2 października, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szpitale w Oaxaca powiadomiły o zawieszeniu dostaw tlenu z powodu zadłużenia SSO

Jochitan. – Z powodu długów od Usługi zdrowotne w Oaxaca (SSO) Infra zawiesi dostawy tlenu do wszystkich szpitali w jednostce Oaxacan, poinformowali pracownicy służby zdrowia w Przesmyku.

Według źródeł związkowych ze szpitali Juchitán i Ixtepec.

Według stenogramów urzędników, którzy prosili o zachowanie anonimowości, w 19 szpitalach podstawowych i 11 szpitalach ogólnych, takich jak Juchitán, Salina Cruz, Ixtepec i Tehuantepec, zostali już powiadomieni, że dostawy tlenu zostaną wstrzymane z powodu długów podporządkowania państwa. .

„Zostaliśmy już poinformowani, że od 1 września Infra zawiesi dostawy tlenu do wszystkich szpitali, ponieważ SSO ma długi, których nie było w stanie pokryć” – powiedział przedstawiciel związku w Szpitalu Juchitan. Yolanda Sanchez Ulloa.

Pracownicy Macedonio Benítez Fuentes zaczęli wczoraj przerywać pracę, domagając się pracowników SSO zatrudnia personel sprzątający i ochrony.

„Pomimo strajku mamy pacjentów z Covid-19 i innymi chorobami, które potrzebują tlenu” – powiedział delegat związku.

Przedstawiciel Ciudad Ixtepec Hospital Union, Eloy López, poinformował, że władze szpitala zostały również poinformowane, że firma wynajęta przez SSO do zaopatrzenia szpitali w tlen zawiesi dostawy od jutra.

Pracownicy szpitala Ciudad Ixtepec ledwo Powrót do pracy w poniedziałek 30.tego miesiącaPo tym, jak pozostali w przerwie od 5 lipca zeszłego roku, domagając się naprawy infrastruktury szpitala.

Naczelnik Wydziału Zdrowia nr 2 Przesmyku, dr Ignacio Zarate Blas, potwierdził zawiadomienie Infra o zaprzestaniu zaopatrywania szpitali w Przesmyk w gazy lecznicze.

Wskazał jednak, że szpitale będą operować na swoich rezerwach gazu i zapowiedział, że długi zostaną spłacone po zakończeniu procesu konsolidacji finansowej i re-engineeringu, ogłoszonego przez szefa Urzędu Bezpieczeństwa Państwowego Juana Carlosa Marquesa Heine.

Ze względu na długi ZUS wobec ich dostawców nie tylko zerwali kontrakt na usługi sprzątania i monitoringu w 30 szpitalach w podmiocie, ale także przestali płacić firmie realizującej zadania usuwania substancji niebezpiecznych, biologicznych i zakaźnych.

READ  10% studentów wycofało się z UJED Medical School - El Sol de Durango

Zdjęcia udostępnione przez pracowników służby zdrowia potwierdzają, że trzy magazyny lub składy odpadów PBI są całkowicie pełne. „Firmy, które miały je usunąć, nie przyjechały w ciągu dwóch tygodni, a cała wschodnia część szpitala jest zła” – mówili pracownicy.

Szef drugiego podsekcji, dr Lorenzo Carrasco, oświadczył, że wraz z delegatami związku w sieci szpitali przesmykowych przeanalizują, jakie działania podejmą w przypadku przerwania dostaw tlenu do szpitali.

„To, czego jesteśmy obecnie świadkami w sektorze zdrowia, to najniebezpieczniejsza sytuacja, jaką widzieliśmy w naszej historii. Nigdy nie widzieliśmy kryzysu finansowego, kryzysu zaopatrzenia i leków w szpitalach” – powiedział Sanchez Oloa.

Według Federalnego Biura Prokuratora Konsumentów (Profeco) w regionie Benito Juárez (Oaxaca-Tehuacán), Infra jest jedynym autoryzowanym dystrybutorem tlenu medycznego w regionie Oaxacan.