28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego w ostatnich latach „połysk” Ziemi jest słabszy?

Ziemia w ostatnich latach „świeciła” w mniejszym stopniu.

Ziemia przez kilka lat „traciła swój blask”.

Innymi słowy, zgodnie z nowym badaniem opublikowanym w czasopiśmie, nasza planeta odbija lub zwraca mniej światła słonecznego z powrotem w kosmos. Listy badań geofizycznych, Amerykańskiej Unii Geofizycznej (AGU), wrzesień.

Autorzy badań ze Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii doszli do takiego wniosku po analizie danych zIlość światła, jaką Ziemia odbija od Księżyca, zebrane w ciągu ostatnich 20 lat przez satelity oraz przez Big Bear Solar Observatory w Kalifornii.

Naukowcy wciąż mają nadzieję na ustalenie przyczyn spadku jasności Ziemi, ale mają już pewne hipotezy.

Tutaj mówimy, co to jest i jakie konsekwencje może mieć to zjawisko na planecie.

Co to jest „biel”

Jak już ogólnie wiadomo o świetle, jest ono odbijane przez jasne powierzchnie i pochłaniane przez ciemne powierzchnie.

To samo dzieje się ze światłem słonecznym i ziemią.

warstwy lodu morskiego

Optyczne części Ziemi, takie jak bieguny, odbijają światło słoneczne.

Ciemne części planety pochłaniają światło i ciepło z naszej gwiazdy; Podczas gdy świecące części, takie jak lodowe powierzchnie biegunów i chmury, odbijają je z powrotem w kosmos.

Wiadomo, ile światła słonecznego odbija się z powrotem w kosmos przez Ziemię “Biel” Przetwarza średnio około 30% otrzymanego światła słonecznego.

„Zmiany pokrywy lodowej, zachmurzenia, zanieczyszczenia powietrza lub pokrycia terenu (na przykład lasów lub gruntów rolnych) mają minimalny wpływ na globalne albedo” – wyjaśnia NASA Earth Observatory na swojej stronie internetowej.

W ciągu ostatnich dwóch dekad Ten odruch lub albedo jest zmniejszony.

„Ziemia odbija teraz około pół wata światła na metr kwadratowy niż 20 lat temu. Odpowiada to zmniejszeniu reflektancji Ziemi o 0,5%” – mówi AGU.

To ogranicza reakcję Głównie skupiony w ciągu ostatnich trzech lat.

READ  Najlepsze uniwersytety 10 do studiowania medycyny w Ameryce Łacińskiej

Philip Good, naukowiec z New Jersey Institute of Technology w USA i główny autor badania, powiedział, odnosząc się do danych dotyczących światła Ziemi z lat 1998-2017.

Ale jaki jest powód tej redukcji?

Możliwe przyczyny

Autorzy badania nie wykryli zmian w jasności Słońca w ciągu ostatnich trzech lat, więc spadek reflektancji Ziemi nie jest związany z gwiazdą, ale raczej z przyczynami powstania planety.

Oc & # xe9;  bez Pac & #xed;  fico

Naukowcy odkryli spadek chmur we wschodniej części Oceanu Spokojnego.

Powodem, dla którego naukowcy odkryli tu, na Ziemi, była „fundamentalna” różnica w ilości chmur w niektórych regionach Pacyfiku, powiedział Enric Bali, jeden z autorów badania i badacz z Instytutu Wysp Kanaryjskich (IAC). ) oraz z Wydziału Astrofizyki Uniwersytetu Laguna w Hiszpanii do BBC Mundo.

Teraz na wschodnim Pacyfiku jest mniej chmur – a tym samym mniej jasnych, białych powierzchni, które odbijają światło, u zachodnich wybrzeży Ameryki Północnej i Południowej, według danych NASA Earth and Cloud Radiant Energy System (CERES).

Clouds Union powiedział w oświadczeniu we wrześniu, że spadek chmur jest spowodowany wzrostem temperatury mórz „możliwym powiązaniem z globalną zmianą klimatu”.

Ale Balleh powiedział BBC Mundo, że nie wiedział, „czy bardzo łatwo jest przypisać (wzrost temperatury morza) zmianie klimatu, ponieważ system klimatyczny jest tak złożony” i ponieważ zmierzono albedo tylko w ciągu ostatnich 20 lat, podczas gdy „naturalny procesy mają cykle.” dłużej.”

„Innymi słowy, myślę, że jest to prawdopodobnie spowodowane zmianą klimatu, ale myślę, że jest jeszcze za wcześnie, aby ją ustawić. Mogą istnieć naturalne cykle chmur, które mogą zmienić albedo” – powiedział Ballet.

„W trendzie globalnego ocieplenia występują okresy wzlotów i upadków (temperatury), więc możemy zaobserwować coś epizodycznego” – dodał badacz.

„Zachmurzenie jest ściśle związane z temperaturą atmosfery i wzorcami wiatru, na które wpływa globalne ocieplenie i naturalna zmienność” – powiedział BBC Mundo klimatolog John Nielsen-Gammon, profesor na Wydziale Nauk o Atmosferze na Texas A&M University.

READ  Test osobowości wirusa | Twoja data urodzenia ujawni cechy Twojego zachowania | twoja postać | Numerologia | Facebook | Wyzwanie | kierunki | kierunki | Meksyk | Kolumbia | Hiszpania | nda nnrt | Meksyk

„[Ale]20-letni zapis jasności Ziemi nie jest wystarczająco długi, aby oddzielić te dwa efekty” – powiedział Nielsen-Gammon, który nie był zaangażowany w badania.

kolor

Naukowcy obliczyli albedo, mierząc światło słoneczne, które Ziemia odbiła od Księżyca.

Aby dokładnie określić, co spowodowało różnicę w albedo, „musimy nadal mierzyć, jak ten czynnik zmieni się w nadchodzących latach, i mierzyć wystarczająco długo, aby sprawdzić, czy naprawdę możemy to odnieść do na zmiany klimatu Albo żeby upewnić się, że nie jest to naturalna odmiana” – powiedział Ballet.

Nawóz

Badając przyczyny spadku jasności Ziemi, naukowcy wiedzą, że światło i ciepło słońca, które Ziemia przestaje odbijać w kosmosie, pozostaje na planecie, w oceanach i w atmosferze, a zatem Może wpływać na temperaturę.

„Jeśli ilość światła odbitego przez Ziemię zmieni się w ciągu dni lub dziesięcioleci, będzie to miało wpływ na zmianę klimatu, ponieważ będzie przepuszczać mniej lub więcej energii słonecznej” – powiedział Ballet BBC Mundo.

„Oczywiste jest, że albedo zawsze było postrzegane w badaniach klimatu jako stała, ale tak nie jest i musimy nadal ją mierzyć, ponieważ W dużym stopniu wpłynie to na naszą zdolność przewidywania zmian klimatycznych Za 20, 30 czy 50 lat od teraz.”

To może Cię zainteresować

(Wideo) Życie w 50 stopniach