16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Brak szczepionek i brak infrastruktury utrudnia powrót do szkoły w Ameryce Łacińskiej |  Społeczność

Brak szczepionek i brak infrastruktury utrudnia powrót do szkoły w Ameryce Łacińskiej | Społeczność

Szkoły bez wody, słabo wentylowane lub sale lekcyjne zbyt małe, aby zapewnić wymagany przez pandemię dystans społeczny; nisko opłacani i wyczerpani nauczyciele; brak szczepionek i zły system opieki zdrowotnej; Ogromne obszary lasów lub gór bez połączenia z Internetem. Lista wyzwań stojących przed szkołą w Ameryce Łacińskiej jest ogromna. W swoim kwietniowym raporcie regionalnym UNICEF, Biuro Organizacji Narodów Zjednoczonych W przypadku dzieci, powiedział, na dzień 31 marca tylko osiem krajów w pełni otworzyło swoje szkoły (Kostaryka, Nikaragua i sześć karaibskich wysp), 10 zostało zamkniętych (w tym Meksyk, Wenezuela i Peru), a 18 innych trzyma je częściowo otwarte (Argentyna, Chile, Kolumbia, Boliwia i Paragwaj), Ekwador itp.). UNICEF ostrzegł, że „troje na pięcioro dzieci na całym świecie, które straciły rok nauki podczas pandemii, mieszka w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach”. Pięć miesięcy później region próbuje odwrócić tę rzeczywistość, chociaż istnieją znaczne różnice między krajami.

Chile, Kolumbia, Boliwia, Paragwaj i Ekwador). UNICEF ostrzegł, że „troje na pięcioro dzieci na całym świecie, które straciły rok nauki podczas pandemii, mieszka w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach”. Pięć miesięcy później region próbuje odwrócić tę rzeczywistość, chociaż istnieją znaczne różnice między krajami. W przypadku dzieci, powiedział, na dzień 31 marca tylko osiem krajów w pełni otworzyło swoje szkoły (Kostaryka, Nikaragua i sześć karaibskich wysp), 10 zostało zamkniętych (w tym Meksyk, Wenezuela i Peru), a 18 innych trzyma je częściowo otwarte (Argentyna, Chile, Kolumbia, Boliwia i Paragwaj), Ekwador itp.). UNICEF ostrzegł, że „troje na pięcioro dzieci na całym świecie, które straciły rok nauki podczas pandemii, mieszka w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach”. Pięć miesięcy później region próbuje odwrócić tę rzeczywistość, chociaż istnieją znaczne różnice między krajami.

Opóźnienia w Andach

Wenezuela To kraj, który najdłużej zamykał swoje szkoły i najdłużej opóźniał ponowne otwarcie, w regionie, który obejmuje również Kolumbię, Ekwador i Peru. Rząd Nicolas Maduro Zajęcia zamknęły się 13 marca 2020 r. i zaledwie miesiąc po rozpoczęciu nowego kursu jest siedem milionów uczniów w stanie zawieszenia. Prezydent zarządził powrót do lekcji bezpośrednich od października, obietnica, która uderzyła w trudną rzeczywistość zdrowotną: tylko 4% populacji otrzymało dwie dawki szczepionki COVID-19. Ponadto brakuje nauczycieli.

Liderka związku Raquel Figueroa ostrzega, że ​​100 000 nauczycieli wyemigrowało z kraju lub opuściło zawód w ciągu ostatnich pięciu lat z powodu kryzysu politycznego i gospodarczego. „Jeśli brakuje 40% nauczycieli, jak mają zamiar otworzyć więcej zmian, aby na przykład zmniejszyć liczbę uczniów na kursie”, mówi Figueroa. Nauczyciel w Wenezueli zarabia równowartość ośmiu euro.

READ  Władimir Putin zdołał zjednoczyć przeciwników (ANALIZA)

Rząd Kolumbia, Tymczasem w tym miesiącu zapowiedział powrót do lekcji bezpośrednich w systemie publicznym, po półtorarocznym zawieszeniu. Decyzja nie zadowoliła związków, które wzywały do ​​demonstracji. Dziś, mimo dyrektyw, ponad połowa szkół publicznych pozostaje zamknięta, według wyliczeń ministerstwa. System cierpi również z powodu poważnego deficytu infrastruktury, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Rzeczywistość jest inna w Bogocie, gdzie od stycznia poczyniono postępy w kierunku stopniowego ponownego otwierania szkół: ponad 99% szkół publicznych w stolicy powróciło już do zajęć. Podobne problemy z infrastrukturą dotykają Peru.

