3 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Długie oczekiwanie na ukraińskich truckerów na polskiej granicy z powodu pikiet

Długie oczekiwanie na ukraińskich truckerów na polskiej granicy z powodu pikiet

Kraków (Polska), 19 listopada (EFE).- Czas oczekiwania ukraińskich kierowców ciężarówek na polskiej granicy wydłużył się i obecnie wynosi cztery i pół godziny na Medica Pass (południowy wschód) z powodu pikiet polskich przewoźników, które rozpoczęły się 6 listopada . W dniach.

Jak informowaliśmy w tę niedzielę na stronie internetowej polskich władz ds. transportu granicznego, w Medica – gdzie nie ma linii pikiet – ciężarówki muszą dziś czekać średnio 109 godzin, w porównaniu do 97 wczoraj w sobotę.

W kolejce do kontroli czeka około 1200 ciężarówek – powiedział polskiej agencji PAP rzecznik policji.

Na Przełęczy Krosienko, gdzie skierowany jest ruch ciężarówek o masie poniżej 7,5 tony, pojazdy muszą czekać średnio 12 godzin.

Samochody prywatne muszą czekać co najmniej godzinę, a autokary osobowe dwie godziny.

W Korczowej, Hrebennym i Dorohusku trwają pikiety, polscy przewoźnicy przepuszczają tylko pięć ciężarówek na godzinę, a urzędnicy nie są w stanie oszacować czasu oczekiwania.

Kierowcy ciężarówek zaczęli blokować te przejścia 6 listopada, aby zaprotestować przeciwko konsekwencjom swobodnego przepływu ukraińskich ciężarówek, zatwierdzonego na szczeblu wspólnotowym w reakcji na rosyjską inwazję na Ukrainę.

Domagają się ponownego ograniczenia zezwoleń na poruszanie się dla ukraińskich firm transportu komercyjnego – z wyjątkiem pomocy humanitarnej i wojskowej – zgodnie z obowiązującymi przepisami, które nakładają na puste polskie ciężarówki, powracające z Ukrainy, obowiązek oczekiwania na przekroczenie granicy co najmniej 10 dni. .

Według organizatorów cięcia w transporcie dotyczą trzech z ośmiu lądowych przejść granicznych między Ukrainą a Polską i potrwają do 3 grudnia, jeśli żądania nie zostaną spełnione.

Relacje między Warszawą a Kijowem uległy już znacznemu pogorszeniu w wyniku weta niektórych krajów, w tym Polski, w sprawie importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, podnoszącego argument ochrony własnych rynków i niemożności równego konkurowania. Warunki z krajami sąsiadującymi. EFE

cph-mag/jac