28 marca, 2024

W tym tygodniu w Wrestlingu Kobiet: Pan Yes i Poland Reuse

Amerykanki odniosły niezwykły występ na Mistrzostwach Kadetów i Juniorów w Bon Am w zeszłym tygodniu w pięciodniowych zawodach w Ostbec w Meksyku. Impreza służyła jako zawody kwalifikacyjne w wadze olimpijskiej do Igrzysk Panamerykańskich Juniorów, które odbędą się w grudniu w Galle w Kolumbii, a osiem najlepszych drużyn w każdej kategorii wagowej odbędzie się w Igrzyskach dla USA Po jej zakończeniu Amerykanki zdobyły 17 medali, w tym 12 mistrzyń w obu kategoriach i zakwalifikowały się do Igrzysk Panamerykańskich w czterech z sześciu wag. W kategorii juniorów złote medale wywalczyły w finale Amani Jones (55 kg), London Houston (59 kg), Katarina Lange (65 kg), Lillian Freidas (72 kg) i Elena Mogoid (76 kg). Od graczy zespołowych i fanów. Tytuł Bon Um kończy wspaniały sezon dla Mogota, który był w sezonie uniwersyteckim i poza nim, gdzie zdobył także tytuł krajowy dla North Central. Ważący 53 kg Jasleen Galegos zabrał do domu srebro, podczas gdy Alia Yates zdobyła brąz po porażce w pierwszej rundzie. Madeline Kubiki, 68 kg, startowała w dwóch kategoriach, zajmując piąte miejsce. Kobiety z Teamu USA zakwalifikowały się do grudniowych Igrzysk Panamerykańskich Juniorów w czterech lub sześciu wagach, z Jasleen Calgos (53 kg), Alią Yates (62 kg), Madeline Kubiki (68 kg) i Yeleną Mogoid (76 kg) kończącymi się w pierwszej ósemce. Samara Chavez finiszowała na 10. miejscu w wadze 50 kg, a Jennifer Choto była dziewiąta w wadze 57 kg i nie zakwalifikowała się do swojej wagi. Amerykańskie juniorki zdobyły również tytuł w wyścigach drużynowych, tracąc mistrzynie wagą 5/10 i zdobywając 176 punktów. Meksyk był drugi z 147 punktami, a Kuba był trzeci z 101 punktami. W kategorii kadetów Amerykanki wygrały siedem z 10 kategorii wagowych, pozostawiając nie mniej niż srebro w pozostałych trzech wagach. Złotymi zwycięzcami zostali Gigi Brock (40 kg), Emily Gonzalez (43 kg), Brianna Gonzalez (46 kg), Faith Cole (49 kg), Jacqueline Dehni (53 kg), Marisa Jimenez (61 kg) i Rose Cassiope (73 kg). Srebro przywozi do domu Alexis Janiac (57kg), Madeline Kubiki (65kg), Margaret Graham (69kg). Gonzalez przegrał 3:0, dwa techniczne upadki i wszedł na szczyt etapu pinowego. Kubiki, startujący w kategoriach kadetów i juniorów, wywalczył medal w tej kategorii. Amerykański zespół kadetek zdominował wyścig z 235 punktami i zajął drugie miejsce w Meksyku ze 165 punktami. Brazylia jest na trzecim miejscu z 52 punktami. Złoty Medal Kubiki (68 kg) Piąta Lillian Friedas (72 kg) Złota Elena Mogoid (76 kg) Złota Kadetka Gigi Brock (40 kg) Złota Emily Gonzalez (43 kg) Złota Brianna Gonzalez (46 kg) Złota Jacklin 49 kg Złota Technika Joniak (57 kg) Srebrna Marisa Jimenez (61 kg) Złota Madeline Kubiki (65 kg) Srebrna Margaret Graham (69 kg) Srebrna Rose Cassiope (73 kg) Złota

READ  Połowa Europy przeżywa dziesiątki rekordów upałów w środku zimy

Mistrzostwa Panamerykańskie

Amerykanki odniosły niezwykły występ na Mistrzostwach Kadetów i Juniorów w Bon Am w zeszłym tygodniu podczas pięciodniowej imprezy w Ostbec w Meksyku. Impreza służyła jako zawody kwalifikacyjne w wadze olimpijskiej do Igrzysk Panamerykańskich Juniorów, które odbędą się w grudniu w Galle w Kolumbii, a osiem najlepszych drużyn w każdej kategorii wagowej zdobyło miejsce w Igrzyskach dla USA. Po jej zakończeniu Amerykanki zdobyły 17 medali, w tym 12 mistrzyń w dwóch kategoriach i zakwalifikowały się do Igrzysk Panamerykańskich w czterech z sześciu wag.

W kategorii juniorów złote medale zdobyli Amani Jones (55kg), London Houston (59kg), Katarina Lange (65kg), Lillian Freidas (72kg) i Elena McGoit (76kg), która przegrała w finale z „Ameryką!” Od graczy zespołowych i fanów. Tytuł Bon Um kończy wspaniały sezon dla Mogoyta, który istnieje od sezonu college’u, gdzie zdobył także tytuł krajowy dla North Central. Ważący 53 kg Jasleen Galegos zabrał do domu srebro, podczas gdy Alia Yates zdobyła brąz po porażce w pierwszej rundzie. Madeline Kubiki, 68 kg, startowała w dwóch kategoriach, zajmując piąte miejsce.

