20 maja, 2024

Czarodziej i Wilk, Orbelin Pineda, prowadzą trio do półfinału

Rafał Ramos | Cyfrowy ESPN9 lipca 2023 o 00:09 ETCzytanie: 4 minuty.

DALLAS – El Maguito de Coyuca przybył w worku sztuczek. Udawał bramkarza, którego już udawał. I na cześć nazwy jego miasta, Coyuca („miejsce wilków” w języku nahuatl), wychowano kojota Kevina Chamorro. Bramkarz upadł jak lalka z teatru lalek, a piłka cicho, igrając z ironią, powędrowała w stronę ołtarza Tiko. Meksyk 2:0 Kostaryka Drugi był dziełem Erica Chiquito Sancheza. Trójka jest w półfinale. Już w najbliższą niedzielę zmierzy się z rywalami: Gwatemalą lub Jamajką.

Napięty mecz, który Meksyk musiał zaplanować i przeprowadzić z cierpliwością i przebiegłością, przeciwko Kostaryce wymagał wytrwałości, walki i pazurów, ale nie znalazł żadnej realnej możliwości zdobycia bramki, z wyjątkiem strzału, który obronił Guillermo Ochoa, w jednym z nich. Świetne noce meksykańskiego bramkarza.

Zwycięstwo Meksyku poparte również przenikliwą i stoicką akcją meksykańskiej obrony, obciążonej presją i trudnymi sytuacjami, kiedy zaatakowali Kostarykanie.

Bolesne zwycięstwo. W 90. minucie boisko opuścił kontuzjowany Edson Alvarez, pozostawiając na jego miejscu Israela Reyesa.

Orbelin Pineda świętuje po zdobyciu rzutu karnego przeciwko Kostaryce w Złotym Pucharze 2023.Zdjęcie: EPA

Wysokie napięcie…

Impreza na wybiegu. Nie widzisz wywiadu w terenie. Ma kontrolę i pierwszy u stóp Jorge Sancheza. Wchodząc w obszar po prawej stronie, jego strzał z dołu, w pobliżu lewego słupka, zostaje odbity przez Kevina Chamorro z tym samym golem.

Odpowiedź jest natychmiastowa. Niski strzał, złapany przez Anthony’ego Contrerasa, który zmusza Ochoa do rozciągnięcia kości i wykonania obrony, a przy drugim rzucie do rozebrania Josemara Alcocera, który ścigał zbiórkę. Gra zaczyna się równoważyć.

Kostaryka przeżywa swój najlepszy moment w Złotym Pucharze, El Tri zbliża się do dwóch okazji do zdobycia bramki. Jedną z nich miał Uriel Antona, ale nierówność boiska spowodowała, że ​​piłka się wydłużyła, a jego strzał poszedł w bok. W drugim Orbelóin Pineda uderzył piłkę w pole karne, a między dramatem a starciem z Kevinem Chamorreą podejrzenie rzutu karnego na końcu boiska było nadal aktualne.

READ  Checo Pérez pierwszy na ostatnim treningu, aby zakwalifikować się do Grand Prix Azerbejdżanu

W 1944 roku Henri Martin miał kolejną, ale zaplątał się w odbiór zatrutego podania Louisa Romo i piłka wyślizgnęła się. Tak, pole nieudane, o ile było napięte, biorąc pod uwagę zdolność Kostaryki do reagowania.

Jest poddawany różnym modyfikacjom i cierpi z powodu tej samej niekompetencji, której doznał w meczu z Katarem, ale z powodu braku uwagi w kontrolowaniu piłki Meksyk pogrąża się w procesie meczowym, ponieważ stracił piłkę 18 razy z powodu brak jasności kontroli i drugi. Podania, choć z lekką przewagą posiadania piłki: 55% vs. 45.

#pomagaj? Niewiele było słychać w 30. minucie, kiedy Kostaryka chciała się uspokoić grając późnymi piłkami do bramkarza Chamorro.

MAGIA W MANCHÓN

Wtyczka otworzyła się dokładnie tam, gdzie została przerwana w przerwie. Meksyk z kontrolą, ale także z brakiem kontroli, który pozwolił Kostaryce kraść piłki z determinacją, dynamiką i przewidywaniem.

Jednak, co dziwne, Kendall i Aston wchodzą chłodno z szarżą Henry’ego Martina, nie chcąc faulować w polu karnym, i kończą to, gdy było jasne, że zamierza zdecydowanie pozbawić Meksykanina piłki.

Orbelin Pineda patrzy zza tablicy. Unikaj oglądania gestów bramkarza. Poczekaj na tysiąc. Guess Chamorro wygina się w prawo, delikatnie rzucając się przez środek, przed niewygodną pozy jogi i zawiązując węzeł, gdy kostarykański bramkarz jest odsłonięty. 1-0.

A dzięki tej funkcji Jaime Lozano zaadaptował broszurę. Rozpacz przeniosła się na kort z przodu. Pociesza Henry’ego, aby dał mu pion z Santi Jimenezem i wysyła najlepszą blokadę meksykańskiego futbolu: Erica Chiquito Sancheza za Luisa Chaveza.

W szaleństwie trybun pojawiają się fale i oleje. Meksyk chodzi przy piłce, co jest bardzo ryzykowne przy stanie 1:0, dlatego Lozano obstawia jeszcze dwa ruchy. Julian Araujo wchodzi w 83. minucie dla Jorge Sancheza i Roberto Alvarado dla Orbelina Pinedy.

Ale żeby zamknąć wynik i dać drużynie spokój, gdy Eric Sanchez pojawił się w 87. minucie ze środka pola karnego przy stanie 2:0.

READ  Jak Chivas dociera do repasaży? Panorama w kierunku Liguilla MX 2022Mediotiotiempo

W poniedziałek Meksyk pojedzie do Las Vegas, aby zagrać w jednym z półfinałów Gold Cup.