25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Refleksje duchowe, felieton Roberto Diaz y Diaz: Lekarstwo dla duszy

Refleksje duchowe, felieton Roberto Diaz y Diaz: Lekarstwo dla duszy

„Żyć to znaczy codziennie trochę umierać”. Być może to jest Twoje zdanie na dziś. Ale chcę wam przypomnieć, że szczęście to jedyna rzecz, za którą można kupić szczęście, bo nie możemy zapominać, że zawsze rodzi się ona w miłości.

Czy dzisiaj jesteś zajęty wypełnianiem swojego życia miłością, czy też szukasz znaku, który będzie nosił marmur w Twojej piwnicy? Wysiłki, osiągnięcia, smutki i radości są wspomnieniami czegoś, co już się wydarzyło; Liczy się tylko życie dzisiaj i cieszenie się tą chwilą, ponieważ przyszłość należy wyłącznie do Boga.

Jeśli osiągnąłeś dojrzałość życiową, czyli pełnię swojej istoty, powinieneś już wiedzieć, jak żyć bez goryczy, rozczarowań i frustracji; Zamiast tego ciesz się wspomnieniem przeżytych radości i pokonanych smutków, bądź zawsze wdzięczny za dary, którymi obdarzył Cię Bóg, i pokornie przyznaj, że nie dałeś stokroć, ale zostawiłeś trochę z najlepszych, najstarszych wino. Zachowaj na koniec wino miłości, którym możesz teraz dzielić się ze swoim partnerem życiowym, cieszyć się nim ze swoimi dziećmi i delektować się nim z wnukami, ponieważ są one owocem Twojego ogrodu miłości.

Wiemy, że choroba przyspiesza zniszczenie i wszystko jest kwestią czasu, ale można jej zapobiegać i zwalczać za pomocą medycyny, ale najważniejsze jest „lekarstwo na duszę”, czyli chęć życia, z odwagą . Entuzjazm i miłość.

Bo jeśli nie będziemy mieli tego leku, umrzemy przed wyznaczonym czasem. Być może dzisiaj masz zaawansowanego raka w swoich komórkach i o tym nie wiesz; Od ciebie zależy, czy wyeliminujesz to swoim duchem walki i będziesz pozytywny, czy też pozwolisz mu rosnąć i zniszczyć cię, żyjąc z defetystycznymi uczuciami i myślami.

Jeśli naprawdę masz tego raka, Twoim obowiązkiem jest utrzymanie stanu psychicznego i odwagi, a to będzie najlepsze lekarstwo, dzięki któremu leczenie będzie szybkie, a choroba Cię nie zabije.

READ  Zalecenia dotyczące dbania o zdrowie wzroku przekazywane studentom przez SEP

Krzyż choroby nigdy nie powinien nas zniechęcać. Musimy, jeśli chcemy, walczyć z odwagą i spokojem wewnętrznym, szukając wiary w miłość Boga i zachowując nadzieję, bo gdzie nie ma nadziei, nie ma wysiłku.

Schaeffer dobrze to ujął: „Nadzieja zawsze będzie największym szczęściem człowieka”. To prawda, ponieważ otwiera drzwi, które zamyka rozpacz.

Jeśli nie jesteś zajęty narodzinami, jesteś zajęty umieraniem. Na jakim planie dzisiaj jesteś? Dziś, a nie jutro, musimy być pozytywni, żyć teraźniejszością z entuzjazmem i zawsze cieszyć się każdą chwilą życia, którą daje nam Bóg, ponieważ przeszłość minęła, a przyszłość nie nadeszła.

Życie dniem dzisiejszym to jedyna rzecz, jaką mamy. Najwyraźniejszym dowodem mądrości jest ciągła radość. Musimy po prostu dawać i otrzymywać miłość, jest to waluta, za którą można kupić szczęście.

Kochaj Chrystusa, swego bliźniego i wroga, ale nie zapominaj przede wszystkim kochać siebie, bo nikt nie może dać tego, czego nie ma.

Musimy żyć tą chwilą, cieszyć się tym dniem, zaakceptować naszą rzeczywistość, cóż, Richard Bach mówi: „Jedyna różnica, naprawdę jedyna różnica, polega na tym, aby zrozumieć swoją prawdę i zacząć ją wcielać w życie”.