21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska twierdzi, że rosyjski pocisk wleciał w jej przestrzeń powietrzną

Polska twierdzi, że rosyjski pocisk wleciał w jej przestrzeń powietrzną

Zdjęcie z archiwum polskiego prezydenta Andrzeja Dudy szkolącego ukraińskich żołnierzy w bazie wojskowej w Świętowie (REUTERS / Kacper Pempel)

Obiekt, który w grudniu ubiegłego roku wleciał w polską przestrzeń powietrzną, został wykryty w kwietniu Rakieta wyprodukowana w Rosji– powiedział w piątek doradca prezydenta RP Andrzej Duda.

Asystent Pavel Srod powiedział w wywiadzie dla stacji radiowej RMF FM Czubek pocisku został znaleziony i był „dziwny”, ponieważ był wykonany z betonu. Pocisk jest nadal badany przez ekspertów.

Schroed dodał tę wskazówkę Była „rosyjska technologia”. I jest to głównie wyważenie nosa, mające na celu umożliwienie pociskowi zmylenia ukraińskich systemów obrony powietrznej, które odpierają rosyjskie ataki.

Schrodt powiedział, że w czubku pocisku nie było materiałów wybuchowych.

Polskie służby bezpieczeństwa stoją przed pytaniami o rakietę, która spadła w lesie w okolicach Bydgoszczy 19 grudnia 2022 roku. Ponad 400 kilometrów terytorium Polski trzeba było pokonać na małej wysokości iz prędkością 800 kilometrów na godzinę. Jego części znalazł obywatel w kwietniu.

Po listopadowym ataku rakietowym we wschodniej Polsce, w którym zginęły dwie osoby, kwestia obrony przeciwlotniczej na sąsiedniej Ukrainie stała się w Polsce szczególnie drażliwa. Zachodnie rządy uważają, że jeden z ukraińskich pocisków obrony powietrznej zabłądził, gdy Ukraina próbowała odeprzeć rosyjski atak.

Z drugiej strony polski las, w którym kilka tygodni temu odkryto rosyjską rakietę Przyciąganie ciekawskich gości z różnych części kraju, Burmistrz pobliskiego miasta zapowiada wykorzystanie potencjału turystycznego imprezy.

Ogólny widok miejsca, w którym znaleziono szczątki rosyjskiej rakiety (REUTERS / Kacper Pempel)

Jak donosi lokalna prasa polska, od godz Operacje wyszukiwania w witrynie zostały zawieszone Ci, którzy chcą zobaczyć na własne oczy pozostałości pocisku na miejscu katastrofy, są zainteresowani zabraniem na pamiątkę jakiegoś kawałka, kabla lub kawałka metalu z niego.

Mieszkańcy tego obszaru są świadomi wyraźnej różnicy między dniem następującym po 27 kwietnia, kiedy turysta początkowo znalazł coś, co oficjalnie nazwano „pozostałościami urządzenia powietrznego”. Odgrodzony teren i dziesiątki żołnierzy blokujących dostępA sytuacja aktualna, z całymi rodzinami na weekendowe wypady z grillem.

READ  Polska podnosi poziom alarmowy, aby „chronić” swoją infrastrukturę energetyczną

Bydgoska policja zapewniła prasę, że nie otrzymała instrukcji, aby uniemożliwić dostęp do dowodów z wciąż toczącego się oficjalnie śledztwa, a liczba odwiedzających wciąż rosła, niektórzy przybyli z takich miast jak Poznań czy Warszawa. Miejsce.

(Z informacjami z AP i EFE)

Kontynuuj czytanie:

Wielka Brytania potwierdziła, że ​​wykolejenie pociągu na Krymie wpłynie na dostawy broni dla rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.
Wojna dronów: tak Ukraińcy bronią się przed rosyjskimi odrzutowcami i bombardowaniami w Pakmut.
Ukraina poinformowała, że ​​przechwyciła 29 z 30 pocisków podczas kolejnego rosyjskiego nocnego ataku