Kobiety z teamu USA zakwalifikowały się do grudniowych Igrzysk Panamerykańskich Juniorów w wadze 4 lub 6, z Jasleen Kalegos (53 kg), Alią Yates (62 kg), Madeline Kubiki (68 kg) i Eleną Mogoid (76 kg) w pierwszej ósemce. Samara Chavez finiszowała na 10. miejscu w wadze 50 kg, a Jennifer Choto była dziewiąta w wadze 57 kg i nie zakwalifikowała się do swojej wagi.

Amerykańska drużyna juniorek zdobyła tytuł w wyścigu, tracąc mistrzynie wagą 5/10 i zdobywając 176 punktów. Meksyk był drugi z 147 punktami, a Kuba był trzeci z 101 punktami.

W kategorii kadetów Amerykanki wygrały siedem z 10 kategorii wagowych, zajmując nie mniej niż srebro w pozostałych trzech wagach. Złotymi zwycięzcami zostali Gigi Brock (40 kg), Emily Gonzalez (43 kg), Brianna Gonzalez (46 kg), Faith Cole (49 kg), Jacqueline Dehni (53 kg), Marisa Jimenez (61 kg) i Rose Cassiope (73 kg). Srebro przywozi do domu Alexis Janiac (57kg), Madeline Kubiki (65kg), Margaret Graham (69kg). Gonzalez awansował 3:0, dwa techniczne upadki i wszedł na szczyt fazy pinowej. Kubiki, startujący w kategoriach kadetów i juniorów, wywalczył medal w tej kategorii.

READ  WTA: Polska zakazała wjazdu do kraju Rosjance Wierze Zwonarewej

W wyścigu drużynowym amerykańskie kadetki dominowały z 235 punktami i zajęły drugie miejsce w Meksyku ze 165 punktami. Brazylia jest na trzecim miejscu z 52 punktami.

Polska otwarta

Ogólnie rzecz biorąc, dla kobiet z Team USA podczas Polish Open w Warszawie w ostatni weekend był to trudny tor, aczkolwiek bez jasnych punktów. Brązowe zdobyli Amy Firenze (53 kg) i Forrest Molinari (68 kg), ale poza tym Amerykanki nie zajęły miejsca powyżej piątego miejsca, choć rywalizowały z czołowymi rywalkami światowej klasy.

Firenze wygrał mecz o brązowy medal 2-1 z Ekateriną Boleschuk z Rosji, a Molnori zdobył brąz w kategorii do 68 kg. Po tym, jak dwukrotny mistrz świata Mongolii i brązowy medalista olimpijski z 2012 roku Patchetsek pokonał Sorosonbolta w swoim pierwszym meczu, Molinari przegrał swój drugi mecz 8-2 z błogosławionym reprezentantem olimpijskim Nigerii 8-2. W meczu o brązowy medal Molinari przegrywał 4-2 w 30 sekund, broniąc upadku o 6:00, pokonując dobrze udekorowanego Rosjanina Chana Velivę o brązowy medal.

Colston był bardzo bliski zdobycia brązu, tracąc 9-7 w ostatnich momentach swojej walki o brązowy medal z Rosjanką Marią Dumerekovą. Prowadził 7-6 na 30 sekund przed końcem, Rosjanie zdobyli krok, a potem ostateczną degradację. Thimerekova jest pięciokrotną światową medalistką. Colston pokonał dwukrotną srebrną medalistkę świata Emilię Wook z Rumunii 10-5, zapaśniczkę numer 1 funta poprzedniego dnia, dwukrotną mistrzynię świata i trzykrotną medalistkę olimpijską Marię Statnik z Azerbejdżanu.

READ  Podpisanie Leganesa Barcicka w Polsce było niespodzianką

Przy wadze 57 kg, po wygraniu swojego pierwszego meczu, złota medalistka olimpijska z 2016 roku Helen Maroulis przegrała dwa razy z rzędu, 13:0 do nigeryjskiego Odunayo Adeguroi i ukraińskiej Tetiany Kit 8-2. Adegurui był brązowym medalistą Mistrzostw Świata 2019, a Kid był srebrnym medalistą Mistrzostw Europy 2019.

Ważąca 53 kg Heiden przegrała ciasno w swoim drugim meczu z polską olimpijką z 2016 r. Katarzyną Kravsic, brązową zwycięzcą imprezy, przegrywając w skali 6-6. Heaton nie dostał kolejnego meczu. Ważący 76 kg Diamond Guilford stracił swój brązowy medal 7-4 z kanadyjską złotą medalistką olimpijską 2016 Ericą Weibe.

Drużyna USA jest na czwartym miejscu z 68 punktami, 158 za Ukrainą, 122 w Rosji i 94 w Polsce.