3 października, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Reprezentacja Hiszpanii U-23 jedzie do Orlonu w Polsce

Reprezentacja Hiszpanii U-23 jedzie do Orlonu w Polsce

Reprezentacja Hiszpanii U-23 jedzie do Orlonu w Polsce

Zdjęcie: Fundacja Euskadi / Sprint Cycling

Hiszpańska drużyna do lat 23 będzie rywalizować w przyszłym tygodniu, konkretnie od 24 do 28 maja, w jednym z wydarzeń Pucharu Narodów do lat 23: GB Orlan Nations, turnieju skierowanym do wspinaczy.

Kadra narodowa prowadzona przez Michaela Zabalę składać się będzie z sześciu kolarzy, trzech zawodowców i trzech wciąż rywalizujących w sektorze amatorskim: Fernando Tercero (Kometa Eolo), Michała Redeckiego (KernPharma), Kanał Carlosa (Euskaltel-Euskadi), Jorge Gutierreza (Apreter), Diego Uriarte (Finiszer) i Igar Minteki (Robotnik Gutsa).

„Pierwszym celem jest zakwalifikowanie się Przyszła trasa. Potem postaramy się zrobić dobrą klasyfikację generalną, idea młodszych jest taka, żeby gromadzili doświadczenie i dawali się zobaczyć na arenie międzynarodowej oraz rozwijali się” – zaznaczył Zabala o zaproszeniu na stronie RFEC.

Będzie to pierwsze międzynarodowe wydarzenie kursu dla reprezentacji Hiszpanii do lat 23, rozpoczynające podróż w celu przygotowania głównych celów takiego kursu. Future Tour i Mistrzostwa Świata.

Rozpocznie się jednak polska impreza Węgry, pierwsze dwie fazy będą miały odpowiednio 132 i 152 kilometry. W trzecim etapie rywalizacja będzie bardziej szczegółowa Słowacja, po przejechaniu ponad 120 kilometrów dokona przesiadki na szczycie góry. Dwa ostatnie etapy zostaną rozegrane na polskich ziemiach i rozstrzygną oraz zakończą klasyfikację generalną.

READ  Czy sankcje wobec Rosji zadziałają? Tak stwierdził Prezydent RP