25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według nauki, tak należy się kąpać, aby uzyskać najlepsze korzyści z zimną lub gorącą wodą – naucz mnie o nauce

Według nauki, tak należy się kąpać, aby uzyskać najlepsze korzyści z zimną lub gorącą wodą – naucz mnie o nauce

Źródło: Joaquín Corbatán

Niektórzy wolą Orzeźwiające uczucie zimnej wodyMoże kiedy zakończą jakiś trening lub ćwiczenia, podczas gdy inni poczują się bardziej zrelaksowani gorący prysznicZwłaszcza w nocy lub rano, kiedy odpowiednio kończą lub rozpoczynają dzień. Ale co na ten temat mówi nauka? ¿Co jest lepsze i jak te nawyki wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie? Zostań tutaj, a my pokażemy Ci naukowo, jaką kąpiel najlepiej wybrać.

Z zimną wodą!

On woda zimno Znany jest ze swoich właściwości stymulujących i orzeźwiających. Zimna kąpiel Może Cię obudzić i dać energię na stawienie czoła dniu. Kiedy ciało jest wystawione na działanie zimnej wody, naczynia krwionośne zwężają się, powodując ich obkurczenie Poprawia krążenie krwi Może zmniejszyć stan zapalny. Ten Efekt zwężający naczynia krwionośne Może również pomóc złagodzić objawy i ból migreny. Mięśnie dla tych, którzy często na nie cierpią.

Co więcej, Zimne kąpiele mogą mieć pozytywny wpływ w systemie Immunobarwienie. Pobudzają produkcję białych krwinekWzmacniając w ten sposób naszą obronę przed chorobami Udowodniony W Badania przeprowadzone w PubMed. Albo ten inny, który nam to mówi, w ile Do Dobre samopoczucie psychiczneSzok zimną wodą Może zwiększać produkcję noradrenalinyktóry jest neuroprzekaźnikiem, który może ulec poprawie Nastrój i koncentracja.

Jednakże, Zimne kąpiele nie są dla każdego. Może to być niewygodne, zwłaszcza podczas… Zimne miesiąceNiektórym osobom może być trudno się do tego dostosować uczucie Podrzędny woda zimno. Co więcej, jeśli Masz problemy z sercem Również KrwawyOn jest Ważny Konsultacje A Lekarz przed włączeniem zimnych kąpieli do swojej codziennej rutyny.

Gorąca woda!

A łazienka gorącyZ drugiej strony jest to świetny sposób na relaks i złagodzenie stresu. Zwłaszcza po ciężkim dniu pracy, kiedy wracasz do domu. Ciepło wody pomaga się zrelaksować Mięśnie I zmniejszenie the Nagromadzone napięcie W ciągu dnia. Gorąca woda Działa również rozszerzająco na naczynia krwionośnePoprawa krążenia krwi i promowanie relaksu Praktycznie całe ciało.

READ  Wyzwanie wizualne | Zamień 7+1=0 na prawidłowe równanie za pomocą prostego ruchu zapałki Meksyk
źródło: pixelshot

Do tego gorące kąpiele Może się przydać Futro. Para pomaga otworzyć pory i usunąć zanieczyszczenia Umożliwia głębsze czyszczenie. Może także łagodzić objawy chorób skóry, takich jak łuszczyca i egzema.

Pomimo tego korzyściTo jest ważne NIE Niewłaściwe użycie gorącej wody. Kąpiel w bardzo gorącej wodzie może wysuszyć skórę. Skóra i włosyMoże też Zwiększone ciśnienie krwi. Pomocne może być ograniczenie długości prysznica i używanie ciepłej wody zamiast gorącej Unikaj tych niepożądanych skutków u każdej osoby.

Jaka jest więc najlepsza opcja?

the Odpowiedź Zależy od dla Ciebie wymagania I Preferencje Osobisty. Jeśli chcesz zająć się czymś bardziej produktywnym, Najlepszym rozwiązaniem może być zimna kąpiel. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz relaksu i złagodzenia stresu Stres: Gorąca kąpiel może być bardziej korzystna.

A Popularną opcją jest łączenie obu typów łazienek Dla kontrastu rutyna. Zacznij od Zimna kąpiel Do Pobudzaj organizm Może rano, a potem zakończ dzień gorącą, relaksującą kąpielą Może to być doświadczenie równoważące dawkę korzyści, jakie może zapewnić każdy rodzaj kąpieli.

Kolejny ważny czynnik: klimat, w którym żyjesz

A właściwie inny Czynnik Który może wpływać On smak To, czy powinieneś skorzystać z gorącej, czy zimnej kąpieli, zależy od klimatu, w którym żyjesz. Zasadniczo Dla osób żyjących w gorącym klimacie ich łazienka będzie cały czas świeża, bo tak naprawdę to woda Robi się gorąco, ale wiele osób w ciepłych obszarach woli nie podgrzewać wody.

Wręcz przeciwnie, osoba mieszkająca w… Regiony zimne lub polarneKąpie się w myślach zimną wodą. Cóż, chociaż jestem do tego przyzwyczajonyEfektom nie będziesz w stanie się oprzeć zimnej (zimnej) wody na Twoje ciałoWyjaśnienie znaczenia kąpieli w gorącej wodzie Te Regiony.

Ale pomyśl o tym, w końcu musisz zdecydować, czy Spróbuj gorących lub zimnych kąpieliale ważne jest, aby to zrobić Bezpiecznie i stopniowo.