24 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Użytkownicy marihuany podwajają ryzyko zawału serca

Wzrasta użycie marihuany, zwłaszcza marihuany Ryzyko zawału serca u dorosłych w wieku od 18 do 44 latBadanie przeprowadzone przez specjalistów z Canadian University of Toronto, opublikowane przez Medical Journal, ujawniło Dziennik Kanadyjskiego Stowarzyszenia Medycznego.

Według specjalistów związek między problemami z sercem rośnie wśród najczęstszych użytkowników marihuany.

Spośród 33 173 młodych osób dorosłych objętych analizą, 4610 respondentów stwierdziło, że ostatnio używało marihuany. Ponadto, historia zawału mięśnia sercowego była częstsza wśród osób, które niedawno zażywały konopie indyjskie, w porównaniu do osób, które jej nie używały.

Historia zawału mięśnia sercowego była związana z Cannabis używa się ponad 4 razy w miesiącu Biorąc pod uwagę, że palenie jest głównym sposobem konsumpcji”.

Badanie zostało przeprowadzone przekrojowo, z wykorzystaniem danych zebranych w latach 2017-2018 w ankiecie Amerykański system nadzoru nad czynnikami ryzyka zachowań dorosłych dla tego kraju.

Palenie marihuany było najbardziej rozpowszechnioną metodą podstawową wśród osób biorących udział w badaniu, 76,3 procent, w porównaniu do technologii takich jak fumigacja o 11,3 proc., a innych form konsumpcji, w tym żywności, o 12,4 proc.

Analizy pokazują, że 61 z 4610 użytkowników konopi indyjskich (tj. 1,3 proc.) i 240 z 28 563 nieużywających (odnosi się do 0,8 proc.) Zgłoszono historię zawału mięśnia sercowego, co wskazuje, że ryzyko dla konsumentów jest prawie podwójne.

Związek między niedawnym używaniem konopi indyjskich a zawałem mięśnia sercowego był podobny pod względem wielkości do skojarzeń Cierpi na problemy z sercem w wyniku obecnego palenia i obecne stosowanie tytoniu bezdymnego, zgodnie z badaniem.

Po ostrej ekspozycji, Konopie indyjskie powodują tachykardię zależną od dawki W niektórych przypadkach zmniejszony skurcz komór, kołatanie serca, migotanie przedsionków i arytmie” – mówią naukowcy interpretujący dane.

Dzięki temu eksperci twierdzą, że „Powtarzająca się i trwała ekspozycja na konopie indyjskie może przyczynić się do niedopasowania między podażą tlenu a zapotrzebowaniem mięśnia sercowego, a w kontekście wywołanej przez konopie dysfunkcji mięśnia sercowego i pogorszenia stanu makronaczyniowego lub mikronaczyniowego może służyć jako potencjalny mechanizm ostrego zawału mięśnia sercowego.

Ponadto wykazano, że wdychanie dymu z konopi powoduje około pięciokrotny wzrost stężenia karboksyhemoglobiny (białka wytwarzanego przez wiązanie Hemoglobina z tlenkiem węgla we krwi) i trzykrotny wzrost zawartości substancji smolistych w porównaniu z wdychaniem dymu tytoniowego”.

READ  Niezwykła kampania w Japonii mająca na celu zachęcenie młodych ludzi do picia większej ilości alkoholu