28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

GTA 5: 10 lat historii, akcji i świetlanej przyszłości

GTA 5: 10 lat historii, akcji i świetlanej przyszłości

10 lat temu świat otrzymał jedną z najwspanialszych gier wideo w historii, GTA 5, która w swojej przygodzie zdołała zebrać 750 milionów euro (około 800 milionów dolarów). Pierwszy dzień na rynku Dziesięć lat później w swoim raporcie finansowym za 2018 rok oficjalnie ogłosił, że sprzedał się w ponad 180 milionach egzemplarzy na wszystkich platformach, na których był dostępny. W maju ubiegłego roku.

Dlatego dziesięć lat po premierze GTA 5 udało się znaleźć wśród najlepszych, a wszystko to dzięki różnym czynnikom, które można szczegółowo opisać poniżej.

GTA 5 to jedna z najlepiej sprzedających się gier wideo w historii

Kilka miesięcy temu ogłoszono, że GTA 5 będzie jedną z najlepszych gier 10 najlepiej sprzedających się gier wideo w historii Do grudnia 2022, kiedy to będzie z dostawami klasycznymi. Lista jest następująca:

 1. Tetris (1984) – 520 milionów egzemplarzy
 2. Minecraft (2009) – 238 milionów egzemplarzy
 3. GTA 5 (2013) – 170 mln egzemplarzy (przekroczone w 2023 r.)
 4. Wii Sports (2006) – 82,9 mln egzemplarzy
 5. PUBG (2017) – 75 milionów egzemplarzy
 6. Mario Kart 8 / Mario Kart 8 Deluxe (2014) – 56,87 mln egzemplarzy
 7. Overwatch (2016) – 50 milionów egzemplarzy
 8. Super Mario Bros. (1985) – 48 milionów egzemplarzy
 9. Pokémon Generation 1 (1996) – 47 milionów egzemplarzy
 10. Red Dead Redemption 2 (2018) – 46 milionów egzemplarzy

Dla części niewierzących stanowisko GTA 5 może być zaskakujące, choć nie jest to aż tak zaskakujące, biorąc pod uwagę historię gier wideo. Recenzje Meristation stwierdziły, co następuje.

„10/10, arcydzieło. Jednak GTA 5 nie jest grą idealną. Nikt tego nie rozumie. Ale jeśli musiałbyś wybrać jedną grę wideo, która będzie bezpiecznym zakupem dla całego pokolenia, byłaby to ta; Grand Theft Auto V jest najbardziej kompletną, głęboką, różnorodną, ​​ekspansywną i zabawną grą GTA w całej serii – na PlayStation 3.

READ  Jeśli szukasz słuchawek z najwyższej półki, ten jest od Sony

„10. Arcydzieło. Arcydzieło, które przejęło kontrolę nad swoim gatunkiem i zajęło szczytowe miejsce. Gigant swojego pokolenia, o którym w przyszłości będzie się mówiło i pamiętało. Najwyższy stopień nie oznacza perfekcji, ale jest używane do wskazania absolutnego punktu odniesienia, przez który inni mogą i powinni na siebie patrzeć.” Kup nawet jeśli nie lubisz tego gatunku (nikt nie będzie mógł powiedzieć, że nie miałeś Quake’a, Ultima Online, czy Grand Theft Auto III w tamtym czasie)” – PlayStation 4.

„Kolejną funkcją, na którą warto zwrócić uwagę i która z pewnością wywoła sporo szumu w nadchodzących tygodniach, jest edytor Rockstar, dzięki któremu będziemy mogli nagrywać nasze gry bez najmniejszego wpływu na wydajność gry. zostanie przechwycony, możemy go edytować za pomocą tego samego narzędzia, dzięki wielu opcjom przycinania.” „Wprowadź zmiany w filtrach, zwiększ lub zmniejsz prędkość, dodaj tekst lub połącz kilka różnych części wideo, aby utworzyć pojedynczy klip i udostępnij go na YouTube” – PC.

Muzyka z GTA5

Przez te dziesięć lat muzyka w GTA 5 była bardzo ważna, jeden z najważniejszych punktów gry, co zostało podkreślone przez jej społeczność. W tym przypadku jest kilka radiotelefonów, które wyznaczają całą ścieżkę Święci.

 • Informacje wewnętrzne 91.1
 • Radio Vinewood Blvd
 • Radio Los Santos 106.1
 • FM na całym świecie
 • Nonstop Pop 100,7 FM
 • Radio Park Lustrzany
 • Rockowe radio Los Santos
 • Kanał 10
 • Przestrzeń 103.2
 • Wosk Duszy FM
 • Niebieski Łuk FM
 • East Los FM
 • Radia Rebelia
 • Klasyka Zachodniego Wybrzeża
 • Fly Lou FM
 • I więcej.

Dodatkowo w ofercie znajduje się rozbudowane menu Spotify Przez profil Rockowe gry Oraz możliwość zakupu całej ścieżki dźwiękowej pod adresem Płyta winylowa.

I nie zapominaj o tym Rozalia Jest także częścią tej franczyzy, ponieważ jest gospodarzem stacji Motomami, która jest dostępna na Spotify, do której w każdej chwili można tańczyć z artystami takimi jak ona, Daddy Yankee, Sprawiedliwość, Alejandro Raomiędzy innymi.

READ  Ziemi zabraknie tlenu: to będzie historia

Główni bohaterowie GTA 5

Franklin Clinton, Michael De Santa i Trevor Phillips, trzej główni bohaterowie GTA 5, którzy różnią się od siebie, ale są bardzo ważni dla rozwoju historii tej gry wideo.

