24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Natychmiastowe czy trwałe szczęście: które decyzje dają lepsze samopoczucie

Badania uzupełniają zestaw badań pokazujących, że zdrowy styl życia prowadzi do pełniejszego życia (Getty Images)

Podejmuj w życiu codziennym decyzje, które przynoszą doraźne, długoterminowe korzyści, a nie takie, które dają natychmiastową satysfakcję prowadzić do szczęśliwszego życia, Znalazles Nowe badanie.

badacze z Uniwersytet w Kent i Uniwersytet w Reading W Wielkiej Brytanii, którzy opublikowali swoje ustalenia w: Czasopismo Studiów Szczęścia Przeanalizowali to Jak opóźniona gratyfikacja i codzienne wybory życiowe mogą wpłynąć na szczęście człowieka.

Przekonali się o tym profesjonaliści Decyzje wymagające natychmiastowego szczęścia zazwyczaj ranią osobę, podejmując decyzje, które mogą nie być przyjemne w teraźniejszości, Ale to zależy od przyszłego zdrowia, prowadzi do większego szczęścia. na przykład, Regularne ćwiczenia lub zdrowa dieta Może nie jest tak od razu satysfakcjonujące jak inne opcje, ale jest Najbardziej korzystne dla ogólnego szczęścia.

Niewiele uwagi poświęcono Wpływ tych zmian na dobrostan jednostki”, Napisał zespół, który zebrał dane z 2009 roku i obejmował ponad 14 000 mieszkańców Wielkiej Brytanii. Kontynuował: „W szczególności Czy te zmiany należy postrzegać jako rezygnację z bieżących przyjemności? Co prowadzi do spadku ogólnego samopoczucia lub w jaki sposób daje nam większe poczucie celu, a co za tym idzie sprawia, że ​​czujemy się bardziej zadowoleni z naszego życia? ”.

W badaniu ankietowano uczestników na temat ich codziennych wyborów życiowych, w tym tego, co jedli i czynności, w których uczestniczyli (Getty Images)
W badaniu ankietowano uczestników na temat ich codziennych wyborów życiowych, w tym tego, co jedli i czynności, w których uczestniczyli (Getty Images)

W badaniu ankietowano uczestników na temat Twoje codzienne wybory życiowe, W tym to, co jedli i w jakich działaniach brali udział. Pytano ich również o twój stan umysłu I jak byli szczęśliwi w tym momencie. wreszcie, Otrzymali pytania, które pozwoliły naukowcom zrozumieć, jak dużą kontrolę mają ludzie nad swoim życiem.

Zespół to znalazł Osoby o wyższych dochodach częściej dokonują zdrowszych wyborów, takich jak jedzenie owoców i warzyw oraz regularne ćwiczenia. „Narastał nacisk na styl wegański i nastąpił zwrot w kierunku jazdy na rowerze, spacerów itp., w dużej mierze ze względu na kwestie środowiskowe” – powiedzieli eksperci.

Naukowcy uważają, że coraz więcej osób zaczyna zauważać proste zmiany w swoim życiu, które mogą również prowadzić do większego szczęścia (Gettyimages)
Naukowcy uważają, że coraz więcej osób zaczyna zauważać proste zmiany w swoim życiu, które mogą również prowadzić do większego szczęścia (Gettyimages)

Istniał również związek między dokonywaniem wyborów dotyczących zdrowego stylu życia a poczuciem, że masz większą kontrolę nad swoim życiem. Dzięki cnocie czujesz się szczęśliwszy ze swoimi życiowymi wyborami. „Wskazówki behawioralne, które pomagają w samoplanowaniu w celu osiągnięcia długoterminowych celów, mogą być szczególnie pomocne w utrzymaniu zdrowego stylu życia” – powiedział lekarz w oświadczeniu. Adelinie Gschwandtner, Badacz Uniwersytet w Kent który prowadził badanie i dodał: „Jeśli lepszy styl życia nie tylko nam daje

READ  Jaka jest najlepsza dieta, która pozwoli zadbać o zdrowie według Światowej Organizacji Zdrowia?

Dzięki temu są zdrowsi, ale także szczęśliwsi, więc jest to sytuacja korzystna dla wszystkich”.

Naukowcy uważają, że Coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę, że proste zmiany w ich życiu mogą również prowadzić do większego szczęścia. „W ostatnich latach nastąpiła znacząca zmiana w kierunku wyboru zdrowego stylu życia” – wyjaśnił profesor. Uma Kamphpati, Badacz Uniwersytet Czytelniczy. „budowa Ważnym postępem jest to, że spożywanie większej ilości owoców i warzyw oraz ćwiczenia fizyczne mogą zwiększyć szczęście i zapewnić korzyści zdrowotne”. dodany.

On był Różnorodność wcześniejszych badań To odkrycie Pozytywny związek między zdrową dietą a szczęściem. Istnieją również podobne badania łączące regularne ćwiczenia ze zdrowszym stylem życia. Angielscy badacze zwracają jednak uwagę, że badania te wykazują jedynie związek, podczas gdy Badanie to określa przyczynę poprzez koncepcję opóźnionej gratyfikacji.

Czytaj: