14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

17 listopada, pierwszy przypadek wirusa w Wuhan w Chinach?

17 listopada, pierwszy przypadek wirusa w Wuhan w Chinach?

Po długim czasie Pandemia choroby koronawirusowej kwiat od Wuhan, ChinyPochodzenie Korona wirus Pozostaje przedmiotem intensywnej analizy naukowej, a nawet intensywnej debaty politycznej.

Naukowcy, którzy badali genetykę wirusa i sposoby jego rozprzestrzeniania się, twierdzą, że jest to najbardziej prawdopodobny powód Wirus przeniósł się z żywych ssaków na ludzi – Zjawisko znane jako „rozproszenie zwierząt” – w Targ w HuananJak podaje „New York Times”, pierwsze przypadki Covid-19 pojawiły się pod koniec 2019 roku.

Mówi się, że Pierwszy przypadek miał zostać zgłoszony 17 listopada Na rok 2019.

Badania przeprowadzone przez dr Davida Robertsa ze Szkoły Antropologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Kent wykazały, że Pierwszy przypadek Covid-19 Prawdopodobnie pojawił się w Chinach od początku października do połowy listopada 2019 r., a najbardziej prawdopodobna data pochodzenia to: 17 listopada 2019 r.

Doktor Roberts wraz z dr. Jeremym Rossmanem (emerytowanym profesorem wirusologii w Kent College of Biosciences i prezesem Chicago Research Assistance Networks) i instruktorem Ivanem Jariciem (Centrum Biologii Czeskiej Akademii Nauk) stosowali wcześniej technikę modelu statystycznego stosuje się w Nauka o ochronie Aby udowodnić ten wynik.

Inni naukowcy twierdzą, że poszlaki sugerują, że wirus wyciekł z laboratorium, być może z Instytutu Wirusologii w Wuhan, który ma duże doświadczenie badawcze. Korona wirus– przypomina „Times”.

Szef wywiadu USA powiedział to w czerwcu Nie ma dowodów na to, że wirus Covid-19 powstał w laboratorium Za śledztwo w Wuhan prowadzone przez chiński rząd.

W odtajnionym raporcie Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego (ODNI) stwierdziło, że nie ma żadnych informacji na poparcie niedawnych twierdzeń, że trzech naukowców laboratoryjnych było jednymi z pierwszych, którzy zostali zarażeni Covid-19 i że mogli sami wytworzyć wirusa.

Na podstawie informacji zebranych przez kilka agencji członkowskich Wspólnoty Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych (IC) w raporcie Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego stwierdzono, że niektórzy naukowcy z laboratorium w Wuhan stworzyli genetycznie koronawirusy podobne do Covid-19.

READ  Przyjedź na 6 miesięcy, zostań na czas nieokreślony

Stany Zjednoczone „nie mają jednak „żadnych informacji” sugerujących, że przeprowadziły te prace nad konkretnym wirusem Covid-19, znanym jako SARS-CoV-2, lub nad jakimkolwiek „bliskim przodkiem lub niezbędnym wirusem wystarczająco powiązanym z informacjami o plonach”. „To było źródło epidemii”.

Raport, który został przygotowany dla Kongresu i zawiera niepublikowany, tajny załącznik, ukazał się trzy miesiące po tym, jak prawodawcy zażądali pełniejszych wyjaśnień na temat ataku amerykańskiego wywiadu. Geneza epidemii Które wybuchło pod koniec 2019 roku.

Niektórzy prawodawcy utrzymują, że wirus powstał w wyniku ich badań Inżynieria genetyczna To znaczy w Wuhan Pekin Zataił dowody potwierdzające, że jest to choroba wywołana przez człowieka.

Powtarzając ustalenia ogłoszone w marcu, Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego stwierdziło, że „praktycznie wszystkie” agencje wchodzące w jego skład, w tym… firma I FBIoceniając, że Covid-19 nie został genetycznie zmodyfikowany i większość uważa, że ​​nie został też zmodyfikowany w laboratorium.

Jednak raport Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego, podobnie jak w marcu, nie wykluczył możliwości, że w tym czasie w laboratorium w Wuhan był testowany wirus Covid-19 i mógł on przypadkowo wyciekać.

Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego stwierdziło, że społeczność wywiadowcza pozostaje podzielona co do tego, czy pandemia powstała w wyniku naturalnego wystąpienia wirusa, być może przeniesionego przez zwierzęta takie jak nietoperze, czy też w wyniku wycieku z laboratorium.

Zauważyła, że ​​wywiad USA ustalił, że kilku badaczy w Wuhan miało „łagodną” chorobę jesienią 2019 r. Niektóre z ich objawów były zgodne z Covid-19; Stwierdził, że inne objawy są niespójne.

Przeczytaj także Plan szczepień z Patrią kończy się niepowodzeniem; Ona nie jest gotowa
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.

MCC

READ  Dzisiejszy najnowszy raport globalnych wiadomości, 19 września