3 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Argentyna pokonała Polskę i jest w 1/8 finału – El Eco

Argentyna pokonała Polskę i jest w 1/8 finału – El Eco

Reprezentacja Argentyny do lat 17 awansowała do 1/8 finału po zwycięstwie 4:0 nad Polską w meczu trzeciej rundy Grupy D Pucharu Świata w Indonezji.

Diego Laplace (33 m), Agustin Ruberto (46 m), Ian Subiabre (51 m) i Santiago Lopez (85 m) strzelili gola w meczu na Stadionie Międzynarodowym w Dżakarcie, którego sędzią był Kostarykańczyk Keylor Herrera.

Argentyna zajęła pierwsze miejsce w grupie D dzięki zwycięstwu Japonii nad Senegalem, a trzy drużyny zakończyły sezon na poziomie po sześć punktów.

Argentyna będzie musiała poczekać do dzisiaj, aby zdecydować, który z trzecich czołowych zespołów z grup B, E i F zagra w Bandung we wtorek o 9:00 czasu argentyńskiego.

Rozwój turnieju utrudniały dwa czynniki: zły stan boiska, wiele dziur i nierówności oraz duszna pogoda z 36-stopniową temperaturą i dużą wilgotnością.

Trener Argentyny Diego Placente dokonał kilku zmian w składzie drużyny, która w zeszły wtorek pokonała Japonię (3-1).

Wiedząc, że muszą wygrać, aby zapewnić sobie awans, Argentyna od początku meczu szukała wyniku, atakując skrzydłami, a Subiabre dołączył do Claudio Echeverriego po prawej stronie i atakującego Roberto po lewej stronie.

Polska nie traciła szans i za każdym razem atakowała, szczególnie środkową strefą za sprawą Mike’a Hurasa i Mateusza Skósilasa.

Jednak Argentyna wygrała 1:0 po strzale Laplace’a, po tym jak strzał Ruberto został w połowie obroniony przez bramkarza Michela Matisse’a.

Kiedy Argentyna objęła przewagę, w Polsce nie było odpowiedzi, a znakomita walka jeden na jednego z Roberto Matisse’em na początku drugiej połowy zadała ostateczny cios aspiracjom Europejczyków i było już 2:0.

Następnie Argentyńczycy powiększyli swoją przewagę po bramce Subiaba, lewonożnego po świetnym indywidualnym posunięciu, a Lopez w końcu wykorzystał kontratak i przypieczętował zwycięstwo.

Ostatnie 20 minut meczu było najlepszym momentem w meczu, gdy Polska szukała wytchnienia, któremu odmówił bramkarz Jeremias Florentin i doskonała interwencja bramkarza Jeremiasa Florentina, a trzy klarowne okazje dla Argentyny uczyniły Matisse’a figurantem. .

READ  Ravi Tahiya powalczy o złoto na Polish Open po 3 zwycięstwach z rzędu

Dzięki zwycięstwom z Japonią i Polakami Argentyna zakwalifikowała się jako pierwsza po słabym początku, gdy przegrała z Senegalem (2:1), pokazując, że jest w stanie dalej doskonalić się w rozgrywkach w tej klasyfikacji, zwłaszcza na poziomie ataku.

Synteza

Argentyna 4

Jeremias Florentín; Dylan Corocito, Ulises Gimenez, Juan Manuel Villalba, Tobias Palacios i Valente Pierani; Mariano Geresa. Ian Subiabre, Claudio Echeverri i Thiago Laplace; Augustyn Ruberto. TD: Diego Placente.

Polska 0

Michael Mattis; Dominik Szala, Jakub Krijanowski i Igor Orlikoski; Krzysztof Kolanko, Maksymilian Sznaucner, Karol Borys i Marcel Regula; Daniel Mikorajewski, Mike Huras i Mateusz Skousilas. Trener: Marcin Włodarski

Cel: PT: 33′ Laplace’a (A). N: 1′ Ruberto (A), 6′ Subiabre (A) i 40′ S. López (A). Zmiany: Octavio Ontivero za Palacio (A) i Valentino Acuña za Gereza (A); Szymon Lyczko za Huras (P) i Igor Brzyski za Sznaucner (P), Franco Mastrantuono za Echeverri (A) i Kevin Gutiérrez za Gorosito (A), Santiago López za Ruberto (A) i Michał Gurgul za Jakuba Krzanowa.