20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy chcesz mieszkać na Marsie?  NASA poszukuje ochotników do swojego nowego eksperymentu na Czerwonej Planecie

Czy chcesz mieszkać na Marsie? NASA poszukuje ochotników do swojego nowego eksperymentu na Czerwonej Planecie

W skład zespołu wchodzi pracownik naukowy Kelly'ego HastonaInżynier budowlany Rossa Brockwellalekarz pogotowia Nathana Jonesa I mikrobiolog Anka Celario.

Pierwsze zadanie ChabiaKtóry rozpoczął się 25 czerwca 2023 r., a zakończy 6 lipca. Główne cele misji programu Chabiapolegało na monitorowaniu i ocenie zdrowia i wydajności załogi mieszkającej w zamkniętej przestrzeni i stawiającej czoła wyzwaniom poprzedniego życia na tej planecie Mars.

the doniczka Proces rekrutacji wolontariuszy, który rozpoczął się w piątek, 16 lutego 2024 r., potrwa do 2 kwietnia i poszukuje obywateli USA w wieku od 30 do 55 lat, niepalących, zdrowych i biegle władających językiem angielskim.

the doniczka A. został zbudowany Rezydencja ma powierzchnię 520 metrów kwadratowych W obiektach Houston, Teksas Z nazwą reguły (Alfa Wydmy Marsa) W pomieszczeniach zamkniętych wybrane osoby będą musiały między innymi uprawiać rośliny, wykonywać prace konserwacyjne i produkować wodę, ponieważ celem programu Młody człowiek Ma on odtworzyć warunki życia na Marsie.

Zdaniem agencji „kandydaci muszą bardzo pragnąć przeżycia wyjątkowych i satysfakcjonujących przygód oraz być zainteresowani włączeniem się w prace NASA mające na celu przygotowanie się do pierwszej misji człowieka na Marsa”.

program Młody człowiek Przeprowadzona zostanie bardzo rygorystyczna selekcja załogi, uwzględniająca określone kryteria odpowiadające sposobowi doboru astronautów: tytuł magistra w danej dziedzinie To wynikaTakich jak absolwenci inżynierii, matematyki, nauk biologicznych, informatyki, fizyki lub medycyny, ze zdolnością zdania egzaminu fizykalnego na astronautę, a także dwuletnim doświadczeniem zawodowym w wybranej dziedzinie lub co najmniej 1000 godzin kierowania w Dowództwie Kosmicznym. Płaszczyzna reakcji

Proces selekcji może trwać do 13 miesięcy, a wybrani muszą przejść badania lekarskie, psychologiczne i psychologiczne, aby upewnić się, że są zdolni psychicznie i fizycznie do wykonania zadania izolacji.

„Druga misja jest bardzo podobna do pierwszej, która odbyła się w czerwcu 2023 r. i będzie miała te same cele, czyli zebranie dodatkowych danych od wszystkich uczestników” – wyjaśniła Anna Schneider, specjalistka ds. spraw publicznych w Johnson Space Center.

READ  ▷ test osobowości | Odpowiedz na to, co zobaczyłeś jako pierwsze, a dowiesz się, czy jesteś hojną osobą | Meksyk

MOŻE BYĆ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWANY: LUISITO COMUNICA WYJAŚNIA, ŻE BYŁ SZANTOWANY W NIGERII