskich domach w Wielkiej Brytanii, a jego nazwa została zawłaszczona jako ukłon w stronę miejsca, w którym był wytwarzany. „Domki” lub „chata” w języku angielskim. W tych małych domach ser ten jest przygotowywany w rzemieślniczy, domowy sposób.

Różnica między twarogiem a twarogiem

Twarożek jest często mylony z twarogiem, ale najlepszym sposobem na ich odróżnienie jest użycie tlaqueyos i nadzienia z twarogu, które jest bardziej suche niż twarożek. Tę ostatnią wykorzystuje się do przyrządzania deserów i owoców oraz pieczywa i ciast, natomiast ricotta jest bardzo popularna w potrawach pikantnych, zwłaszcza włoskich.

Twarożek to produkt mleczny powstający w wyniku fermentacji serwatki pozostałej po produkcji sera i zaleca się go spożywać na świeżo, ponieważ bardzo szybko się rozkłada. Składnik ten zawiera dużo białka i mało tłuszczu, dlatego jest idealny, jeśli chcesz włączyć do swojej diety zdrowsze i lżejsze dania.

READ  Co to jest synteza jądrowa i co powinieneś wiedzieć o tym postępie naukowym

Według artykułu autorstwa stół degustacyjny, Do przygotowania sera wykorzystuje się stałą masę mleka poprzez oddzielenie skrzepu sera od serwatki. W tym procesie do mleka dodaje się kwas, który powoduje, że mleko zaczyna się zsiadać. Są to substancje stałe, do których dodaje się sól w celu nadania smaku.

Do produkcji twarogu przygotowuje się substancje stałe i płynne pozostałe po serze. Pozostałość ponownie podgrzewa się, dodając trochę mleka pełnego i trochę kwasu, tak aby utworzył się twaróg, który stanie się twarogiem.

składniki

Dla 4 osób

 • 2 litry pasteryzowanego mleka pełnego
 • 70 ml białego octu
 • 30 ml płynnej śmietany do ubijania
 • 6 gramów soli

Jak zrobić twarożek w domu z trzech składników, idealny na śniadanie

Trudność: Średnia

 • Czas całkowity
  20 M
 • Szczegół
  20 M
 • komfort
  55 M
 1. Podgrzej mleko na średnim ogniu i za pomocą termometru, gdy osiągnie 50 stopni Celsjusza, zdejmij je z ognia, dodaj biały ocet i zacznij delikatnie mieszać, aż serwatka zacznie się oddzielać. Przykryj i odstaw na 40 minut.

 2. Po okresie odpoczynku mieszaninę przelać przez gęste sito i sitko, a następnie pozostawić do odcieknięcia w misce na 15 minut. Wyciśnij pozostały twaróg na ściereczkę, aby usunąć pozostały płyn. Ser opłucz czystą wodą pod bieżącą wodą i kontynuuj delikatne wyciskanie przez 5 minut.

 3. Odcedź garnek tak bardzo, jak to możliwe, dodaj twardy ser, dodaj sól i śmietanę (opcjonalnie), aby rozpocząć oddzielanie grudek sera. Przechowuj twarożek w szczelnym pojemniku i włóż do lodówki.

Zdjęcia pochodzą z ededchechine na Freepik

W Directo al Paladar México przeczytasz także przepisy z twarogiem: trzy proste i pyszne przekąski, które możesz przygotować z tego składnika

READ  Dowiedz się, co przyciąga do ciebie innych, na podstawie pierwszej rzeczy, którą zobaczysz na zdjęciu Test osobowości | Meksyk