3 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tragedia! Ludzka lawina spowodowała śmierć dziewięciu osób na stadionie w Cuscatlan

Światowy futbol pogrążony jest w żałobie, przeżywając ludzką lawinę Stadion Cuscatlan Z Salwadoru podczas meczu pomiędzy Sojusz I Topór.

Zaangażowanie, które zadecydowało o awansie do ćwierćfinału pierwszej ligi tego kraju, spowodowało kontuzje wielu fanów.

Wszystko zaczęło się w sektorze Suns, gdzie przepełnienie tłumu spowodowało, że władze otworzyły drzwi awaryjne i zawiesiły mecz.

Przeczytaj także Julen Lopetegui i jego przeprosiny dla Raula Jimeneza: „Warto było pożegnać się z graniem”

Według mediów i władz lokalnych, dotychczas zginęło dziewięć osób, a wiele zostało rannych, którymi zaopiekowano się na stadionie.

Mecz został zawieszony na czas ewakuacji ludzi z teatru.

A służby bezpieczeństwa napisały na Twitterze: „Liczba ofiar paniki na stadionie w Cuscatlan sięga 9”.

„Wielu rannych fanów zostało przewiezionych do pobliskich szpitali, co najmniej dwóch z nich jest w stanie krytycznym” – dodała policja.

Według aparatu bezpieczeństwa „Pierwsze doniesienia wskazują na panikę fanów, którzy próbowali wejść, aby obejrzeć mecz między Alianzą a Fezem”.

Przeczytaj także Tupperware podchodzi do wybranych meksykańskich artystycznych grup pływackich: „Chcemy usłyszeć od nich i współpracować”

Minister spraw wewnętrznych Juan Carlos Bedigan powiedział, że instytucje „pierwszego reagowania” Krajowego Systemu Ochrony Ludności opiekują się osobami dotkniętymi wydarzeniami, które miały miejsce w Cuscatlan.

Ze swojej strony minister zdrowia Francisco Albi potwierdził, że w sieci szpitali „zapewniają opiekę medyczną wszystkim pacjentom”.

Na stadionie pojawiły się setki funkcjonariuszy policji i wojska.

Wokół stadionu panowała atmosfera oszołomienia, gdy głośno zawyły syreny karetki pogotowia.

Z informacji uzyskanych od Agence France-Presse

Przeczytaj także: Wideo: Julián Araujo świętuje tytuł Barcelony bez gry w sezonie

Na nagraniu, które szybko staje się animowane, widać kilka osób próbujących reanimować ludzi na korytarzach.