21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wybory w Ekwadorze: jaka śmierć krzyżowa doprowadziła do niedzielnych wyborów (i dlaczego wybór zwycięzcy zajmuje mniej niż dwa lata)

Wybory w Ekwadorze: jaka śmierć krzyżowa doprowadziła do niedzielnych wyborów (i dlaczego wybór zwycięzcy zajmuje mniej niż dwa lata)

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

podpis

Kampania wyborcza w Ekwadorze kosztowała życie jednego z kandydatów na prezydenta.

  • autor, sformułowanie
  • Rola, Świat wiadomości BBC

Kampania wyborcza w Ekwadorze została naznaczona śmiercią kandydata na prezydenta Fernando Villavicencio; Agustín Intriago, jeden z najpopularniejszych burmistrzów w kraju; oraz innych przywódców politycznych, którzy uczestniczyli – bezpośrednio lub pośrednio – w tych demokratycznych wyborach.

W tym kontekście wciąż tragicznie jest pamiętać, że wybory z 20 sierpnia, w których weźmie udział ponad 13 milionów Ekwadorczyków, wynikały z konstytucyjnego mechanizmu znanego w Ekwadorze jako „śmierć krzyżowa”.

Jest to pierwszy raz, kiedy ten zasób został użytyopisana w art. 148 konstytucji Ekwadoru, przyjęta w tekście konstytucyjnym z 2008 r., ogłoszonym za kadencji byłego prezydenta Rafaela Correi.

Proces rozpoczął się 17 maja, kiedy prezydent Guillermo Lasso podpisał dekret rozwiązujący Zgromadzenie, ponieważ prawdopodobnie miało odbyć się głosowanie w sprawie oskarżenia go.