19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bruksela zwraca szczególną uwagę na kluczowe wybory parlamentarne w Polsce

Bruksela zwraca szczególną uwagę na kluczowe wybory parlamentarne w Polsce

Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości (PiS) lub Platformy Obywatelskiej (PO) może zmienić stosunki Warszawy z UE.

Reklama

Niedzielne wybory parlamentarne w Polsce będą kluczowe dla przyszłości Unii Europejskiej.

Choć żadna z nich nie jest w stanie samodzielnie utworzyć rządu, w sondażach prowadzą dwie partie: Konserwatywne i nacjonalistyczne Prawo i Sprawiedliwość (PiS), obecnie sprawujący władzę, oraz proeuropejscy liberałowie, prawicowi, ale bardziej centrowi, Strona obywatelska (PO).

Przedstawiciele Europy są świadomi wagi głosowania, a ich przewidywania są odmienne. Carlo FidanzaWłoch z partii ECR uważa, że ​​„w ciągu ostatniego półtora roku Polska zyskała jeszcze ważniejszą rolę dzięki niezłomnemu sprzeciwowi wobec ekspansjonistycznej polityki Putina”.

„Jest zatem pewne, że w tych wyborach większość rządu utrzyma się, co niewątpliwie będzie czynnikiem stabilizującym ogólną pozycję geopolityczną UE” – dodaje Fidanza.

Niemiecki Terry’ego ReintkeEurodeputowany z ramienia Zielonych uważa, że ​​główna różnica między obiema partiami polega na tym, że „obecna opozycja wyraźnie przyjęła konstruktywne stanowisko, jeśli chodzi o zaangażowanie na poziomie europejskim”.

„Tak więc, patrząc na przyszłe wyzwania, niezależnie od tego, czy dotyczą one kwestii, w jaki sposób będziemy kształtować zieloną transformację, polityki imigracyjnej i innych kwestii… być może zajęli konserwatywne stanowisko, ale kiedy nadejdą, będą konstruktywni To uspokajające na poziomie europejskim” – myśli Reintke.

wrogie nastawienie

Pomijając konkretne kwestie, takie jak wsparcie dla Ukrainy czy migracja, taka jest rzeczywistość Obecny polski rząd utrzymuje wrogie nastawienie W stronę Unii Europejskiej.

Ariana Angeli Profesor porównawczego prawa konstytucyjnego na Uniwersytecie w Mediolanie uważa, że ​​główny konflikt między Warszawą a Brukselą toczy się o poszanowanie praworządności i niezawisłości władzy sądowniczej w porównaniu z władzą polityczną.

„Te powtarzające się naruszenia w pewnym momencie spowodują napięcia z innymi państwami członkowskimi Unii” – mówi Angeli. „Wreszcie, moim zdaniem, mogą też stwarzać problemy w funkcjonowaniu mechanizmów Unii, która do dziś funkcjonuje przy ciągłej wewnętrznej blokadzie jednego z państw członkowskich”.

READ  Wideo i zdjęcia: doskonały występ Alexa Acuny z Bahia, Polska

W niedzielę w Brukseli odbędą się nie tylko wybory: równolegle polski rząd planuje przeprowadzenie referendum Ankieta składająca się z czterech pytań: Jeden z nich zapyta Polaków, czy „popierają przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki w ramach mechanizmu przymusowej relokacji narzuconego przez europejską biurokrację”. Z pewnością nie są to tylko wybory.