28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tak wygląda pierwszy wirtualny szpital w Meksyku do szkolenia lekarzy

Technologia rozwija się w niesamowity sposób we wszystkich dziedzinach, a także w zdrowiu. Innowacje są często wprowadzane nie tylko do pacjentów, ale także do lekarzy. Jednym z najnowszych przykładów jest autorstwa mądry trening Jest to pierwszy wirtualny szpital w Meksyku i polega na technologicznej integracji edukacji medycznej.

Jak to działa?

W tym przypadku współpracuje z symulatorami wirtualnej rzeczywistości, które generują w pełni cyfrowe środowisko dostosowane do każdego środowiska medycznego. W ten sposób studenci mogą w pełni zanurzyć się w symulowanym szpitalu z procesami i protokołami, które mogą działać w praktyce, tak jak w prawdziwym świecie.

Startup opracował również środowiska do szkolenia przyszłych pracowników służby zdrowia z różnych dziedzin. Lista obejmuje boks stomatologiczny, laboratorium kliniczne, radioterapię, pediatrię, ratownictwo, Medycyna nuklearnaPlanowanie opieki pielęgniarskiej, opieka pielęgniarska nad pacjentkami z określonymi schorzeniami, macierzyństwem i nie tylko.

Zapobieganie wypadaniu studentów medycyny z uczelni

Technologia ta pomoże szkołom medycznym zmniejszyć liczbę uczniów, którzy odpadli, zwiększyć zapamiętywanie koncepcji oraz przyspieszyć i zwiększyć efektywność procesu szkoleniowego. Ponadto włączenie technik do badania zdrowia pomaga zmniejszyć ryzyko u prawdziwych pacjentów i uzyskać większą wszechstronność, dzięki elementom manipulacyjnym, które pozwalają na powtarzanie zadań, gdy uczeń zawiedzie.

W Ameryce Łacińskiej program wirtualnego szpitala został już z powodzeniem wdrożony w Chile ze znanymi uniwersytetami, takimi jak DUOC UC, Concepción University i University of Los Andes. Firma zamierza teraz wdrożyć ten program w głównych meksykańskich szkołach medycznych i pomóc w produkcji światowej klasy specjalistów medycznych.

W wyniku nagłej sytuacji zdrowotnej miliony studentów opieki zdrowotnej w Ameryce Łacińskiej musiały wstrzymać lub nawet przerwać swoje szkolenie. Stało się tak głównie w dziedzinie praktyki klinicznej, ponieważ szpitale musiały wstrzymać te programy, aby chronić jak najwięcej osób.

READ  Stany republiki miały 3,1% onkologii

Ponadto wielu musiało porzucić studia w wyniku kryzysu gospodarczego w regionie i poświęcić się wspieraniu swoich rodzin lub innych priorytetów. Mając to na uwadze, pierwszy wirtualny szpital w Meksyku ma na celu udostępnienie tych zasobów szkoleniowych na jak największej liczbie urządzeń. Od smartfonów po komputery z podstawowym dostępem do internetu. W ten sposób otworzy się możliwość korzystania z treści dla większej liczby studentów.

Ze swojej strony Smartraining odnotował w ubiegłym roku 150% wzrost właśnie dzięki tego rodzaju innowacyjnym i angażującym inicjatywom. Teraz chce poszerzyć swoją ofertę szkoleniową o potrzeby innych zawodów niż związane ze zdrowiem, takich jak inżynieria, architektura, wzornictwo przemysłowe i wiele innych. Jedną z zalet symulowanych środowisk jest ich zdolność do dostosowania się do niemal każdego systemu i koncepcji.

A co myślisz o pierwszym wirtualnym szpitalu w Meksyku?