18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Utqiaġvik na Alasce słońce ujrzy dopiero w 2024 roku – UnoTV

Utqiaġvik na Alasce słońce ujrzy dopiero w 2024 roku – UnoTV

Noc Polarna: Utqiavik na Alasce słońce zobaczy dopiero w 2024 roku
Noc polarna: Utqiavik na Alasce słońce zobaczy dopiero w 2024 r. Zdjęcie: Shutterstock

the „noc polarna” Wrócić do Utqiagvik na AlasceW sobotę 18 listopada, gdzie Jego mieszkańcy będą mogli ponownie zobaczyć słońce dopiero 23 stycznia 2024 rokuOznacza to, że niektórzy będą w ciemności 66 dni.

Dlaczego noc polarna ma miejsce w Utqiagvik?

Zjawisko to występuje, ponieważ Słońce nie wschodzi na północ od koła podbiegunowego, Z powodu nachylenia ZiemiZatem gwiazda nad tym miastem nie pojawi się całkowicie na horyzoncie.

W tym mieście na Alasce, Gdzie mieszka około 4 tysiące ludzidawniej znane jako Barrow, i od dziś przez najbliższe miesiące będą musieli spędzać długie noce.

Jakie temperatury osiąga ten obszar Alaski?

W tym regionie Alaski pogoda będzie chłodniejsza niż zwykle, a… Średnia temperatura w styczniu wynosi około minus 20 stopni Celsjusza. Podczas „nocy polarnej” można zobaczyć rozgwieżdżone niebo i zorzę polarną z kolorowymi smugami, co czyni go naturalnym widokiem.

Mieszkańcy Utqiaġvik nie zawieszają codziennych zajęć W „noc polarną” spędzają więcej czasu w pomieszczeniach zamkniętych. W tym roku słońce zajdzie 18 listopada o 13:48 i wzejdzie ponownie dopiero o 13:03 23 stycznia 2024 roku.

[¿YA CONOCES EL CANAL DE WHATSAPP DE UNO TV? Da clic aquí, síguenos y obtén información útil para tu día a día]

Gdzie jeszcze na świecie występuje „noc polarna”?

Ta sama sytuacja ma miejsce w… Murmańsk, Rosja, miasto liczące około 300 tysięcy mieszkańców. Noc polarna w tym miejscu rozpoczyna się od 2 grudnia do 11 stycznia.

Inne miasto również przeżywa swoją „noc polarną”. Tromso, NorwegiaPozostają w ciemności od 27 listopada do 15 stycznia.

Tromso Ma w sobie tę specyfikę W sezonie wzrasta liczba turystówPonieważ oferuje sporty zimowe i miejsca, w których można zobaczyć zorzę polarną.

READ  Krótkie wideo z wojny ukraińsko-rosyjskiej: 20 maja | wideo