28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niebo miejskie w Chinach pomalowane na czerwono. Pokażemy Ci dlaczego

Jakby to był koniec świata, mieszkańcy chińskie miasto Z Zhoushan wspomniałem o dziwnych anomaliach w niebo W ostatnią sobotę, 7 maja, odkąd został ufarbowany czerwony Przez kilka minut, wywołując panikę.

Zanim doszło do tego zjawiska, lokalne media informowały, że pogoda była jak mglisty, mglisto i zaczęło padać; Potem niebo zrobiło się całkowicie czerwone, co mieszkańcy odebrali jako znak tego, co „ma nadejść”.

W ten sposób wiele osób wzięło Zdjęcia i filmy tego, co działo się w tym mieście, a następnie prześlij to do sieci społecznościowych, aby zmienić tę sytuację w trend.

Jednak to, co wydarzyło się w Chinach, nie jest związane z końcem świata i nie jest przerażające, ponieważ Spotkałem biuro Di Zhoushan wyjaśnił przyczyny tego zdarzenia.

Dlaczego chińskie niebo zmieniło kolor na czerwony?

Według tej organizacji wszystko wiąże się ze zjawiskiem Refrakcja i rozpraszanie Światło, czyli odbicie światła powodowane przez chińską łódź rybacką.

Kiedy warunki pogodowe są dobre, więcej wody w atmosferze tworzy mgłę, która załamuje i rozprasza światło od obiektów. łodzie rybackie Biuro Meteorologiczne Zhoushan wyjaśniło.

Ponadto niektórzy użytkownicy serwisów społecznościowych przypomnieli sobie czerwone niebo, które pojawiło się na 9 dni w różnych krajach w roku 1770, co było spowodowane aktywnością ogromny solarWedług grupy japońskich naukowców.

READ  Rosyjska marynarka wojenna udaremnia atak piratów na kontenerowiec pływający pod banderą Panamy w Zatoce Gwinejskiej

Może Cię zainteresować: Śledź zaćmienie Słońca „Luna Negra”, najważniejszego zjawiska astronomicznego w kwietniu

Jednak lokalne media zwróciły uwagę, że ekspert z zespołu badawczego fizyki kosmicznej Chińskiego Uniwersytetu Nauk o Ziemi wskazał, że aktywność słoneczna w sobotę nie zgłosiła anomalii, więc drugie wyjaśnienie brzmi: zaniedbany.