23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

MIT uruchomił całkowicie bezpłatny wirtualny kurs z genetyki – Teach Me About Science

MIT uruchomił całkowicie bezpłatny wirtualny kurs z genetyki – Teach Me About Science

Źródło obrazu: adventtr z Getty Images Signature.

Genetyka jest bardzo interesującą nauką i pomaga nam zrozumieć, między innymi, w jaki sposób informacja genetyczna jest przekazywana na poziomie komórkowym i jaki jest wzór dziedziczenia różnych cech składających się na jednostki, co może również pomóc nam zrozumieć, w jaki sposób geny są przekazywane przekazywane. Choroby powstają i/lub są przekazywane potomstwu.

W związku z tym, jeśli jesteś zainteresowany poznaniem tej nauki i udoskonaleniem swojego naukowego myślenia, aby wyobrazić sobie wszystkie zawarte w niej badania i zastosowania medyczne, to trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ dzisiaj w tym artykule oferujemy Ci za darmo wirtualny kurs prowadzony przez ekspertów z Massachusetts Institute of Technology (MIT), dzięki któremu możesz zdobyć całą podstawową wiedzę z genetyki, jednocześnie rozwijając umiejętności naukowego myślenia.

Dlatego też, jeśli jesteście ciekawi szczegółów, np. jakie tematy są poruszane na kursie, jakie są niezbędne wymagania i co mogę zrobić, aby się zarejestrować, zapraszamy do dalszej lektury tego artykułu, gdyż dzisiaj wszystkimi tymi informacjami podzielimy się z ty.informacja.

Źródło obrazu: BBuilder z Getty Images.
Czego nauczę się na kursie genetyki na MIT?

Jak wspomniano w poprzednim akapicie, kurs MIT Genetics ma na celu dostarczenie uczestnikom całej podstawowej wiedzy potrzebnej do zrozumienia genetyki, przy jednoczesnym doskonaleniu umiejętności niezbędnych do zastosowania wiedzy genetycznej w takich dziedzinach, jak badania i medycyna.

W ten sposób w opisie kursu stwierdza się, że od uczestników oczekuje się zdobycia następujących umiejętności:

1.- Jak docenić zastosowania genetyki w życiu codziennym.

2.- Jak właściwie zastosować terminologię do koncepcji genetyki.

3.- Jak uzasadnić użycie określonych technik i metod w celu uzyskania odpowiedzi na różne pytania genetyczne.

4.- Jak zaprojektować krzyżówki genetyczne, aby wyciągnąć wnioski na temat genotypów, metod dziedziczenia i pokrewieństwa.

5.- Jak zastosować podejście ilościowe do określenia różnych możliwości genetycznych i obliczenia odległości genetycznych.

READ  Ile kosztuje studiowanie medycyny? | Pieniądze w obrazie
Jakie tematy obejmuje kurs?

Aby zdobyć całą tę wiedzę, kurs MIT z genetyki jest podzielony na 6 modułów, którymi są:

1.- Wprowadzenie do genetyki

2.- Dziedziczenie mendlowskie

3.- Wzory dziedziczenia i genealogia

4.- Rekombinacja i splicing

5.- Narzędzia analizy korelacji

6.- Analiza cech mendlowskich człowieka

Jak długo trwa kurs i w jaki sposób jest prowadzony?

Kurs trwa 7 tygodni, ma charakter wirtualny i odbywa się w Twoim własnym tempie, dzięki czemu nie musisz trzymać się ustalonego harmonogramu i możesz dostosować swój harmonogram do postępu sesji jednostkowych.

Dla kogo jest przeznaczony kurs i jakie są wymagania, aby go wziąć?

Jak określono w opisie kursu, jest to poziom zaawansowany, dlatego jest skierowany do wszystkich osób posiadających solidną wiedzę z zakresu wprowadzenia do genetyki i biologii molekularnej na poziomie licencjackim.

Z drugiej strony należy pamiętać, że kurs jest prowadzony w języku angielskim, dlatego aby móc wziąć udział w szkoleniu, konieczne jest dobre opanowanie tego języka.

Jak mogę zapisać się na kurs?

Aby zarejestrować się na kurs, kliknij poniższy link: Massachusetts Institute of Technology, kurs genetyki.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.