3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nauczycielka w Stanach Zjednoczonych zdejmuje maski na twarzach w środku lekcji i zaraża swoich uczniów – El Financiero

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC, od angielskiego akronimu) opublikowało raport na temat zarejestrowanej epidemii COVID-19 w szkole podstawowej w hrabstwie Marin w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych.

Ta infekcja wystąpiła po tym, jak nauczycielka zdjęła maskę, aby przeczytać ją na głos swoim uczniom, co wielokrotnie powtarzała, według rodziców, którzy stwierdzili, że szkoła wymaga od nauczycieli, uczniów i ogólnie personelu noszenia masek na twarz. placówki, co świadczyło o tym, że uczniowie postępowali prawidłowo, ale nauczycielka, która również nie była zaszczepiona, zdjęła maskę, aby czytać na głos.

Oprócz tej średniej były też inne, takie jak krzesła i stoły w klasie z dwumetrowym odstępem między nimi, wszystkie klasy miały bardzo mocne filtry powietrza, a wszystkie drzwi i okna były otwarte, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.


Nie przeszkodziło to jednak Nauczycielka zaraziła 12 z 24 swoich uczniów w maju; Z pierwszych dwóch rzędów w klasie osiem na dziesięć zostało rannych, co wskazuje na wysoką częstość występowania urazów.

Rochelle Wallinsky, dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, powiedziała w briefingu na temat COVID-19, że „wprowadzenie wirusa do klasy przez nauczyciela pracującego w szkole, podczas gdy ona była objawowa i nie była szczepiona, oraz usunięcie jej maska ​​podczas głośnego czytania w klasie doprowadziła do sytuacji w klasie, w całej szkole oraz wśród rodzin uczniów i pracowników społeczności.

Chociaż pojawiły się poprzednie objawy, Nauczycielka nie zgłosiła żadnych anomalii ani niedogodności, które mogłaby podejrzewać o zachorowanie na wirusa COVID-19; Stwierdził, że doświadcza pewnych objawów, ale uważa, że ​​to alergia, a nie koronawirus.

Nieuchronnie nastąpił łańcuch infekcji wśród uczniów, wszystkich w wieku poniżej 12 lat, do ich rodzin, a także do innych grup w szkole, w których pojawiła się ta groźna infekcja. Na końcu, A 27 osób zostało rannych, w tym nauczyciel. Na szczęście żaden z nich nie wykazywał poważnych objawów.

READ  Po huraganie Lydia na Oceanie Atlantyckim pojawiła się nowa burza tropikalna Shawn. Czy Meksyk jest w niebezpieczeństwie? Kariera – Fox Sports

CDC wziął tę sytuację za przykład, którego nie powinni naśladować, jeśli chce chronić swoich pracowników i studentów.