25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Wynalazca” Bitcoina wygrywa proces sądowy w USA i zatrzymuje 50 miliardów dolarów w kryptowalucie

Wysłano:

7 grudnia 2021 04:02 GMT

Rodzina zmarłego partnera biznesowego pozwała go i zażądała połowy z 1,1 miliona bitcoinów, które jako pierwsze powstały w wyniku wydobycia.

Informatyk Craig Wright, który twierdzi, że jest twórcą Bitcoina i jest po prostu legendarny Satoshi Nakamoto, któremu przypisuje się stworzenie najpopularniejszej na świecie kryptowaluty, wyszedł zwycięsko z Pozew sądowy Zostało ono wystawione przeciwko niemu przez krewnych jego zmarłego wspólnika biznesowego David Kleiman Zatrzymał połowę ogromnej kwoty w bitcoinach, o którą prosili powodowie.

Rodzina Kleimanów próbowała przekonać sąd, że Wright jest im winien połowę pieniędzy 1,1 miliona bitcoinów, wyceniany na dziesiątki miliardów dolarów, nalegał, aby Kleiman i Wright stworzyli bitcoin razem w ramach partnerstwa. W pozwie skupiono się na 1,1 miliona bitcoinów – przybliżona wartość 50 miliardów dolarów On Monday’s Change — uważany jest za pierwszy, który powstał w wyniku wydobycia i może być własnością tylko jednej osoby lub podmiotu zaangażowanego w proces od samego początku.

Jednak amerykański sąd okręgowy dla południowego dystryktu Florydy orzekł w poniedziałek, że Wright nie jest nic winien rodzinie swojego byłego partnera, a jedyną rzeczą, do której ma prawo, jest 100 milionów dolarów W koncepcji praw własności intelektualnej, które trafiłyby do wspólnego przedsięwzięcia dwóch mężczyzn.

Główny pełnomocnik oskarżonego, Andres Rivero, potwierdził zebrane przeze mnie oświadczenia APOrzeczenie sądu było dla niego „ogromnym zwycięstwem”. Proces trwał cały tydzień, a obrona Wrighta twierdziła, że ​​chociaż jego klient i David Kleiman byli przyjaciółmi i pracowali razem, ich współpraca nie miała nic wspólnego z tworzeniem i wczesnymi operacjami Bitcoina.

Do dziś nikt nie wie na pewno, kto stworzył bitcoina i tak jest.”Klemens kontra Wright„Przyciągnęło to uwagę entuzjastów kryptowalut.Plotka głosi, że wynalazcą kryptowaluty będzie Satoshi Nakamoto, nazwa, za którą jedną osobę i grupę ludzi można uznać za nic innego jak pseudonim w społeczności cyfrowej.

READ  Książę Andrzej pozbawiony tytułów wojskowych i królewskiego patronatu

W październiku 2008 r. Nakamoto – co można przetłumaczyć z japońskiego na „pośrodku– Opublikowano dokument zawierający pierwszy opis Bitcoina i protokołu operacyjnego dla nowej waluty cyfrowej, suwerennej i niezależnej od rządów i regulatorów.Kilka miesięcy później rozpoczęło się wydobycie.

Wright od 2016 roku twierdzi, że jest Nakamoto, ale wielu patrzy na to stwierdzenie ze sceptycyzmem. W rzeczywistości wielokrotnie proszono Cię o przeniesienie niewielkiej części swojego Bitcoina na inne konto, aby pokazać, że jesteś tak bogaty, jak twierdzisz.

Entuzjaści kryptowalut mają teraz nadzieję, że Wright dotrzyma słowa: mężczyzna obiecał przekazać dużą część swoich rezerw bitcoinów na cele charytatywne, jeśli wygra proces.