3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Skąd wiesz, czy to miłość, czy uczucie, które czujesz do pary?

Mówią, że Latynosi mają szczęście, że mają dwa wyrażenia wyrażające uczucia do innych: „Kocham cię” i „Kocham cię”, w przeciwieństwie do „Kocham cię’ z Ameryki Północnej. Mianowicie te uczucia, zdaniem tych, którzy komentowali te szczegóły, nie są takie same, ponieważ mówienie o miłości jest sprawą poważniejszą.

Nie mylą się. Psychologowie komentują, że ważne jest, aby wiedzieć, jak odróżnić te dwa uczucia, ponieważ gdyby tak nie było, mogłoby być miejsce na zamieszanie i złamane serca.

Jak wytłumaczysz kto psychologia online, Miłość jest jednym z najbardziej złożonych uczuć do zrozumienia, ze względu na swoją intensywność, unikalny sposób, w jaki jest prezentowana w każdej osobie, oraz ze względu na wszystkie fizyczne i psychiczne reakcje związane z życiem. Źle, jak wskazuje powyższy portal, istnieje tendencja do przekonania, że ​​każdy akt współczucia lub uczucia dla innych jest odzwierciedleniem miłości, podczas gdy nie zawsze tak jest.

Źle, jak wskazuje powyższy portal, istnieje tendencja do przekonania, że ​​każdy akt współczucia lub uczucia dla innych jest odzwierciedleniem miłości, podczas gdy nie zawsze tak jest. – Zdjęcie: Getty Images

Chociaż pewne inne cechy są wspólne i chociaż uczucie jest zakorzenione w miłości, każde z tych wyrażeń wywołuje inne doznania, tak jak wyraża brama Psychologia i umysł.

Uczucie jest rozumiane jako uczucie charakteryzujące się pragnieniem dobrego samopoczucia drugiej osoby i wspólnego spędzania czasu, ale nie tak intensywnego jak miłość.

Ze swej strony miłość, w swojej złożoności, wyraża się na wiele sposobów, nawet bardziej intensywnych, wykraczających poza zwykłe pragnienie. Według bramy psychologia i umysł, Jest więcej niż jeden rodzaj miłości: między innymi miłość romantyczna, patriarchalna, braterska. Odnosząc się do pierwszego typu, jedną godną uwagi cechą jest chęć pozostania zjednoczonym przez cały czas.

READ  W ten sposób członkowie rodziny Carmen Salinas zapłacą wysoki rachunek za szpital

Po tych krótkich definicjach pierwsza różnica między obiema emocjami jest jasna: intensywność. Oprócz tego aspektu uczucia i miłość są od siebie dalekie ze względu na rodzaj więzi, która rozwija się między ludźmi.

Według ekspertów portalu Umysł jest cudowny Blog poświęcony tematom związanym z psychologią, ogólnie rzecz biorąc, więź, która nawiązuje się z osobą, którą kochasz, jest głębsza niż między tymi, którzy mają do siebie szczególną miłość. Podczas gdy uczucie jest zwykle bardziej kojarzone z przyjaźnią lub towarzystwem, miłość oznacza większy związek, intymność, więź i zaufanie.

Różnice wyraża także organizm, ponieważ uczucia te nie wywołują takich samych reakcji wewnętrznych. W tym sensie blog Psychologia online Określa, że ​​intensywność jest zauważalna nie tylko w sposobie manifestowania i doświadczania miłości, ale także w odpowiedzi, jaką ciało generuje na ten bodziec.

W ten sposób wśród zakochanych uwalniana jest oksytocyna, znana jako hormon miłości, dopamina i serotonina, która poprawia samopoczucie, szczęście i przywiązanie do drugiej osoby. Reakcje, które nie są łatwe do wyrównania, a raczej nie zdarzają się każdemu, bez względu na to, jak bardzo ich kochasz.

Dlatego zachowanie, kiedy czujemy miłość, różni się od tego, kiedy czujemy uczucie, ponieważ przejawy uczucia nie są tożsame z gestami, które naturalnie rodzą się w wyniku miłości.

To jest kwestia, na którą zwracają uwagę eksperci przy zawieraniu związku małżeńskiego, z myślą o przyszłości. Jak twierdzą z powyższego portalu, chociaż miłość pociąga za sobą uczucie, uczucie nie zawsze prowadzi do miłości, a oczekiwanie, że jest, może powodować rany.

Dokładny blog Umysł jest cudowny Wspomina, że ​​aby zrozumieć tę różnicę, warto zadać sobie pytanie, czy mógłbyś poślubić kogoś, z kim czujesz tylko sympatię lub sympatię.