2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stary człowiek aresztowany za hakowanie kanałów anime – Kudasai

54-letni mężczyzna został aresztowany za używanie karty telewizyjnej B-CAS, wiedząc, że została nielegalnie zmieniona, do oglądania płatnych kanałów telewizyjnych. Pamiętaj, karta B-CAS (BS Conditional Access Systems) jest System, który przyznaje użytkownikowi uprawnienia dostępu do płatnych kanałów telewizyjnych Który jest dostarczany w momencie zakupu komponentu tunera. W rzeczywistości ten system nie jest już używany poza Japonią, ponieważ każda stacja telewizyjna ma swój własny system bezpieczeństwa.

W każdym razie podejrzany, 54-letni Manabu Komori, pracownik firmy w mieście Kanazawa, został aresztowany pod zarzutem udostępniania nielegalnie wygenerowanych prywatnych zapisów elektromagnetycznych. Podejrzewa się, że Komori włożył kartę B-CAS, która jest wymagana do oglądania programów telewizyjnych, do swojego domowego telewizora we wrześniu ubiegłego roku, wiedząc, że została sfałszowana, i oglądał płatny kanał anime.

Przestępstwo zostało odkryte w październiku ubiegłego roku, po tym, jak policja otrzymała dochodzenie w sprawie osoby używającej sfałszowanej karty B-CAS. Po śledztwie podejrzany Komori przyznał się do zarzutów, twierdząc, że oskarżenie nie było bezprawne. Zajęto kilka kart, a policja szczegółowo bada, czy podejrzany Komori sam je przerabiał i skąd je zdobył.

Nie umknęło to jednak uwadze na forach dyskusyjnych w Japonii:

  • «Oglądanie anime w wieku 50 lat wydaje się niebezpieczne».
  • «Pewnie chwalił się tym w pracy».
  • «Istnieje milion darmowych stron z anime».
  • «Nie jest lubiany w pracy, dlatego zostaje donoszony. Znienawidzą go, ponieważ robił wszystko, co w jego mocy, aby powiedzieć wszystkim o modach i ponieważ jest jednym z tych fanów anime w jego wieku.».
  • «Hakowanie czy nie, wydaje się, że nikomu nie ujdzie to na sucho. Sieci telewizyjne mają ogromną moc».
  • «Skonfiskowali kilka kart tego typu i na pewno je sprzedawał».
  • «Stary człowiek oglądający anime w ostatnich latach życia!».
READ  Biden viajará a Nueva York ante repunte de violencia armada en ciudades

fontanna: otakumo