3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sekretarz Obrony USA przekazuje swoje obowiązki po przyjęciu do szpitala

Sekretarz Obrony USA przekazuje swoje obowiązki po przyjęciu do szpitala

(CNN) — Według Pentagonu Sekretarz Obrony USA Lloyd Austin przekazał swoje obowiązki swojemu zastępcy, podczas gdy ten został przeniesiony do szpitala w celu leczenia objawów „sugerujących pojawiające się problemy z pęcherzem”.

Austin został przyjęty na oddział intensywnej terapii w Narodowym Wojskowym Centrum Medycznym im. Waltera Reeda i „nie jest jasne, jak długo pozostanie w szpitalu” – wynika z niedzielnego wieczoru oświadczenia władz szpitala.

Generał dywizji Pat Ryder, sekretarz prasowy Pentagonu, powiedział w oświadczeniu, że zastępca sekretarza obrony USA Kathleen Hicks przejęła obowiązki i zobowiązania najwyższego stanowiska w Pentagonie tuż przed godziną piątą wieczorem. Powiadomiono Biały Dom, Przewodniczącego Połączonych Szefów Sztabów i Kongres.

Szybkie powiadomienie o hospitalizacji Austina – pierwsze oświadczenie Pentagonu wydane w niecałe trzy godziny – nastąpiło po przyjęciu Sekretarza Obrony Powiadomienie nie powiodło się Rządowi i opinii publicznej w związku z dotychczasową hospitalizacją.

Ryder powiedział, że Lloyda zabrano do Waltera Reeda około 14:20.

Austin udał się do szpitala z tajnymi i jawnymi systemami łączności niezbędnymi do jego obowiązków.

To był Austin Diagnostyka raka prostaty na początku grudnia, a 22 grudnia przeszedł operację leczenia raka. Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego i noclegu w szpitalu Walter Reed.

Do szpitala wrócił w Nowy Rok po komplikacjach związanych z operacją.

the Niezapowiedziane przyjęcie do szpitala Austin, który od kilku dni nie kontaktował się z mediami, prezydentem Joe Bidenem ani innymi urzędnikami państwowymi wyższego szczebla, poruszył ważne pytania dotyczące przejrzystości w rządzie. Republikanie ostro skrytykowali sposób, w jaki Pentagon radzi sobie z chorobą Austina, a pod koniec tego miesiąca sekretarz obrony ma złożyć zeznania przed Komisją Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów w związku z niepowiadomieniem wyższych rangą przywódców rządowych.

Austin pozostał w szpitalu przez dwa tygodnie, a następnie przez kolejne dwa tygodnie pracował w domu, kontynuując rekonwalescencję.

READ  Najświeższe wiadomości i inwazja

1 lutego na swojej pierwszej konferencji prasowej od czasu pobytu w szpitalu Austin przyznał, że sposób, w jaki postawił diagnozę i leczenie w szpitalu, był błędem.

„Nie zrobiliśmy tego dobrze i ja nie zrobiłem tego dobrze. Powinienem był powiedzieć prezydentowi o mojej diagnozie raka. Powinienem był też powiedzieć mojemu zespołowi i amerykańskiej opinii publicznej. Biorę na siebie pełną odpowiedzialność. Przepraszam moich kolegom z drużyny i narodowi amerykańskiemu” – powiedział Austin.

W ubiegłym tygodniu Biuro Sekretarza Obrony zakończyło 30-dniowy przegląd procedur notyfikacyjnych związanych z przekazaniem obowiązków.

Na czwartkowej konferencji prasowej Rader powiedział, że Austin otrzymał recenzję i ją analizuje. Rader powiedział również, że większość recenzji ma charakter poufny, ale Pentagon postara się upublicznić jak najwięcej z niej.

„Dążymy do tego, aby zachować jak największą przejrzystość przeglądu i będziemy mieli więcej informacji po zakończeniu przeglądu przez ministra” – powiedział Ryder.

Natasha Bertrand z CNN przyczyniła się do powstania tego artykułu.