28 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dwie trzecie kobiet praktykujących medycynę zauważyło lub doświadczyło nierówności płci

Dwie trzecie kobiet praktykujących medycynę zauważyło lub doświadczyło nierówności płci

W tym tygodniu Rada Generalna Oficjalnych Kolegium Lekarzy (Cgcom) Obserwatorium Płci i Zawodu przedstawiła dane z ostatniego badania kobiet w zawodzie medycznym, obraz, który odzwierciedla, że ​​dwie trzecie profesjonalistów widziało lub doświadczyło nierówności płci.

Podczas konferencji zorganizowanej przez Medical Foundation for Women’s Day zastępca sekretarza Cgcom Rosa Arroyo przedstawiła wstępne wyniki tego badania, w którym wzięło udział blisko 5000 członków z całej Hiszpanii.

Ankieta, na którą odpowiedziano między październikiem 2021 a styczniem 2022, wskazuje na obecność większej liczby umów czasowych i czasowych dla kobiet praktykujących medycynę. Jest więc jasne, że 40,3% ogólnej liczby ankiet ma umowy na czas określony lub czasowe. Jednak odsetek ten u kobiet jest wyższy niż 50 procent, podczas gdy wśród mężczyzn wynosi 25,3 procent, czyli o połowę niższy niż w przypadku kobiet. W szczególności 27,4 proc. kobiet ma umowy na czas określony w porównaniu z 12,6 proc. mężczyzn. Młodsze grupy cierpią na tę kruchość, a jest ona szczególnie widoczna u osób poniżej 35 roku życia dla obu płci.

70% uważa, że ​​anonimowa ocena CV ułatwi kobietom dostęp do stanowisk kierowniczych

Skrócenie godzin pracy w zakresie opieki nad dziećmi wynosi 80 procent dla kobiet i tylko 10 procent dla mężczyzn. Badanie podkreśla, że ​​16,6 procent całkowitej liczby uczestników jest objętych pewnym rodzajem skróconych dni roboczych.

Jeśli chodzi o konsekwencje skrócenia czasu pracy w życiu zawodowym, połowa lekarzy (50,1%) uważa, że ​​ma to negatywny wpływ na ich życie zawodowe pod względem możliwości rozwoju zawodowego i/lub zdolności ekonomicznej w porównaniu z 18,8% lekarzy.

Bohaterowie i świadkowie nierówności

Dane pokazują, że dwie trzecie kobiet (66,6 procent) praktykujących medycynę widziało, doświadczyło lub obie doświadczyły nierówności płci. W ramach tego wskaźnika połowa respondentów potwierdziła, że ​​doświadczyła tego z perspektywy pierwszej osoby, jak również postrzega to u innych współpracowników. W ujęciu globalnym (mężczyźni i kobiety) 44,5% stwierdziło, że było świadkiem lub doświadczyło tego rodzaju nierówności.

Skrócenie czasu pracy na opiekę nad dziećmi dotyczy 80% kobiet i 10% mężczyzn

Jeśli chodzi o powody, dla których dostrzegają przypadki nierówności płci w zawodzie lekarza, pierwszym powodem jest większa potrzeba pojednania wśród kobiet, a następnie większe trudności w dostępie do stanowisk kierowniczych lub kierowniczych; brak uznania kobiet przez przełożonych; gorsze warunki pracy kobiet; Molestowanie w miejscu pracy i wreszcie dyskryminacja płacowa.

READ  Dyrektor HGE mówi, że szpitale przyjmują pacjentów, nie chodź do nich Sonoran News

różnica w pensjach

Odnosząc się do różnic w wynagrodzeniach ze względu na płeć, 21,3 proc. wszystkich ankietowanych potwierdziło, że doświadczyło lub było świadkiem nierówności związanych z wynagrodzeniami specjalistów. Odsetek ten wzrasta do 33,2% tylko dla odpowiedzi udzielonych przez lekarki. Wśród przyczyn, które powodują takie rozbieżności, jest akceptacja środków pojednawczych, redukcja odpowiedzialnych stanowisk oraz rzadsze prowadzenie nietypowych działań.

Jeśli chodzi o najbardziej odpowiednie środki ułatwiające awans kobiet-lekarzom na stanowiska kierownicze i kierownicze, prawie 70 procent wszystkich ankietowanych uważa, że ​​najbardziej odpowiednią miarą jest anonimowa ocena programu nauczania według umiejętności, korzyści i celów. Istnienie sądów wspólnych, włączenie kobiet na podstawie kryteriów parytetowych oraz poprawa środków pojednawczych to jedne z najbardziej akceptowalnych środków, choć w tych ostatnich odnotowuje się znaczne różnice ze względu na płeć.