19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szpitale w Oaxaca powiadomiły o zawieszeniu dostaw tlenu z powodu zadłużenia SSO

Jochitan. – Z powodu długów od Usługi zdrowotne w Oaxaca (SSO) Infra zawiesi dostawy tlenu do wszystkich szpitali w jednostce Oaxacan, poinformowali pracownicy służby zdrowia w Przesmyku.

Według źródeł związkowych ze szpitali Juchitán i Ixtepec.

Według stenogramów urzędników, którzy prosili o zachowanie anonimowości, w 19 szpitalach podstawowych i 11 szpitalach ogólnych, takich jak Juchitán, Salina Cruz, Ixtepec i Tehuantepec, zostali już powiadomieni, że dostawy tlenu zostaną wstrzymane z powodu długów podporządkowania państwa. .

„Zostaliśmy już poinformowani, że od 1 września Infra zawiesi dostawy tlenu do wszystkich szpitali, ponieważ SSO ma długi, których nie było w stanie pokryć” – powiedział przedstawiciel związku w Szpitalu Juchitan. Yolanda Sanchez Ulloa.

Pracownicy Macedonio Benítez Fuentes zaczęli wczoraj przerywać pracę, domagając się pracowników SSO zatrudnia personel sprzątający i ochrony.

„Pomimo strajku mamy pacjentów z Covid-19 i innymi chorobami, które potrzebują tlenu” – powiedział delegat związku.

Przedstawiciel Ciudad Ixtepec Hospital Union, Eloy López, poinformował, że władze szpitala zostały również poinformowane, że firma wynajęta przez SSO do zaopatrzenia szpitali w tlen zawiesi dostawy od jutra.

Pracownicy szpitala Ciudad Ixtepec ledwo Powrót do pracy w poniedziałek 30.tego miesiącaPo tym, jak pozostali w przerwie od 5 lipca zeszłego roku, domagając się naprawy infrastruktury szpitala.

Naczelnik Wydziału Zdrowia nr 2 Przesmyku, dr Ignacio Zarate Blas, potwierdził zawiadomienie Infra o zaprzestaniu zaopatrywania szpitali w Przesmyk w gazy lecznicze.

Wskazał jednak, że szpitale będą operować na swoich rezerwach gazu i zapowiedział, że długi zostaną spłacone po zakończeniu procesu konsolidacji finansowej i re-engineeringu, ogłoszonego przez szefa Urzędu Bezpieczeństwa Państwowego Juana Carlosa Marquesa Heine.

Ze względu na długi ZUS wobec ich dostawców nie tylko zerwali kontrakt na usługi sprzątania i monitoringu w 30 szpitalach w podmiocie, ale także przestali płacić firmie realizującej zadania usuwania substancji niebezpiecznych, biologicznych i zakaźnych.

READ  Na Księżyc wrócimy po pół wieku

Zdjęcia udostępnione przez pracowników służby zdrowia potwierdzają, że trzy magazyny lub składy odpadów PBI są całkowicie pełne. „Firmy, które miały je usunąć, nie przyjechały w ciągu dwóch tygodni, a cała wschodnia część szpitala jest zła” – mówili pracownicy.

Szef drugiego podsekcji, dr Lorenzo Carrasco, oświadczył, że wraz z delegatami związku w sieci szpitali przesmykowych przeanalizują, jakie działania podejmą w przypadku przerwania dostaw tlenu do szpitali.

„To, czego jesteśmy obecnie świadkami w sektorze zdrowia, to najniebezpieczniejsza sytuacja, jaką widzieliśmy w naszej historii. Nigdy nie widzieliśmy kryzysu finansowego, kryzysu zaopatrzenia i leków w szpitalach” – powiedział Sanchez Oloa.

Według Federalnego Biura Prokuratora Konsumentów (Profeco) w regionie Benito Juárez (Oaxaca-Tehuacán), Infra jest jedynym autoryzowanym dystrybutorem tlenu medycznego w regionie Oaxacan.