1 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Equiori, kolumbijska firma czekoladowa, która chce dotrzeć do Polski

Czekoladowa marka Equiori od ponad dekady zachwyca konsumentów swoją pysznością. Dziś wzmacnia swoją obecność w kanale Horeka i stara się podbić podniebienia w USA i Polsce. Mariana Arensberg, menadżer firmy, opowiada o prognozach i tym, jak wypadła w pierwszym kwartale.

(Patrz: fabryka czekolady, w której większość pracowników jest autystyczna).

Jak narodziła się marka?

Equiori narodziło się w 2012 roku i koncentruje się na wprowadzaniu zmian na kolumbijskiej wsi poprzez produkty takie jak kakao. Dlatego w ostatnich latach firma skupiła się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów krajowych producentów. Obecnie jesteśmy obecni na terenie całego kraju oraz w wielu krajach.

Nazwa marki, Equiori, jest połączeniem słów kapitał i pochodzenie. Rozumiemy potrzebę wykorzystania możliwości i korzystania z produktów organicznych i kolumbijskich.

Ile produktów masz w swoim portfolio?

Mamy około 30 różnych odmian. Mamy tabletki czekoladowe, tabliczki czekolady z zawartością kakao od 60% do 100%, mamy odwodnione organiczne owoce w czekoladzie, wprowadziliśmy tę kategorię w zeszłym roku, aby zaistnieć na rynku przekąsek. Posiadamy również produkty, które można wykorzystać w produktach skupiających się na kanale Horeca, który obejmuje hotele, restauracje i kawiarnie. W tym roku jednym z naszych zakładów jest rozwój w kanale Horeca z produktami takimi jak kakao w proszku, masło kakaowe.

Jak marka radziła sobie w pierwszym kwartale?

W pierwszym kwartale kraj odnotował wzrost o 48%, wykazując bardzo pozytywne wyniki. Tutaj skupiamy się na rozwoju kanału Horekha, kanału nowoczesnego i kanału tradycyjnego, który jest dla nas bardzo ważny. Odnotowujemy również dobry wzrost za granicą i współpracujemy z prywatnymi markami w Szwajcarii. Z marką Equiori docieramy do Japonii, Rumunii, Niemiec, Francji. Stale rozwijamy nowe rynki, co jest częścią wyzwania. Niewątpliwie mamy najważniejszą prognozę wzrostu w tym roku.

(Patrz: Juan Choconat, Kolumbijskie kakao już dociera do Singapuru).

Na jakie rynki masz nadzieję dotrzeć?

Mamy w planach dotarcie do Polski z marką Equiori, dla której współpracujemy z partnerem w Europie. Naszym celem jest również dotarcie do USA z marką własną, która, jak wiemy, jest dla nas bardzo interesującym rynkiem. Ponadto badamy inne możliwości biznesowe w Europie, Ameryce Środkowej i Panamie.

READ  Giovanni Brusen wrócił pomyślnie, a w Polsce zwyciężyło dwóch Kubańczyków

Z iloma hodowcami kakao pracowałeś?

Jesteśmy z różnymi stowarzyszeniami i pracowaliśmy z 350 rodzinami w całym tym procesie. W tej grupie znajduje się 160 certyfikowanych produktów ekologicznych. Niewątpliwie utrzymanie tej gwarancji jest dla nas największym wyzwaniem, pracujemy nad tym, aby mieć kakao dobrej jakości, które jest uprawiane zgodnie z dobrymi praktykami ekologicznymi. Dzięki tego typu certyfikacji możemy docierać do nowych rynków i konsumentów poszukujących naturalnych produktów.

Jak opisałbyś konsumenta Equiori?

Konsumenci Equiori chętnie próbują nowych produktów i chcą wspierać lokalny przemysł. Podobnie klient szuka produktów wysokiej jakości i zdrowych. Staramy się być klarowni dla naszych klientów i zawsze informujemy o materiałach, których używamy we wszystkich naszych procesach.

Jakie są Twoje oczekiwania na ten rok?

Jesteśmy optymistami, rozpoczynając ten rok 2023 z bardzo ambitnym planem rozwoju, jesteśmy na dobrej drodze. Pomimo dużej niepewności na rynku i poważnych wyzwań, takich jak ceny surowców, spodziewamy się dobrych wyników.

(Patrz: Zmiana klimatu może zakończyć kakao, kawę i soję).

Jakie niespodzianki nadchodzą?

Wprowadzono nas do 60% czekolady z mleka kokosowego. Ten produkt jako pierwszy odważył się użyć innego składnika, aby nadać mu zupełnie inny profil sensoryczny. Oczekujemy dobrej odpowiedzi na ten produkt.

Świeża czekolada, 60% kakao, z mlekiem kokosowym

Niedawno firma Equiori wprowadziła na rynek nową półsłodką czekoladę z 60% zawartością kakao i mlekiem kokosowym.. Dla tych wegan dieta bez laktozy ze składnikami organicznymi jest świetną opcją Słodki smak, brak produktów pochodzenia zwierzęcego i zdrowy wybór.

Rynek czekolady do bezpośredniego spożycia w Kolumbii dotyczył głównie czekolad mlecznych; Słodki i z niewielką zawartością kakao. Z tego powodu dostrzegliśmy możliwość stworzenia ekologicznej, wegańskiej wersji o niższej zawartości cukru i wyższej zawartości kakao; Wersja zbliżona smakiem i kremową konsystencją do zwykłej czekolady mlecznej, wpisuje się w nowe trendy rynkowe i konsumenckie„, on wskazał Johanna Verdugo, koordynator ds. marketingu i sprzedaży firmy.

READ  Polska zatwierdza nowelizację kontrowersyjnej reformy sądownictwa | dotychczasowa Europa | TW

Produkt jest dostępny dla konsumentów na rynku lokalnym.

Johanna Lordui
Portfolio dziennikarza