29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Neurolog ujawnia klucze do wzmocnienia pamięci

Neurolog ujawnia klucze do wzmocnienia pamięci

Ponad 50 milionów ludzi na całym świecie cierpi na jakąś formę demencji., liczba ta ma wzrosnąć w nadchodzących latach. Jest rzeczą oczywistą, że w tej sytuacji niezwykle ważne jest, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby spróbować zatrzymać rozwój ta choroba.

Istnieje wiele badań potwierdzających, że jeśli zmienimy pewne czynniki w naszym stylu życia, Nasz mózg może skorzystać, I dlatego , Nasze zdolności poznawcze.

w tym znaczeniu, neurologa Marka Milstona wyjaśnił CNBCI Szereg środków, które, jak mówi, mogą pomóc utrzymać mózg w doskonałej formie.

1. Kontroluj ciśnienie krwi i poziom cholesterolu

Według neurologa nasze serce bije „115 000 razy dziennie, az każdym uderzeniem wysyła do mózgu około 20% tlenu z organizmu”. w tym znaczeniu, wysokie ciśnienie krwi może osłabiać mięsień sercowy, Spowodowanie wypadku sercowo-naczyniowego.

Ciśnienie krwi powinno być utrzymywane na poziomie 120/80Istotne jest, aby kontrolowały nasz poziom cholesterolu.

2. Kontroluj poziom cukru

Cukier we krwi jest głównym paliwem dla naszego mózgu Ważne jest utrzymanie odpowiedniego, ale nie nadmiernego poziomu.

W tym sensie ekspert zaleca Poszukaj żywności zawierającej następujące składniki:

 • Glukoza
 • fruktoza
 • galaktoza
 • glukoza
 • laktoza
 • maltoza
 • sacharoza

Z drugiej strony neurolog stwierdził, że należyUważaj na syrop z nektaru z agawy lub syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy.

3. Śpij dobrze

Udowodniono, że osoby z Bezdech senny Zwiększają ryzyko zachorowania na demencję 10 lat wcześniej niż reszta populacji, dlatego odpoczynek jest ważny.

Ekspert uważa, że ​​najlepsze jest dodpoczywaj 9 godzin, Dlatego zaleca, co następuje:

 • Idź spać i wstawaj o tej samej porze.
 • Wyłącz urządzenia na godzinę przed snem.
 • Zrób coś relaksującego przed pójściem spać, na przykład słuchaj uspokajającej muzyki lub wykonuj uważne ćwiczenia oddechowe.
 • Gdy tylko się obudzimy, zasuń zasłony, aby wpuścić światło słoneczne.
READ  Warsztat Medycyny Tradycyjnej Reactiva Bienestar w Jakona

4. Jedz zbilansowaną dietę

Jak tłusta ryba Łosoś, awokado, orzechy włoskie, jagody i warzywa Według eksperta, takie jak rukiew wodna, brokuły, brukselka i jarmuż.

Ponadto gwarantuje, że stanie się trwały Trzy pytania przed zakupem Aby sprawdzić, czy jest to dobre dla Twojego mózgu:

 1. Czy to na próżno? Łatwo psująca się żywność ma dobrą stronę: nie zawiera konserwantów ani dodatków, które mogą zaszkodzić bakteriom jelitowym
 2. Czy w pakowanej żywności jest mnóstwo składników? Czy potrafisz wymówić składniki? A może jest to produkt eksperymentu chemicznego?
 3. Widzisz tęczę na swoim talerzu? Żywe kolory owoców i warzyw poprawiają zdrowie mózgu.

5. Rzuć palenie

Tytoń jest szkodliwy dla zdrowia, a jeśli mówimy o demencji, Szanse na zachorowanie są o 30% większe niż u osób niepalących.

Ale Osoby niepalące również powinny uważać. Dym z papierosów również nie jest dobry, ponieważ uwalnia szereg substancji chemicznych, które są toksyczne dla mózgu.

6. Uspołeczniaj się

Niedawno przeprowadzone badanie wykazało, że osoby w wieku powyżej 55 lat, które co tydzień spotykają się towarzysko, mają Mniejsza szansa na utratę pamięci.

Neurolog potwierdza to w ten sposób Ciało uwalnia więcej serotoniny i endorfin, które są dobre dla pamięci.

7. Naucz się nowych umiejętności

Sudoku, krzyżówki czy Wordle są opcją, ale trzeba iść dalej, bo jak wyjaśnił neurolog, Im więcej umiejętności zdobędziesz, tym więcej nowych połączeń zostanie utworzonycha najprawdopodobniej zachowa i poprawi naszą pamięć.

Sugeruje to ekspert Zamieńmy te czynności na ćwiczenia fizyczne: Wybierz kilka dni tygodnia, aby trenować nasz mózg, a inne, aby zachować formę.