28 kwietnia, 2024

Hiszpania zmierzy się z Iranem i zmierzy się z Polską, Słowenią i Francją

Zaktualizowano

Hiszpanie kończą pierwszą fazę turnieju pełnymi zwycięstwami po znakomitym występie z Irańczykami

Reza Yadekaridegordi z Iranu próbuje obronić strzał Alexa Dujshabe.Łukasz KakulskiEFE

Dobrą rzeczą w rundzie wstępnej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej jest to, że pozwala ona na wejście do turnieju w krótkich krokach. Stopniowo usuwaj wciąż wykończone oprawy na główną scenę, gdzie tak naprawdę zaczyna się praca. W przypadku Hiszpanii postęp ten osiągnął szczyt Jego najbardziej przekonujący występ Z Iranem (22-35) ta wygrana pozwala im awansować z pełnym pakietem: pierwsze miejsce w grupie i cztery punkty na koncie.

Hiszpania potrzebowała takiego meczu, aby wejść na mundial z dwoma nogami. Zwycięstwo z Chile, choć wygodne, pozostawiło niesmak w ustach. Specjalny Jordi RiberaOstrzegał, że drużyna rozegrała słaby mecz i pozwoliła przeciwnikowi nie zaznaczyć pola w odpowiednim momencie, mimo że była tania. Wilki Wspięły się na jego brodę. Nic takiego nie wydarzyło się przeciwko drużynie z Azji.

Ciekawy przypadek Iranu. Dwukrotnie zakwalifikował się do mistrzostw świata i zrobił to pod okiem trenera Hiszpanii. W 2015 z Rafą Quijosą, aw 2023 z Manolo Montoyą. Ale kiedy nadszedł mecz, obaj nie siedzieli na ławce. Miejsce Katalończyka jest teraz historyczne Vesselin Vujović, który swoją postacią nie do końca wpłynął na drużynę. Wiele błędów zostało wymuszonych, ale znacznie więcej popełnili niewinni.

Po szaleństwie z Chile spodziewano się szybkiego odejścia, a Hiszpania zachowała swoją nominację. Wybór Jordiego Ribery został wysłany Jego najlepsze 30 minut w turnieju W pierwszej połowie pośpiech opuścił mecz przed przerwą. Latynosi Zdusili atak Iranu 5-1 obroną, która w najlepszym przypadku utrzymywała drużynę azjatycką, w najgorszym bezradną.

Intensywność Hiszpanii, na czele której stał Gauldi Odriozola, doprowadziła do wielu odzyskań i błędów po irańskim ataku, okazji do ucieczki i wypracowania szczęśliwego wyniku w kontrataku. Ale ta przewaga nad gorszym zespołem najlepiej wskazuje, że chociaż wynik został rozstrzygnięty, selekcja nie stłumiła tłoka. Hiszpania gryzła do ostatnich minut Ponadto, gdy Iran przeszedł przez kłopoty, spotkał Pereza de Vargasa, MVP turnieju.

READ  Słowacja pokonała Polskę o 10 punktów w Euro 2020

Spokojny mecz, który ma nabrać pewności siebie po mocnym zwycięstwie z Chile i nadal wzbudza emocje. Pol Walera, Wymień rannych Iana Tarrafettę, miał wygodne wejście do konkursu. Y Alex DujszebajewDozował w pierwszych kilku pojedynkach, a także zakończył jako najlepszy strzelec zespołu z sześcioma bramkami Paproć Sol.

Po rundzie wstępnej, która zakończyła się wieloma zwycięstwami, prawdziwe mistrzostwa świata dla Hiszpanii rozpoczną się w środę od fazy głównej, czyli trzech meczów, które pokażą, jak daleko może zajść zespół Jordiego Ribery. Test otworzy ogień do gospodarzy, Polski, która z pewnym trudem pokonała Arabię ​​Saudyjską; W piątek zmierzą się ze Słowenią, aw niedzielę wielki mecz: mistrzowie olimpijscy, Francja.