23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Start ósmego komercyjnego lotu załogowego na Międzynarodową Stację Kosmiczną został ponownie przełożony

Start ósmego komercyjnego lotu załogowego na Międzynarodową Stację Kosmiczną został ponownie przełożony

the doniczka I SpaceX Opóźniony Jutro zaczynamy od Floryda Podczas ósmej załogowej misji komercyjnej do Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (EEI), który planowano wystrzelić w sobotę.

To już drugi raz, kiedy misja trzech Amerykanów i jednego Rosjanina została zawieszona, ponownie z powodu „silnego wiatru w korytarzu wznoszenia” rakiety. smok.

Obecnie misja ma wystartować 3 marca o godzinie 22:53 czasu lokalnego u wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych z Centrum Kosmiczne Kennedy’egoW środkowej Florydzie na statku smok, Starać sięZ platformy rakietowej 39A Sokół 9.

Na pokładzie nowej misji handlowej Załoga SpaceX-8 Będą astronauci NASA Matthew Dominick, Michael Barratt i Janet Epps oraz rosyjski kosmonauta Alexander Grebenkin.

NASA i SpaceX rozpoczęły te komercyjne loty w 2020 r., co umożliwiło Stanom Zjednoczonym ponowne wysłanie astronautów z amerykańskiej ziemi po odwołaniu programu promu kosmicznego w 2011 r.

Od czasu ostatniego lotu promu Atlantis na orbitę Ziemi w 2011 r. NASA do wynoszenia astronautów na orbitę musiała używać wyłącznie rosyjskich systemów startowych, takich jak Sojuz.

Połączenie Program dla załogi komercyjnej CCP stara się zapewnić Stanom Zjednoczonym „bezpieczny, niezawodny i opłacalny transport ludzi” do i z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej poprzez partnerstwo z prywatnym amerykańskim przemysłem.

To ósmy nowy lot załogi i dziewiąta misja załogowego lotu kosmicznego na pokładzie statku kosmicznego Dragon firmy SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną dla CCP.

Podobnie jak w przypadku poprzednich misji w ramach programu, astronauci pozostaną na pokładzie ISS przez sześć miesięcy, mieszkając i pracując przez kilka dni w ramach 11-osobowej załogi.

Obecnie istniejąca siedmioosobowa załoga ISS z Ekspedycji 70 przygotowuje się na przyjęcie czteroosobowej załogi Załogi-8, która zadokuje w przednim porcie modułu Harmony około dzień po starcie.

READ  Kiedy używasz „ah” lub „ha”? RAE ilustruje ten sceptycyzm językowy

Nowi towarzysze będą badać różne zjawiska obce, aby poprawić życie ludzi żyjących na Ziemi i poza nią.

Będą badać mechanizmy leżące u podstaw zaburzeń neurologicznych i sposoby zapobiegania zmianom płynów zachodzącym u astronautów żyjących w kosmosie.

Przyjrzą się także wpływowi mikrograwitacji na wzrost roślin oraz roli glonów w ulepszaniu systemów podtrzymywania życia statków kosmicznych.

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej starają się odciążyć członków załogi SpaceX Crew-7 około siedem dni po ich przybyciu Yasmine Moghbeli, Andreas MogensenZ Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Satoshiego Furukawyod japońskiej agencji kosmicznej JAXA i Konstanty BorysowZ Roskosmosu.

Ci czterej członkowie, którzy są na pokładzie stacji kosmicznej od 27 sierpnia ubiegłego roku, zostaną oddzieleni od portu kosmicznego na pokładzie statku kosmicznego Dragon, Endurance.

Według informacji z EFE