więcej informacji

Według oficjalnych danych w samej Metropolitan Lima istnieje ponad 14 600 szkół, które nie są w stanie zagwarantować środków opieki przeciwko COVID-19 lub znajdują się w dzielnicach o wysokim rozpowszechnieniu wirusa. Peru przeznaczyło w tym roku około 123 miliony dolarów na szkoły publiczne, aby umożliwić korzystanie z przenośnych umywalek, w których nie ma toalet, „ale wiele z nich nie ma bezpośredniego dostępu do wody”, mówi Jose Carlos Vera, dyrektor Departamentu Decentralizacji Departamentu Edukacji. Aby zrekompensować brak zajęć, Vera zauważa, że ​​ministerstwo utworzyło program uczę się w społeczności, ze 185 miejscami na zajęcia rekreacyjne, sportowe i społecznościowe. Całkowity powrót do klas nastąpi jednak nie przed końcem roku, kiedy rząd ma nadzieję zaszczepić 67 5022 nauczycieli systemu publicznego. Jak dotąd tylko 50% nauczycieli otrzymało szczepionkę. sąsiad Ekwador Istnieje również od czerwca, na razie na zasadzie dobrowolności.

W tym miesiącu grupa dzieci bierze udział w zajęciach w rodzinnym domu nauczyciela Milagros Agrida w Caracas w Wenezueli.RAYNER PENA R / EFE

Na premierze roku szkolnego rząd konserwatywny Guillermo Lasso Aby szkoły podstawowe i średnie mogły dobrowolnie powrócić do klasy, jeśli przestrzegają protokołów opieki. Projekt rozpoczął się od 1301 publicznych i prywatnych szkół podstawowych i średnich. Większość, ponad 1000, pochodziła z instytucji publicznych i obszarów wiejskich, gdzie dostęp do Internetu jest bardziej ograniczony. Ministerstwo Edukacji zapowiedziało wówczas, że „rodzice, którzy zdecydują się nie posyłać swoich dzieci do szkoły, będą kontynuować naukę w domu”. Mniej więcej trzy miesiące później jest 2691 szkół podstawowych i średnich posiadających licencję na zapisanie się. Tylko 270 000 uczniów, z łącznej liczby 4,4 miliona, uczęszcza w całości na zajęcia.

Brazylia, prędkość

Brazylia Minęło 13 miesięcy z zamkniętymi zajęciami. Od początku sierpnia w prawie każdym stanie zaczęły ponownie otwierać się szkoły publiczne; Ci, którzy stracili nadzieję, robią to we wrześniu. Jednak w ogromnym kraju, w którym regiony mają dużą autonomię, nie ma jednej zasady powrotu. Niektóre stolice, takie jak Manaus (w stanie Amazonas), całkowicie przeszły na nowo, podczas gdy inne, takie jak Fortaleza (w Ceará), mają model hybrydowy, w którym studenci rotują, a część zajęć odbywa się zdalnie. W każdym razie chodzenie do szkoły nie jest już obowiązkowe dla uczniów i wielu rządzących zdecydowało się ustalić maksymalną zdolność do zapewnienia dystansu między uczniami. W najbardziej zaludnionym mieście w kraju, São Paulo, 64% uczniów już uczestniczy w zajęciach stacjonarnych, podczas gdy 36% nadal uczestniczy w zajęciach online.

READ  Jenot, możliwe pochodzenie COVID-19, mówi nowa analiza - El Financiero

Od początku pandemii najbiedniejsi uczniowie otrzymali w Brazylii najmniejszą edukację na odległość. Wielu z nich nawet porzuciło szkołę, ponieważ nie mają nawet telefonu komórkowego ani połączenia z Internetem. W ubiegłym roku 172 000 dzieci w wieku od 6 do 17 lat porzuciło szkołę w kraju, według szacunków z raportu Bank Światowy. Z drugiej strony w szkołach prywatnych drzwi otworzyły się w ubiegłym roku w większości części kraju, po silnej presji ze strony firm, które twierdziły, że są bardziej skłonne do stosowania środków ochrony zdrowia. Na przykład w São Paulo mogą pracować na 100% swoich możliwości.

Meksyk wraca do szkoły

Meksyk jest jednym z krajów na świecie, w których zajęcia są zamknięte przez najdłuższy okres, około 17 miesięcy, i Rząd otworzy ją teraz, w poniedziałek, na całym świecie. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli od najmłodszych do końca liceum. Powrót do klasy spotkał się z dużą niechęcią ze strony nauczycieli, z których część jest zdenerwowana brakiem wypłaty pensji, a część, że nie wierzą, że szkoły mają wystarczające warunki sanitarne do powrotu do normalnego życia. Wiele ośrodków w Meksyku nie ma nawet bieżącej wody, a podczas pandemii zostały one splądrowane.