Franklin Clinton to bardzo ambitny młody człowiek, który mieszka w Los Santos ze swoją ciotką, ale w tej historii ostatecznie mieszka w Vinewood Hills. Poznał Michaela Świętego Mikołaja, odnawiając jego mały samochód Jimmy. Potem poznała Trevora Phillipsa.

Michael De Santa, emerytowany przestępca z wieloma powiązaniami, mieszka jako świadek FIB (rodzaj FBI) ​​w rezydencji w Rockford Hills wraz z żoną Amandą i dwójką dzieci, Tracy i Jamesem. Po chwili wraca na trop zbrodni, gdy spotyka Franklina i Trevora.

Trevor Phillips to niebezpieczny przestępca żyjący na alkoholu i narkotykach, bardzo brutalny człowiek, ale wierzy, że ma wszystko pod kontrolą.

Te trzy postacie łączą się, aby stworzyć historię, która jest obecna na arenie gier wideo od 10 lat.

„Młody uliczny handlarz, emerytowany napad na bank i przerażający psychopata zostają związani z najgorszymi i najbardziej obłąkanymi półświatkiem, amerykańskim rządem i przemysłem rozrywkowym. Aby przetrwać, musi dokonać serii niebezpiecznych morderstw. w podziemiach. Bezlitosnym mieście, w którym nie mogą… Nie ufać nikomu. „A tym bardziej sobie nawzajem” – oficjalne podsumowanie Rockowe gry.

Czy GTA Online to inna wersja GTA 5?

Kilka dni po oficjalnej premierze GTA 5 pojawiła się gra GTA Online, otwarty świat pełen akcji, rozwoju i dużej kreatywności, w którym możesz zacząć jako uliczny handlarz, aby poprzez różne zadania stać się przywódcą mafii, a także pokonać inne klany (graczy).

„Ciesz się nowymi ulepszeniami pojazdów o wysokich osiągach i ekranem wyboru kariery. Ponadto będziesz mieć dostęp do wszystkich aktualizacji, rozszerzeń i zawartości GTA Online opublikowanych od premiery, zarówno sam, jak i ze znajomymi. Wykonuj skomplikowane napady w trybie współpracy, zdobądź Weź udział w ekscytujących wyścigach podnoszących adrenalinę, Rywalizuj w specjalnych trybach przeciwnika lub baw się w miejscach towarzyskich, takich jak kluby nocne, salony gier, imprezy w apartamentach na najwyższym piętrze, rajdy samochodowe i nie tylko. – Streszczenie gier Rockstar.

READ  Fecha de lanzamiento, Beneficios de reservas, Precio y más • Centro Pokémon
 • Bardzo ważne było, aby w ciągu dziesięciu lat od premiery GTA 5 w GTA Online pojawiło się mnóstwo nowej zawartości.
 • Darmowe kostiumy i wykończenia broni inspirowane klasycznymi stylami Franklina, Michaela i Trevora z GTA V.
 • Pełny pakiet przekąsek, amunicji i kamizelek kuloodpornych będzie można zagrać w dowolnym momencie w tym tygodniu.
 • Nowy pojazd: Bravado Hotring Hellfire (bezpłatny dla członków GTA+).
 • Kwartet GTA$ i RP za misje łączące Lamara i Trevora oraz serię Społeczności.
 • Trylogia GTA$ i RP w Come Play.
 • Podwójne GTA$ i RP za misje związane z wyciekiem danych i sprzedażą stodoły.

Tylko na PlayStation®5 i Xbox Series

 • Pojazd testowy HSW: Coil Cyclone II.
 • W tym tygodniu pomiędzy Terminalem a Parkiem Przyrody Mount Chiliad odbędzie się jazda na czas HSW.
 • 50% zniżki na wszystkie agencje, ulepszenia i modyfikacje, ulepszenia technologii Imani i marketing Record A Studios.
 • Rabat 40% na wszystkie garaże.
 • W tym tygodniu u dealera luksusowych samochodów premium Simeona: New Bravado Hotring Hellfire, Obey 9F, Bravado Buffalo S, Canis Bodhi i Obey Tailgater.
 • Na wystawie u dealera samochodów luksusowych: Obey 10F i Bravado Buffalo EVX.
 • Pojazdy testowe LS Car Meet: Pegassi Zentorno, Progen T20 i Pegassi Osiris.
 • Pojazd z nagrodą LS Car Meet: Maxwell Vagrant za zajęcie miejsca w pierwszej dwójce serii LS Car Meet przez dwa dni z rzędu.
 • Zniżki w Mobile Armory: 20% zniżki na taktyczny pistolet maszynowy i 50% zniżki na broń palną dla członków GTA+.
 • Zniżki na pojazdy: 50% zniżki na Obey 9F, 40% zniżki na Bravado Buffalo STX, Obey 10F, Progen T20, Pegassi Osiris, Pegassi Zentorno, 20% zniżki na Bravado Buffalo EVX.
 • Korzyści z GTA+: Bezpłatny Bravado Hotring Hellfire, bezpłatna ekskluzywna okładka, podwójne premie GTA$ i RP za Assault on Cayo Perico, darmowe stroje i nie tylko do 11 października.

Koniec GTA 5?

10 lat po premierze ta gra wideo, dzięki trybowi online, jest nadal aktualna i nie ma zamiaru zostać zapomniana. Rockstar Games nie przekazało jeszcze żadnych informacji na temat tego, co to może być Grand Theft Auto 6mimo przecieku, to tytuł, o którym krążą plotki od lat, ale którego nigdy oficjalnie nie ogłoszono.

Tymczasem wspaniała społeczność tego tytułu cieszy się z GTA Online i być może przeżywa na nowo jedną ze wspaniałych historii związanych z grą Gra wideoBycie przestępcą niskiego szczebla lub najbardziej poszukiwanym w Los Santos.

GTA 5 jest dostępne w PS3, PS4, PS5, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series.