17 maja, 2024

Hiszpania pokonała Polskę z Sarą Sorips i Rebeką Masarową

Hiszpania pokonała Polskę z Sarą Sorips i Rebeką MasarowąEFE

Zespół Hiszpanii Puchar Billie Jean King Bramka padła po zwycięstwach Rebeki Masarovej oraz Sary Soripes, Katarzyny Cavy i Magdy Linet z Walencji w piątkowych eliminacjach przeciwko Polsce. Gospodarz nie będzie zainteresowany awansem do finału w Sewilli.

Hiszpania zaczęła wychodzić z nowej, nieudanej próby zdobycia szóstej korony, znanej wcześniej jako Puchar Federacji, z przynajmniej dobrym smakiem w ustach. Po porażce pierwszego dnia 3:0 z Kanadą i zwycięstwie Ameryki Północnej nad Polską następnego dnia, Amerykanie zakwalifikowali się do grupy C.

We wszystkich, z wyjątkiem wspólnych deblach i po dwóch porażkach, Masaroa zemścił się na Kavie, a Soripes zrobił to samo i za to panował remis W Annabelle Medinie brakuje także kontuzjowanej Pauli Padosy(2-0) Jutro w La Carduja kończy się mecz deblowy Krystyny ​​Buksy i Mariny Passolz z Kartsiną Cavą i Weroniką Bałkowską.

Sarah Soripes

Mazerova powróciła w błyskotliwym stylu (2-6, 6-3, 6-2) i odniosła swoje pierwsze indywidualne zwycięstwo w turnieju, pozbywając się nerwów, które już opanowały jej grę w meczu przeciwko juniorce z Kanady, Marinie Stagusic. Maserova wytrzymała bardzo zacięty drugi set, a w ósmym gemie jednym przełamaniem wymusiła trzeciego seta.

Nacisk Hiszpanii zadziałał na początku decydującego seta, a wczesna przerwa podważyła pewność siebie zawodnika spoza „Top 200”. Maserova nie pozwoliła, aby zwycięstwo umknęło jej uwadzeJeszcze jedna „przerwa” w siódmej grze i to wszystko Hiszpania może jedynie mieć nadzieję, że pomacha na pożegnanie swoim gościom.

Sarah Soripes kończy z uśmiechem

Sara Soripes zakończyła karierę zwycięstwem 7:6(5), 6:3 nad Lynette, która rozpoczęła rok od dotarcia do półfinału Australian Open i znalazła się w czołowej 25-tce rankingu WTA. Zawodnik Castellona zanotował czwarte zwycięstwo z rzędu nad rywalemOznacza to przewagę na tablicy wyników i wygranie napiętego psychicznie pierwszego seta.

READ  Dwoje afgańskich dzieci deportowanych do Polski jadło trujące grzyby i potrzebowało świeżej wątroby

Wymiana przerw prowadzących do nagłej śmierci, w której Soripes osiągnął trzecią setową bramkę. Drugi mecz rozpoczął się równo, doszło do wymiany ciosów, a Soribes dwukrotnie wyprowadził przeciwko niemu sytuację na przerwę, a cztery mecze z rzędu zapewniły Hiszpanii punkt w serii.