Rodziny też nie są przekonane, że dzieci są w klasie. Obawiają się przeniesienia zakażenia między ich dziećmi ze szkoły, chociaż prawda jest taka, że ​​miliony dzieci są na ulicach, w sklepach i gdziekolwiek, bo cała gospodarka jest otwarta. Badanie przeprowadzone przez stowarzyszenie o elokwentnej nazwie, AbremiEscuela, potwierdziło 97 infekcji w 23 108 szkołach, które były otwarte w tym czasie przez ponad miesiąc w różnych stanach. „Życie jest na pierwszym miejscu” – mówią o koordynatorze CNTE, którego adiunkci odrzucają pomysł powrotu do klasy i wolą kontynuować nauczanie online. Nauczyciele jednak otrzymali już szczepienie, Chociaż był to chiński CanSinoCo wzbudziło pewne wątpliwości co do jego ochrony. Niektórzy nauczyciele postanowili dodać kolejną dawkę z innego laboratorium.

Wskaźnik szczepień stożka południowego

ArgentynaI Urugwaj I Chile Posuwają się, z ograniczeniami, w kierunku normalizacji edukacyjnej. Ten pierwszy powróci do „pełnego życia” 1 września, po półtorarocznych środkach nadzwyczajnych w związku z pandemią COVID-19. Rok szkolny 2020, z wyjątkiem pierwszych dwóch tygodni, rozwinął się mniej więcej, zajęcia zostały zamknięte. W 2021 r. nauczyciele znaleźli się wśród priorytetowego personelu, który otrzymał szczepionkę, a każdy okręg zorganizował harmonogram powrotu do klasy. Najpierw, Z rozdziałami podzielonymi na bąbelki rozłożone w planie szkolnym. Od przyszłego tygodnia z taką samą liczbą uczniów jak przed pandemią, ale z zachowaniem tradycyjnych środków zapobiegawczych.

READ  Spędziła samotnie 500 dni w jaskini, przeprowadzając eksperyment na ludziach… ale nigdy nie skończyła swojej książki
Profesor Gaston Ciano wita swoich uczniów podczas pierwszego dnia zajęć bezpośrednich w Buenos Aires w Argentynie, 13 października 2020 r.
Profesor Gaston Ciano wita swoich uczniów podczas pierwszego dnia zajęć bezpośrednich w Buenos Aires w Argentynie, 13 października 2020 r. Agustin Markarian / Reuters

Tymczasem Urugwaj był krajem w Ameryce Południowej, w którym szkoły były zamknięte przez najmniej dni. W czerwcu 2020 r., kiedy znaczna część kontynentu walczyła o powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa i zapobieżenie załamaniu się systemów szpitalnych, liczba przypadków w tym kraju była bardzo niska, a kierownictwo kierowało Louis Lacalle Bo Zapowiedź powrotu lekcji twarzą w twarz. Był to wyjątkowy przypadek i rozwiązanie zostało utrzymane przez resztę roku, ale panorama zmieniła się w pierwszych miesiącach 2021 roku, kiedy kraj osiągnął szczyt infekcji. Pod koniec marca rząd zdecydował o zamknięciu wszystkich szkół, a powroty były sporadyczne. Powrotowi towarzyszyło ogłoszenie włączenia młodzieży w wieku 12-18 lat do akcji szczepień. Kolejnym krajem o wysokim wskaźniku szczepień jest Chile.

Według danych Ministerstwa Edukacji, kraj ponownie otworzył 74% szkół. Liczba odpowiada najlepszemu zdrowiu całej epidemii i masowym szczepieniom. Podczas gdy pozytywny wynik wynosi 1,1%, 84,4% populacji docelowej (15 200 000 osób) ukończyło program szczepień przeciw COVID-19. W każdym razie powrót do klasy był w dużej mierze zależny od systemu zarządzania szkołą, przy czym odsetek ten był wyższy w szkołach prywatnych, a niższy w szkołach publicznych i koordynowanych.

W gminie Santiago, śródmieściu, gdzie znajduje się wiele najsłynniejszych prywatnych firm, żadna z 44 gmin nie została otwarta.Na przykład na południu miasta Patricia Herrera jest odpowiedzialna za swoje 7- i 8-letnie -stare wnuki. „Nie postawili stopy w szkole od pierwszych dni marca 2020 r., na początku epidemii” – powiedział telefonicznie z gminy La Cisterna. Idą do instytucji w La Pintana, popularnej dzielnicy stolicy, która nie otworzyła swoich drzwi od 16 miesięcy. „Zajęcia kończą się w grudniu, nie sądzę, że zostaną przywrócone do 2022 roku” – powiedział tęsknie.

z tekstami od Carmen Moran Brenna (Meksyk); Mar Sentinera (Buenos Aires) ; Beatrice Juca (San Paulo); Santiago Torrado (Bogota); Florentonia Singer (Carakas); Jacqueline Fox (Lima); Sara Hiszpania (keto); Federico Rivas Molina (Buenos Aires).

Zapisz się tutaj Przejdź do biuletynu EL PAÍS America i otrzymuj wszystkie klucze informacyjne dotyczące aktualnej sytuacji w regionie.