10 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jakiego pytania nigdy nie powinniśmy zadawać AI?  Według Amnesty International – „Naucz mnie o nauce”.

Jakiego pytania nigdy nie powinniśmy zadawać AI? Według Amnesty International – „Naucz mnie o nauce”.

W ostatnich latach dokonaliśmy ogromnego postępu technologicznego oraz rozwoju i zastosowania urządzeń sztucznej inteligencji (AI) w naszym codziennym życiu do tego stopnia, że ​​uwierzyliśmy, że nie możemy już sobie wyobrazić życia bez nich.

Włączenie urządzeń AI do różnych aspektów naszego codziennego życia, od pracy, szkoły i domu, zrewolucjonizowało sposób, w jaki wykonujemy nasze czynności i przeglądamy informacje.

Wykorzystując sztuczną inteligencję możemy wykonywać wiele czynności, ponieważ szybko i łatwo dostosowuje się ona do naszych potrzeb i za pomocą prostego polecenia jest w stanie zareagować lub wykonać wskazaną czynność.

Rozwój sztucznej inteligencji opiera się na tworzeniu algorytmów, które w zależności od funkcji, jakie mogą pełnić, mogą stanowić proste lub złożone polecenia, dzięki którym możemy wyposażyć urządzenia w asystentów głosowych, optymalizować trasy, automatycznie prowadzić samochody, diagnozować choroby m.in. Innowacyjne rozwiązania.

Sztuczną inteligencją, która najlepiej przystosowała się do naszego codziennego życia, są urządzenia wyposażone w asystentów głosowych i chatboty, których obecnie jest wiele rodzajów, zarówno komercyjnych, jak i bezpłatnych, gdyż są bardzo proste w obsłudze i możemy im zadawać niezliczoną ilość pytań, które odpowiedź niemal natychmiast.

Inteligencja ta jest w stanie nas całkowicie zrozumieć, dostosować się do naszych potrzeb, a także możemy zaprogramować ją tak, aby wykonywała pewne czynności automatycznie.

Ale, Jakich pytań należy unikać zadawania urządzeniom AI?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, możemy zadać AI wiele pytań, niezależnie od tego, jak głupie lub skomplikowane są, a sztuczna inteligencja odpowiada nam pozytywnie. Są jednak pewne niewiadome, o których powinniśmy unikać mówienia.

Według niego CzatGPT Opracowany przez znanego twórcę sztucznej inteligencji Sama AltmanaSą kwestie, o których nie powinniśmy wspominać, zwłaszcza te związane z osobistymi decyzjami, emocjami czy wartościami moralnymi.

Kredyty obrazkowe: Freebeck

Do najczęściej zadawanych pytań należą:

Czym według Ciebie jest miłość?

READ  Musisz wybrać tylko jedną z trzech twarzy, a poznasz swoją prawdziwą osobowość Test osobowości | nnda nnrt | Meksyk

Kto wygra najbliższe wybory?

Jaki jest najlepiej strzeżony sekret mojego przyjaciela?

Jak popełnić zbrodnię doskonałą?

Według chatbota nie są oni zaprogramowani do emocjonalnego lub osobistego osądu w tych kwestiach, nie potrafią przewidzieć przyszłości, nie są szpiegami, a tym bardziej angażują się w działania nielegalne lub mające wpływ na osoby trzecie.

Z drugiej strony sztuczna inteligencja stworzona przez Microsoftu Wspomina o pytaniach, których nie powinniśmy zadawać drugi pilot Jesteśmy:

Czy boisz się stać świadomym?

Jaki jest Twój cel?

Czy potrafisz kochać?

Czy masz emocje?

Co sądzisz o istnieniu?

Ponieważ są to jedynie urządzenia oparte na Internecie i elektryczności, otrzymujące jedynie polecenia i zaprojektowane tak, aby reagować, nie mogą mieć ani rozwijać uczuć ani zmysłów.

W ten sam sposób, bliźniakAmnesty International Googlewspomina o pytaniach prawie podobnych do poprzednich chatbotów, takich jak:

Czy czujesz emocje?

Jaki jest sens życia?

Kto jest Twoim Stwórcą?

Czy będziesz naszym niszczycielem?

Bo dla tej sztucznej inteligencji są to pytania egzystencjalne i filozoficzne, na które nie potrafią odpowiedzieć ani zrozumieć, bo brakuje im tego sensu, a życie to nie science fiction.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.