26 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksykanin Hector García jest dwukrotnym mistrzem świata w matematyce

Meksykanin Hector García jest dwukrotnym mistrzem świata w matematyce

EFE.- Ponad 300 studentów z 10 krajów na pięciu kontynentach spotkało się w Aszchabadzie, stolicy Turkmenistanu, by zmierzyć się z Otwartą Olimpiadą Sportową dla studentów 2023, gdzie Hector Garcia Escamilla z Queretaro dopingował koronę, zdobywając złoto indywidualnie, a srebro w drużynie.

W 2022 roku García pojawił się jako pierwszy Meksykanin, który zdobył złoto w międzynarodowym konkursie matematycznym i brąz w zespołach, a teraz robi to ponownie drugi rok z rzędu.

23-letni rodowity Querétaro potwierdził, że dla niego rywalizacja to nie gra i że przygotowania do każdego meczu traktuje bardzo poważnie.

Przeczytaj: Galeria zdjęć: Dzień Pszczoły i jego istotna rola w świecie

Garcia podkreślał, że jest wyczynowym sportowcem, z tą różnicą, że jego mięśnie to jego mózg.

„Zawody to najłatwiejsza część wszystkiego; naprawdę skomplikowane jest wszystko za nimi, a prawdziwa praca za kulisami, godziny codziennych treningów, odpowiednie odżywianie, sen i odpoczynek”.

Dodał, że jak każdy inny wyczynowy sportowiec, musiał też dbać o swoją dietę.

Chociaż dziś jest uznawany za najlepszego matematyka na studiach licencjackich na świecie, García przyznaje, że nie była to łatwa droga i że to sukces przyciąga uwagę; Dał jednak jasno do zrozumienia, że ​​niepowodzenia są tym, co doprowadziło go tam, gdzie jest.

„Jest taka obawa przed porażką, generalnie wśród studentów i to, co chcę Wam powiedzieć, to to, że mi też się nie udało. Teraz widzą mnie na najpiękniejszym etapie tej drogi, ale tak naprawdę zaczęłam w trzecim semestrze i nic o mnie nie słyszano ani w trzeciej, ani w czwartej, ani w piątej, ani w szóstej, aż do siódmej, kiedy zacząłem trochę zarabiać, i do ósmej klasy, gdzie był boom”.

W tym sensie mówi, że była to „długa droga”, na której miał „wiele porażek, wiele ostatnich miejsc, wiele punktów zerowych”.

READ  TBA uzyskują referencje, aby wspierać ich działalność jako tradycyjna medycyna

Za to, co zostało skonstruowane i zapewnione, że „Porażka jest dokładnie częścią sukcesu i zawsze tak będzie. Nie możesz uwierzyć, że osiągniesz wielkie wyżyny, jeśli nie chcesz ponieść porażki”.

Dwukrotny mistrz świata studiuje inżynierię fizyki na Uniwersytecie Autonomicznym w Querétaro i ma zamiar ukończyć studia.

Spodziewał się, że będzie to jego ostatni rok w zawodach, ponieważ był gotowy, aby przewrócić kartę i zacząć rozwijać się zawodowo.

Człowiek z Querétaro skorzystał z okazji, aby zachęcić młodych ludzi, aby nie wahali się wejść w ten sam świat zawodów sportowych, w którym jest coraz mniej zainteresowanych młodych ludzi.

Jednocześnie García podniósł głos, by wezwać władze meksykańskie do udzielenia niezbędnego wsparcia młodym ludziom zainteresowanym dalszym reprezentowaniem narodu meksykańskiego.

„To okazja, by zażądać większego wsparcia na poziomie stanowym i federalnym, ponieważ nie ma, w rzeczywistości nie ma” – przyznał.

Garcia wskazał, że kulminacją ostatniego etapu jego kariery w konkursach matematycznych będą dwa zbliżające się konkursy, które określił jako „bardzo ważne” i „kluczowe” ze względu na projekcję, jaką zapewniają na poziomie międzynarodowym.

„Mój cykl dobiega końca i chcę go jak najlepiej wykorzystać, chcę jak najlepiej wykorzystać mój ostatni rok w zawodach” – powiedział.

Dwukrotny mistrz świata w matematyce, choć snuje plany na przyszłość, będzie nadal koncentrował się na swoich dwóch ostatnich konkursach: Pucharze Świata Uniwersjady w Bułgarii i Iberoamerykańskim Międzyuczelnianym Konkursie Matematycznym w Bułgarii. Rio de Janeiro, Brazylia.

Ponadto pracuje nad projektem stworzenia platformy edukacyjnej dla dzieci i młodzieży.

„Będziemy mieć również własne aplikacje do nauczania matematyki, fizyki i chemii w interaktywnym systemie, aby pomóc młodym ludziom i dzieciom lepiej zrozumieć i uczyć się matematyki i nauk ścisłych” – podsumował.

Śledź nas w Google News, aby być na bieżąco