26 kwietnia, 2024

Wszystko zależy od Chivasa!  Tapatio pokonuje Atlético Morelia w sercowym finale Expansión MX

Wszystko zależy od Chivasa! Tapatio pokonuje Atlético Morelia w sercowym finale Expansión MX

Tapatio Dokonał tego wyczynu i został koronowany jako pierwszy Liga rozszerzeń MX Po porażce (2-2, 3-2 w dwumeczu) o godz ostatni Do Atletico Morelia na stadionie Akron.

Po tym, jak zespół prowadzony przez Gerardo Espinosę wykorzystał przewagę po pierwszym meczu ostatni przyłączać Liga rozszerzeń MXrojiblancos zakończyli serię zadowalająco u siebie i ze swoimi ludźmi… czekając, aż Chivas dostanie przepustkę do finału Liga MX przeciwko Ameryce.

90 minut nie wystarczyło między Tapatio a Atlético Morelia

Zespół prowadzony przez Carlosa Moralesa otworzył wynik w 31. minucie: gol, który wyrównał łączny wynik i sprawił, że fani Michoacán marzyli po strzale Luisa „Lucho” Pereza.

Po dośrodkowaniu z prawego pola meksykański pomocnik kopnął piłkę po dotarciu do dalszego słupka: ruchem, który zaskoczył obronę Rojiblanca.

Na początku drugiej połowy, w 48. minucie, Tapatio ponownie uzyskał przewagę w dwumeczu od Christophera Engleharta po wyjątkowym uderzeniu głową, przypominającym uderzenie głową Jareda Borgettiego przeciwko Włochom na Mistrzostwach Świata 2002 między Koreą a Japonią.

Po środku pomocy meksykański pomocnik umieścił piłkę w drugim słupku z golem Atletico de Morelia: w niemożliwym strzale, którego nie można wykonać dla Santiago Ramireza.

Exchiva Tapatio oddała tytuł MX Expansion League przeciwko Atlético Morelia

José de Jesús „Tepa” González strzelił zwycięskiego gola dla rojiblancos… ponownie stosując ustaloną taktykę. W 102. minucie drużyna Chivas Youth, która szukała miejsca w wielkim finale Ligi MX Clausura 2023, uzyskała wynik 2:2 (w dwumeczu 3:2), co dało jej pierwszy tytuł mistrzowski. Liga rozszerzeń MX do Tapatio.

Po rzucie rożnym zawodnik Chivasu umieścił piłkę w siatce Atletico Morelia: W strzale, które wysadziło w powietrze stadion Akron, co oznacza pierwszy tytuł dla Liga rozszerzeń MX Dla zespołu kierowanego przez Amaury’ego Vergarę.

READ  Diego Valdes zadebiutował jako najlepszy strzelec w wygranym meczu Ameryki z Cruz Azul