3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Grupa paleontologów znajduje skamieniałe ślady dinozaura w Burgos

Grupa paleontologów, którzy odkryli skamieniałe ślady zauropodów w Burgos, zdecydowała, że ​​to nowe odkrycie nosi imię piłkarza Andresa Iniesty. Ta nowa publikacja w czasopiśmie naukowym Badania przyrodniczeCastilla y León jest miejscem wykopalisk o znaczeniu międzynarodowym.


Przeczytaj także

Lear Flamaric

Nazwa nowego gatunku dinozaura znalezionego w Burgos pochodzi od rodzimy Iniestapod („Pie de Iniesta Burgos”, po hiszpańsku), jako nawiązanie do piłkarza Andresa Iniesty. Jego, między innymi, był gol, który przyznał Hiszpanii Mistrzostwa Świata FIFA 2010 przeciwko Holandii. Według grupy badaczy nazwa dinozaura wzięła się od tego, że dzielili twarde, eleganckie, pełne wdzięku i dobrze określone kroki.

Skamieniałości te należą do czworonożnego, roślinożernego zwierzęcia, z długim ogonem i szyją oraz czterema pazurami (coś niezwykłego u tego typu zwierząt, bo zwykle mają trzy pazury), dwoma palcami skierowanymi do przodu. A nowością w tym odkryciu jest to, że według czasopisma naukowego cechy zwierzęcia Badania przyrodniczeNie znaleziono żadnego innego śladu dinozaura tego rodzaju.

Znaleziono ślady dinozaura Enistapodus

Znaleziono ślady dinozaura Anestapodusa

Badania przyrodnicze

Ślady Iniestapodus Zostały znalezione w Las Seras, liczącym 5,6 kilometra miejscu między Cubillejo de Lara i Mambrillas de Lara, które zawiera ponad tysiąc odcisków palców. Do tej pory w regionie Sierra de la Dimanda zidentyfikowano aż 14 odkrywek z różnymi śladami skamieniałości dinozaurów. Jednak zarówno kolektyw archeologiczny i palentologiczny w Salas, jak i zespół naukowy Muzeum Dinozaurów w Salas de los Infantes, potępiły brak ochrony szczątków dinozaurów w ramach nowej ustawy o dziedzictwie Kastylii i Leonu.

Chociaż nazwa Iniestapodus Przyciągająca uwagę prawda jest taka, że ​​to nie pierwszy raz, gdy grupa paleontologów w okolicy wykorzystała swoje odkrycia, by mrugnąć do popularnych postaci. Jednym z najlepszych przykładów jest Demandasaurus Darwinian, Na cześć naukowca Karola Darwina, lub Wschodnia Europa, najwyższy dinozaur w Europie, jaki kiedykolwiek znaleziono, nazwany na cześć aktora i reżysera Clinta Eastwooda.

READ  Tęcza, którą widzisz, jest niekompletna, to idealne koło

Przeczytaj także