18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dwoje afgańskich dzieci deportowanych do Polski jadło trujące grzyby i potrzebowało świeżej wątroby

Prezydent Polski w poniedziałek zaapelował do dawców organów Dwoje dzieci deportowanych z Afganistanu ciężko zachorowało Po jedzeniu Trujący grzyb Potrzebują również operacji przeszczepu wątroby.

Wszyscy jesteśmy zszokowani wiadomością o przypadkowym zatruciu grzybamiBotkova Lesna Burmistrz Artur Tuzhinsky, niedaleko stolicy Polski, Warszawy, napisał na Facebooku. Dzieci są leczone w szpitalu w Warszawie.

Portal informacyjny OKO.press Jego ojciec, księgowy, przez wiele lat służył w armii brytyjskiej. Rodzina została eksmitowana przez polską armię na prośbę Wielkiej Brytanii po tym, jak talibowie zdobyli Afganistan w tym miesiącu.

Raport mówi W poniedziałek do Warszawy przyjechała 12-osobowa rodzina. Po zabraniu do centrum imigracyjnego wyszli na zewnątrz, aby zbadać pobliskie lasy.

Jakub Datsiak, rzecznik Urzędu do Spraw Cudzoziemców, który zarządza ośrodkami imigracyjnymi w Polsce. Dzieci odrzuciły wersję jedzenia grzybów, ponieważ były karmione tylko dwa razy dziennie i były głodne.,

Powiedziałem eksmitowanym Mają „różnorodne produkty o odpowiedniej wartości kalorycznej, w tym żywność, nabiał, mięso, warzywa, owoce i napoje trzy razy dziennie”.

Polska Policja Migracyjna (Reuters)
Polska Policja Migracyjna (Reuters)

„W związku z tym nieszczęśliwym wypadkiem, pracownicy ośrodków dla cudzoziemców dadzą jasnym obywatelom Afganistanu, aby nie spożywali przedmiotów niewiadomego pochodzenia” – dodał.

Dzieci wymagające operacji przeszczepu mają 6 i 8 lat, 17-letni starszy brat też jest chory, ale już czuje się dobrze.

Dudjiac powiedział W sumie pięć osób szukało pomocy medycznej Narzekali na problemy żołądkowe w ośrodku, ale początkowo nie mówili, że jedli grzyby.

Polska zakończyła ewakuację w zeszłym tygodniu po ewakuacji ponad 1300 osób z Kabulu.

Większość deportowanych pozostanie w Polsce po zakończeniu przymusowej izolacji, inni deportowani przez wojska polskie w imieniu państw trzecich lub organizacji międzynarodowych przeniosą się gdzie indziej.

(z informacjami z AFP)

Czytać: