29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

3 proste i niezawodne sztuczki – Opowiedz mi o nauce

3 proste i niezawodne sztuczki – Opowiedz mi o nauce

Czy zauważyłeś jakieś karaluchy w pobliżu kuchni? Uważaj, to nie jest dobry znak, lodówka (lub zamrażarka) to jedna z jego ulubionych kryjówek i możesz mieć w niej całą rodzinę. Musisz działać szybko, a tutaj wyjaśniamy, jakie są najskuteczniejsze i najprostsze sztuczki, które możesz zastosować, aby się go pozbyć.

Wiadomo, że karaluchy mają tak bliską więź z człowiekiem, że nasze domy są dla nich miłym miejscem, ponieważ zapewniają im (bez większego wysiłku) odpowiednie warunki do przeżycia: schronienie, wodę i pożywienie.

W ten sposób, choć często kojarzą się one z miejscami niehigienicznymi i zabałaganionymi, prawda jest taka, że ​​w pewnym momencie natkniesz się na inwazję tych owadów w swoim domu i musisz wiedzieć, co robić.

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że widok pojedynczego karalucha jest oznaką, że w pobliżu domu lub w najgorszym przypadku znajduje się gniazdo. Dzieje się tak, ponieważ te owady są stworzeniami społecznymi, które zwykle żyją w grupach, więc po wykryciu jednego z nich ważne jest, aby upewnić się, że nie masz całej kolonii karaluchów.

Owady te zwykle szukają odosobnionych, ciemnych i ciepłych miejsc o pewnej wilgotności, gdzie mogą znaleźć pod dostatkiem pożywienia i wody, nie będąc łatwo widocznymi, i dlatego jednym z miejsc, które zapewniają im te cechy, jest lodówka , gdzie mogą gniazdować bez zbyt wielu komplikacji.

Ponadto tego typu sprzęty nie są często przenoszone po domu ani czyszczone pod lub za nimi, więc nikt nie będzie im przeszkadzał.

W ten sposób, jeśli zobaczysz karalucha w swoim domu, w pobliżu kuchni, spiżarni lub kuchenki, lub jeśli już zorientowałeś się, że twoja lodówka służy jako hotel dla tych owadów, konieczne jest podjęcie działań w celu ich pozbycia się .

Następnie powiemy Ci, jak możesz się ich pozbyć za pomocą najskuteczniejszych sztuczek.

READ  „Zalejemy okolicę” policją: San Francisco ogłasza środki mające powstrzymać falę kradzieży sklepowych, która kosztowała tysiące dolarów

Jak to usunąć?

Kawałki sody oczyszczonej i cukru. Jeśli problem jest łagodny, możesz zacząć od tej sztuczki, ponieważ jest bezpieczna dla domów z dziećmi i zwierzętami, ponieważ nie zawiera toksycznych składników, ale soda oczyszczona jest szkodliwa dla tych owadów. Wymaga przygotowania bardzo prostej mieszanki, która polega na umieszczeniu równych części sody oczyszczonej i cukru w ​​małym pojemniku, takim jak pokrywki pojemnika na mleko lub wodę, i umieszczeniu go pod i za lodówką na noc.

Wyczyść podłogi octem. Jednocześnie możesz zacząć używać octu, aby spróbować się ich pozbyć, ponieważ kwas octowy nie lubi karaluchów i może działać odstraszająco.

Możesz wymieszać równe części wody i octu i wlać do pojemnika, którym możesz spryskać. Mieszankę należy rozprowadzić w rogach domu, pod meblami, lodówką, kuchenką. Możesz również wymieszać równe części wody i octu w wiadrze, którego używasz do czyszczenia podłóg. Po wyczyszczeniu podłóg w zwykły sposób, pozwól im dokładnie wyschnąć i ponownie umyj podłogę, ale kiedy skończysz z mieszanką, pamiętaj o wyczyszczeniu pod i za lodówką.

Smak kwasu borowego i cukru. Aby zastosować tę sztuczkę, musisz być bardzo ostrożny, musisz używać rękawiczek i maski jako ochrony. Trzy łyżki kwasu borowego w proszku należy wymieszać z dwiema łyżkami cukru w ​​kilku zakrętkach do butelek i umieścić na noc w miejscach, gdzie nie ma jedzenia. Trzymaj zwierzęta i dzieci z daleka, wyrzucaj pojemniki i dobrze przechowuj resztki.

Pamiętaj, że konieczne jest również wydobycie jaj. Możesz być zainteresowany przeczytaniem: Oto, jakie są jaja karaluchów i jak się ich pozbyć.

Dzięki zastosowaniu tych dwóch sztuczek karaluchy znikają, a eksperci zalecają również stosowanie przynęt żelowych lub pułapek lepowych.Pamiętaj, jeśli problem jest bardzo duży, możesz skontaktować się z profesjonalistami.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.