23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

G7 potępia wsparcie Iranu i Chin dla Rosji w wojnie – DW – 25.02.2024

G7 potępia wsparcie Iranu i Chin dla Rosji w wojnie – DW – 25.02.2024

On G7Dziś, w sobotę (24.02.2024), grupa głównych mocarstw zachodnich potępiła wsparcie Iran I Chiny Na wojnę Rosja W UkrainaZbiegło się to z drugą rocznicą rozpoczęcia inwazji wojsk moskiewskich na byłą Republikę Radziecką.

Przywódcy Stanów Zjednoczonych, Japonii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Kanady oświadczyli we wspólnym oświadczeniu: „Wzywamy Iran, aby zaprzestał wspierania armii rosyjskiej”, a także wyrazili „zaniepokojenie transferami do Rosji poprzez Chińskie firmy (…) komponentów broni i sprzętu do produkcji.” „wojskowe”.

Korea Północna była także celem krytyki ze strony G7, która „zdecydowanie potępiła północnokoreański eksport i dostawy północnokoreańskich rakiet balistycznych do Rosji” i wezwała do „natychmiastowego zaprzestania takich działań”.

Podczas wirtualnego spotkania, któremu przewodniczyły Włochy i skupiało się na Ukrainie, mocarstwa zachodnie planowały omówić nałożenie nowej rundy sankcji na Moskwę.

Kolejne sankcje na Moskwę

W swoim oświadczeniu końcowym G7 zobowiązała się w dalszym ciągu pomagać Ukrainie w obronie. Kraje bloku potwierdziły w oświadczeniu, że „będą nadal wspierać prawo Ukrainy do samoobrony” i ponownie potwierdziły swoje „zaangażowanie w długoterminowe bezpieczeństwo Ukrainy”.

Zgodzili się także na zwiększenie „kosztów wojny dla Rosji, ograniczenie jej źródeł dochodów i utrudnienie jej wysiłków na rzecz budowy machiny wojennej, o czym świadczą niedawno przyjęte przez nas pakiety sankcji” oraz „w pełni wdrożyć i przyjąć nasze sankcje wobec Rosji”. W razie potrzeby dalsze środki.”

Grupa stwierdziła w oświadczeniu: „Będziemy nadal podnosić cenę wojny dla Rosji, ograniczać jej źródła dochodów i utrudniać jej wysiłki na rzecz budowy machiny wojennej”.

Tymczasem uczestniczący w szczycie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał mocarstwa sojusznicze do zapewnienia Kijówowi pomocy wojskowej, której potrzebuje, aby „na czas” przeciwstawić się ofensywie Moskwy.

Ukraina została pod tym względem osłabiona ze względu na wstrzymanie amerykańskiej pomocy o wartości 60 miliardów dolarów w związku z konfliktami pomiędzy Demokratami i Republikanami w Kongresie w Waszyngtonie.

READ  Usiądź, zanim poznasz trik na zadbanie o siwe włosy w 2024 roku, o którym niewiele osób wie

Proszą Kijów o dodatkową pomoc

Ze swojej strony G7 wezwała do „zatwierdzenia dodatkowej pomocy na pokrycie pozostałych potrzeb budżetowych Ukrainy w 2024 r.”, nie odnosząc się wprost do blokady nałożonej na Stany Zjednoczone.

Przywódcy G7 pochwalili, że Ukraina „wykazała chęć pokonania machiny wojennej prezydenta Putina, przywrócenia integralności terytorialnej swojego państwa oraz obrony suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz że Putinowi nie udało się osiągnąć swojego strategicznego celu, jakim jest podbicie Ukrainy”. Raczej „wysunęło zasoby Rosji na finansowanie niepotrzebnej wojny, zniszczyło rosyjskie rodziny i pochłonęło życie setek tysięcy Rosjan”.

W dokumencie końcowym G7 potwierdza, że ​​pomożemy Ukrainie „zaspokajać jej pilne potrzeby finansowe i pomożemy innym bezbronnym krajom poważnie dotkniętym skutkami wojny rosyjskiej” i z zadowoleniem przyjmuje zgodę UE na utworzenie funduszu dla Ukrainy. 50 miliardów euro”, a także „szybkie dostarczenie przez Japonię wsparcia budżetowego w pierwszym kwartale 2024 r. i nowe finansowanie z Kanady”.

Państwa G7 potwierdzają, że nigdy nie uznają „tzw. «wyborów», przeszłych i przyszłych, przeprowadzonych przez Rosję na terytorium Ukrainy, ani ich wyników” i wyraziły swoje poparcie dla „śledztwa Prokuratora Międzynarodowej Sąd karny.” Sąd, Prokurator Generalny Ukrainy i inni prokuratorzy krajowi podlegający ich jurysdykcji” za popełnione przestępstwa.

GC (EFE, Reuters, AFP)